100-lecie istnienia ostrowskiej orkiestry

Udostępnij
Tweet

Ostrowska Orkiestra Koncertowa obchodzi 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbył się wspaniały koncert jubileuszowy w Ostrowskim Centrum Kultury. To była prawdziwa muzyczna uczta.

Z okazji Jubileuszu – muzycy – w prezencie otrzymali od miasta Ostrowa Wlkp. nowe stroje. Przekazano również czek o wartości 30 tysięcy złotych na zakup instrumentów muzycznych.

Ostrowska Orkiestra Koncertowa koncertuje nie tylko dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i regionu. Wielokrotnie występowali poza granicami kraju. Ciągle za największy zaszczyt uznają słowa, które w październiku 1999 roku muzycy usłyszeli w Watykanie, podczas spotkania z Janem Pawłem II. Ojciec święty powiedział wówczas do muzyków – „ładnie gracie, grajcie dalej”. I grają! Z miłości i pasji. Współtworząc historię tego miasta. Dziękuję, że jesteście. Wszelkiej pomyślności dla Was!

W roku 1923 odbyła się pierwsza próba, co zainicjowało działalność tej muzykalnej rodziny. Na przestrzeni lat dochodzili kolejni muzycy, zawsze bardzo zdolni i z ogromną pasją. Mogą pochwalić się ciągłością tradycji i wieloma sukcesami. Przełomowym momentem w życiu zespołu było przejęcie Orkiestry przez miasto po wycofaniu się z finansowania Fabryki Wagon. Brawo za odwagę w podejmowaniu tej decyzji, bo dzięki niej nie została przerwana piękna orkiestrowa tradycja.

Orkiestra została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez wicepremiera oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. Minister Marlena Maląg przyznała muzykom Odznakę Honorową Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Meritis pro Familia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Palił syfem, ale go dopadli
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
A ndrzej Parzybok
1 rok temu

na czarno białym zdjęciu jest Kazimierz Skraburski z ostrowa wlkp

Sokista Piotruś
1 rok temu

Kania ten to się nadmuchał w tej orkiestrze juz był tak zmęczony ze po ZNTK i kuzni to tylko spacerował

Maria
1 rok temu

Szkoda, że tylko jeden koncert zorganizowano. Nie wszyscy zainteresowani mogli kupić bilet.Może orkiestra powtórzy koncert?

Pan
1 rok temu

Na czarno białym zdjęciu jest Franciszek Hadryan z Jaskółek

Dyrygent
1 rok temu

Orkiestra podwodna ładnie gra i Panie też ładnie grają na flecie.

roman
1 rok temu

80 lat Orkiestry to ZNTK i Fabryki WAGON – 20 lat UM…..

6
0
Napisz co o tym sądziszx