Dlaczego warto wzywać policję po kolizji

W czasach wysokich mandatów niektórzy po spowodowaniu kolizji chcą się dogadać z innymi uczestnikami zdarzenia. Można ich zrozumieć, bo poza uniknięciem mandatu mogącego wynosić 1000 złotych, unikną także punktów karnych. Poniższa historia pokazuje, że nie zawsze jest to dobre posunięcie.

W środę rano na ulicy Reymonta w Ostrowie Wlkp. doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierowca samochodu ciężarowego wyjeżdżający z pobliskiej firmy nie dostrzegł niebieskiej osobówki i uderzył w jej bok. Oba pojazdy zjechały by nie tamować ruchu.

Kobieta miała już złe doświadczenia w likwidacji szkody po innej kolizji, w której brała udział. Dlatego postanowiła wezwać policję. Ponadto dzięki dłuższej chwili po zdarzeniu zauważyła, że nie tylko ma uszkodzone drzwi od strony kierowcy. Uderzenie spowodowało dobicie do krawężnika i wykrzywienie dwóch felg. Prawdopodobnie również przedni zderzak uległ częściowemu złamaniu.

Kierująca citroenem c2 na oświadczeniu spisanym na życzenie sprawcy zapewne nie zaznaczyłaby swoich niewidocznych szkód. W takich sytuacjach często ubezpieczyciel polega na wycenie szkód na podstawie przesłanych do niego zdjęć i informacjom przekazanym przez obu uczestników.

Policjanci w ramach swoich czynności dokonują wstępnych oględzin całego auta i zaznaczają w swojej dokumentacji wszelkie widoczne uszkodzenia. Dodatkowo badają stan trzeźwości uczestników i dopuszczenie do ruchu lub posiadanie uprawnień przez kierowców.

CZYTAJ  Chcą wiedzieć na co wydajecie pieniądze

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anty
2 miesięcy temu

Ja jako pieszy szukam okazji na pasach”aby się dogadać”🤣🤣

KOLIZJA
2 miesięcy temu

Każda ubezpieczalnia żyruje właśnie na tym że karzą robić zdjecia i przysłać .

Nikt nie ma obowiązku robienia jakichkolwiek zdjęć .
Likwidator jest od tego ja d… od s…..

Mówisz że nie masz możliwości przesłania zdjęć i Ty się tym nie zajmujesz.

Muszą przyjechać zrobić zdjęcia.

Abc
odpowiada  KOLIZJA
2 miesięcy temu

Masz rację, tez mnie tak kiedyś chcieli wydymać. Na szczęście samochód obejrzał profesjonalista i okazało się, że jeszcze czujnik, pęknięta obudowa i jakaś inna duperela. A najlepiej to robić w ICH warsztacie.

Pan Paweł
2 miesięcy temu

Gdzie kurła będę wzywał jak 1500zł mandatu, artykuł nie jest normalny. Po wejściu nowych kar w przypadku stłuczki NIE WOLNO wzywać policji.

Maciej
odpowiada  Pan Paweł
2 miesięcy temu

Jak nie jesteś sprawca to lepiej wezwać , później trafisz cudaka co nie potwierdzi w ubezpieczalni oświadczenia i zaczynają się schody, notatka definitywnie kończy sprawę.

Bolo
odpowiada  Pan Paweł
2 miesięcy temu

Jest jeszcze jedno zagrożenie. Mianowicie jeśli sprawca nagle oświadczy, w trakcie postępowania w ubezpieczalni np. że poszkodowany był pod wpływem alkoholu oświadczy ze wyczuł alkohol. Policji nie było będzie słowo przeciw słowu a ubezpieczalni da to spory argument, aby odmówić wypłaty odszkodowania.

leonek
2 miesięcy temu

Coś ta kobieta ma szczęście do kolizji, skora już ma nie miłe wspomnienia 🙂

Pizza
2 miesięcy temu

Nie parkujcie na chodniku na klasztornej, grasuje Gospodarz i będzie mandat

tos
2 miesięcy temu

Parkowanie na chodniku wielotonowym pojazdem? gdy dopuszczalne jest do 2,5t. Czy ewentualne szkody na chodniku zostaną również wycenione i naprawione z OC

pioter
odpowiada  tos
2 miesięcy temu

a czego sie spodziewałeś po „kierowcy zawodowym”? oni mają jechać, nie myśleć.

tiry na tory, nie chodniki

miejscowy
odpowiada  tos
2 miesięcy temu

to kto robił ten chodnik? ja mam kostkę 6cm a wjeżdżały dwa cięższe niż ten z towarem.ale robiłem sam i jakoś nic się nie dzieje..

TIR
odpowiada  tos
2 miesięcy temu

Najlepiej każdego pod…….IC konfidencie

Gary
2 miesięcy temu

Tępy ni zauważy, normalny będzie wiedział co z czym

alex
2 miesięcy temu

Najgorsze to są parkingowe ciamajdy co uszkodzą twoje auto i a nie widu ani słychu

Ormo
2 miesięcy temu

Peszek

15
0
Napisz co o tym sądziszx