Ulice Ostrowa w PRL-u (nowe zdjęcia)

Udostępnij
Tweet

Czterdzieści lat minęło…, a nawet więcej! Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza w podróż w przeszłość! Wszystko to możliwe dzięki wystawie „Ulicami Ostrowa w PRL-u”. Wystawa otwarta w weekend w godzinach od 10:15 do 14:30. Wstęp wolny!

Większość prezentowanych na wystawie “Ulicami Ostrowa w PRL-u” fotografii pochodzi z przełomu lat 1978/1979. Ukazują one zabudowę przy głównych ulicach miasta: Kaliskiej, Raszkowskiej, Kolejowej, Wrocławskiej. Dalej miasto w dekoracji z okazji wojewódzkich dożynek młodzieżowych, nieistniejący już „zajazd napoleoński”, budowa „wieżowców” przy Dembińskiego, a na ulicach Warszawy, Syrenki, małe i duże Fiaty…

Starsi ostrowianie prawdopodobnie z sentymentem spojrzą na witryny „Klubowej”, „Ludowej” czy nawet „Bajki”, a najmłodsi dowiedzą się od nich jakie były wówczas modne ostrowskie kawiarnie. I zdziwią się pewnie na wieść, że „Megasam” przy Wrocławskiej był największym ostrowskim sklepem.

Jeśli macie ochotę na więcej, zapraszamy do ostrowskiego muzeum na wystawę czasową „Ulicami Ostrowa w PRL-u”, która będzie dostępna do 12 lutego. Wystawa jest otwarta także w najbliższy weekend, 14 – 15 stycznia, w godzinach 10:15 – 14:30.

Zachęcamy do obejrzenia również ekspozycji stałych: „W kuchni babuni”, „Salonik dawnych mistrzów Ostrowa”, „Ostrów do 1939. Wypisy z dziejów miasta”; a na parterze „Muzeum 3D. Ulicami dawnego Ostrowa. Café Muzeum”. Wstęp wolny!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

66 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
1 rok temu

moja ukochana ulica Wrocławska szczególnie,króciutka od Rynku,gdzie sie urodziłem,chodziłem do szkoły,mieszkałem tam 55 lat,miło wspominam,miałem dużo znajomych,koleżanek i kolegów

66
0
Napisz co o tym sądziszx