8-latek ugodzony przez matkę. Czy jeszcze kiedyś się zobaczą?

Udostępnij
Tweet

Powracamy do sprawy 8-letniego chłopca, który został ugodzony nożem przez własną matkę. Ciężko ranny chłopiec trafił do ostrowskiego szpitala. Do dramatycznego zdarzenia doszło przed rokiem w Kaliszu przy ulicy Zamkowej.

Kobietę po zdarzeniu zatrzymano i przesłuchano. Zdecydowano się na poddanie jej obserwacji psychiatrycznej. Po analizie opinii biegłego ds. psychiatrii prokurator złożył wniosek o skierowanie matki do zakładu psychiatrycznego.

34-letnia kobieta rok temu ugodziła nożem 8-letniego syna w klatkę piersiową. Pierwotnie rozważano postawienie kobiecie zarzutu usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego, ale po uzyskaniu opinii podjęto decyzję o uniewinnieniu kobiety z uwagi na jej niepoczytalność. Jej zachowanie było wynikiem załamania nerwowego.

Decyzja sądu, na złożony wniosek prokuratury, nie jest prawomocna.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  PL2050 i PSL ujawnili kandydatów do rady Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Burok
1 rok temu

Dodaj jeszcze że sepse do polski wprowadził PIS.

yowita
1 rok temu

Mówi się, że jak ktoś raz trafi do takiego zakładu, to nawet po wyleczeniu może nie wyjść na wolność, bowiem lekarze mają się obawiać podjęcia decyzji o wypuszczeniu z powodu możliwego popełnienia podobnego czynu przez agresorów. Dlatego lekarze lekarze nie chcą brać na siebie odpowiedzialności.

ZK
odpowiada  yowita
1 rok temu

O jakiej odpowiedzialności piszesz? Znasz lekarza, który odpowiedział za swoje błędy?

To było z góry zaplanowane...
odpowiada  ZK
1 rok temu

Zwłaszcza w czasach srowidowych, pokaż mi który ,, biały kitel ” został pociągnięty do odpowiedzialności? Chroni ich ustawa, oczywiście spisana wcześniej…

1989
odpowiada  ZK
1 rok temu

Zgadzam się z Tobą bo znam to z własnego życia. Zarazili mi brata sepsą w szpitalu po czym zmarł i nie było szans wygrać ze szpitalem.

Xyz
odpowiada  1989
1 rok temu

Sespsą nie da się kogoś zarazić. Sepsa nie jest chorobą – to reakcja organizmu. Polecam się dokształcić.

6
0
Napisz co o tym sądziszx