Akcja policji na Śmigielskiego

Mieszkańców największego osiedla w Ostrowie Wielkopolskim zainteresowały działania ostrowskich policjantów. Ci prowadzili czynności na skrzyżowaniu ulic Śmigielskiego i Chełmońskiego.

Wszystko zaczęło się około godziny 17.30. Wtedy w rejonie skrzyżowania została potrącona przez samochód osobowy 71-letnia kobieta.

Wstępnie w wyniku potrącenia kobieta doznała urazu w obrębie twarzy. Nie uskarżała się na uraz kończyn. W stanie przytomnym została przewieziona karetką do ostrowskiego szpitala.

Osobówka po zdarzeniu była zaparkowana na ulicy Chełmońskiego, a policjanci zagrodzili taśmą wjazd w tę ulicę. W chwili zdarzenia kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, a 75-letni mężczyzna skręcał w lewo z ulicy Śmigielskiego. Oboje byli trzeźwi.

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kit
2 miesięcy temu

Uwielbiam skrzyżowania z przejściem dla pieszych czy ścieżka rowerową równolegle do ulicy zaraz przy niej. Wystarczy cofnąć przejście 10-15m za zakręt a będzie bezpieczniej. Auto zdąży stanąć przed przejściem.

niezgodny
2 miesięcy temu

Tradycyjnie internetowi „mędrcy” obwiniają pieszego ! To nic ,że nawet nie wiedzą jak doszło do potrącenia ! i pomyśleć ,że tacy ludzie mają prawo jazdy i poruszają się po drogach ! Każdy człowiek dostał od natury mózg i powinien go używać , na drogą zwłaszcza! Tyczy się to wszystkich użytkowników dróg

werto
odpowiada  niezgodny
2 miesięcy temu

Zgadzam się z tobą w 100%. Każdy ma mózg i powinien myśleć, szczególnie pieszy w tym przypadku słabszy w starciu. To, że ma pierwszeństwo na pasach nie oznacza, że nie powinien obserwować czy tego samego zdania jest kierowca. Prawdopodobnie do zdarzenia mogło nie dojść, wystarczyło nie korzystać ze swojego prawa na pasach. Ostatnio jadąc z Wrocławia miałem sytuację gdzie jadący z przeciwka wjechał na mój pas podczas manewru wyprzedzania, wymusiło to na mnie odruch w postaci prawie całkowitego zatrzymania pojazdu w celu uniknięcia wypadku, a przecież ja jechałem swoim pasem, więc byłem na prawie a jednak jakoś tak uznałem, że nie warto udowadniać, że mam rację. Mimo wszystko nic nie umniejsza winy kierującego z artykułu.

roman
odpowiada  niezgodny
2 miesięcy temu

Panie niezgodny, przejście przez jezdnie NIE jest chodnikiem. I to nawet w tej durnej ustawie o pierwszeństwie jest napisane. Pieszy ( dla swojego dobra!) powinien zachować ostrożność wkraczając NA JEZDNIĘ ! . Bo przejście jest wymalowane NA JEZDNI !

Niezgodny
odpowiada  roman
2 miesięcy temu

Z artykułu kompletnie nie wynika jak do tego doszło ale twierdzisz, że to wina pieszego bo wtargnął.. a może starsza pani była w polowie pasow a auto wjechało ze Śmigielskiego z wieksza prędkością? Moze kierowca scial zakrat ,zeby nie czekać za autem z przeciwka ? No ale wy wiecie, ze to kobieta bezmyślnie je weszła na przejście!! Widac po wpisach, ze mało się poruszacie po drogach by zobaczyć co sie dzieje! Mowie tu i o kierowcach i o pieszych. Jak napisałem wcześniej.. dała natura mózg ,to go używajcie.. obojenie czy ktoś idzie czy jedzie!!

roman
odpowiada  Niezgodny
2 miesięcy temu

Przestań z tym „może” I nie twierdzę ,że wina pieszej! Wina durnych przepisów i tego, że piesza i pewnie i Ty bezkrytycznie z nich korzystacie !!

Sprawiedliwy
2 miesięcy temu

Prawo jazdy do końca życia mu zabrać !

roman
odpowiada  Sprawiedliwy
2 miesięcy temu

powiem tak : durak z Ciebie !

Ovia
2 miesięcy temu

Chełmońskiego avenue

...!
2 miesięcy temu

Ludzie przestali zwracać uwagę na jadący pojazd, który nie może się zatrzymać w miejscu, a człowiek owszem. Nic więcej do powiedzenia nie mam…..

Roman
2 miesięcy temu

Mam wrazenie, ze znwu sie wypowiadaja
ludzie co nic nie widzieli i co nic nie wiedza.
Bez sensu ich pisanina.
Szanowni przechodnie i kierowcy jedni i drodzy, badzcie ostrozni szczegolnie teraz przy szybko zapadajacym zmroku.

Jarosław
2 miesięcy temu

ale miała pierszeństwo !!!!

Obserwator
2 miesięcy temu

Pasy przy pasach. Pss.. jakaś masakra. Włażą jak święte krowy, nie patrząc czy coś nadjeżdża, tylko dawaj bach pod samochód.

roman
2 miesięcy temu

Co teraz myśli ta Pani, leżąc w szpitalu ? Warto było skorzystać z tego pierwszeństwa, czy minutkę poczekać ? Wtedy cała i zdrowa wróciła by do domu ?

Zdzichu
odpowiada  roman
2 miesięcy temu

A co myśli kierowca który na pasach uderzył prawidłowo przechodzącą pieszą ?

roman
odpowiada  Zdzichu
2 miesięcy temu

Ma się dobrze, w domu , ZDROWY ! Prędzej zapomni o tym incydencie niż ta Pani wróci do pełnego zdrowia (i oby!).

Telimena
odpowiada  roman
2 miesięcy temu

Ta pani była już na połowie pasów a samochód dopiero nadjechał. Podobny przypadek jaki miał miejsce na przejściu w październiku ubiegłego roku przy ul. Towarowej, chłopak prawie jedną nogą był już po drugiej stronie ulicy a został potrącony przez samochód. Ja nieraz przez to przejście przechodzę, ale prawdę mówiąc boję się tam przechodzić przez to przejście. I nieraz czekam żeby przejść na drugą stronę w kierunku dworca, kiedyś czekałam kilkanaście minut, na jednym pasie kierowca się zatrzymał a jadący drugim pasem kierowca miał to głęboko w d…ie. Obserwowałam kierowców, i rozgadani z pasażerem w ogóle nie patrzą czy ktoś czeka przed przejściem żeby przejść. Nieraz to by można czekać od rana do wieczora żeby przejść na drugą stronę ulicy. Dlaczego kierowcy nie mogą się zatrzymać by przepuścić pieszego?

Gimbo
odpowiada  Telimena
2 miesięcy temu

Przecież Ci Kierowcy co nie zachowują ostrożności na przejściach dla Pieszych tez za kilka minut mogą stać się jako Piesi

Hmm...
odpowiada  roman
2 miesięcy temu

Bardzo dobre pytanie lecz nie na miejscu.
Leży w szpitalu i… NIE MYŚLI. Gdyby myślała, to do zdarzenia by nie doszło.
Takie sytuacje jak ta działy się, dzieją i będą działy właśnie z udziałem tych niemyślących.
Pisząc bardziej dosadnie – upośledzonych umysłowo. Bo nikt, kto ma choć trochę oleju w głowie, nie będzie pakował się pod auto, mimo że jakaś patologia wprowadziła takie przepisy i dała takie prawo.

Telimena
odpowiada  Hmm...
2 miesięcy temu

A co jeśli jestem już w połowie drogi na przejściu bo nic nie jechało a tu ni stąd ni zowąd nadjeżdża samochód.

huk
odpowiada  roman
2 miesięcy temu

ale miałam pierwszeństwo – to sobie pomyśli

Slawo
odpowiada  roman
2 miesięcy temu

Minutkę? Pewnie 10 sekund by wystarczyło. No ale skoro pierwszeństwo się ma.

Super
2 miesięcy temu

Moje okna widać .Dom na rogu. Sławni jesteśmy ha ha ha.

23
0
Napisz co o tym sądziszx