Woda zabarwiła się na jaskrawozielony kolor

Udostępnij
Tweet

We wtorek kilka minut przed godziną trzynastą ostrowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zanieczyszczeniu cieku wodnego w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Krzywej. Płynęła nim tajemnicza, jaskrawo-zielona substancja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że w cieku wodnym, w okolicach ul. Krzywej znajduje się niezidentyfikowana substancja jasnozielonej barwy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłożeniu rękawów sorpcyjnych celem ograniczenia rozlewiska oraz pobraniu próbek wody z cieku wodnego i zbadaniu jej na obecność substancji niebezpiecznych. Wykonane badanie nie wykazało substancji niebezpiecznych w wodzie.

W wyniku szczegółowego rozpoznania ustalono, że prawdopodobną przyczyną zabarwienia cieku wodnego były wcześniej prowadzone prace przez służby komunalne miasta. Ustalono, że zabarwianie wody powstało na wskutek wlania nieszkodliwego, biodegradowalnego czynnika barwiącego celem ustalenia nieszczelności w instalacji wodnej.

Na miejsce zdarzenia przybyli także przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, Wód Polskich, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a także grupa operacyjna KP PSP Ostrów Wielkopolski.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kasa kasa
1 rok temu

Dajcie spokój, bo jeszcze covida tam znajdą.

Grzesiok
1 rok temu

Niech leci do PiS…

Życie na gorąco
1 rok temu

Sobczyk za cichym przyzwoleniem

Ovia
1 rok temu

Ale jakieś dochodzenie ? Cisza na ten temat

Łapówa
odpowiada  Ovia
1 rok temu

Ktoś dostanie w łapę i sprawa ucichnie.

Osw
1 rok temu

A na tyłach sklejek co wylatuje? Wąskim strumieniem.
Struga idzie przecie obok wzdłuż ogrodzenia więc co to za rura na końcu sklejek z której leje się nie wiadomo co

Do Osw
odpowiada  Osw
1 rok temu

Zgadza się,z tym że ” takie coś” wypływa tam jeszcze od lat 80 jak jeszcze płynęła tzw. ” smródka”. Potem puszczono ją w rurach i dopiero potem dowiedziałem się że jest to rzeka Struga.

Mój dziadek tam ryby łowił
odpowiada  Osw
1 rok temu

Racja! Do Ołoboku syf leją a ponoć to kiedyś bardzo czysta rzeczka była, że raki pływały. Nie rozumiem jakim prawem sklejki syf leją do tej rzeki i dlaczego ją świadomie zniszczyli?! Dziadostwo nie firma! Niech będą przeklęci!!!

Szymek
1 rok temu

Na piaskach od strony ulicy limanowskiego też dziwny kolor wody przy samym brzegu

Ludwik
odpowiada  Szymek
1 rok temu

I się pieni. Coś tu jest nie tety.

10
0
Napisz co o tym sądziszx