Doświetlą przejścia dla pieszych (lista)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad doświetli przejścia dla pieszych na Drodze Krajowej 36 w Ostrowie Wielkopolskim, a więc ulicach Krotoszyńskiej i Poznańskiej.

– Doświetlenie przejść dla pieszych, szczególnie w ciągu głównych arterii w naszym mieście, jest niezwykle ważne. Ta inwestycja bardzo nas cieszy, bo doświetlone przejścia oznaczają zwiększenie widoczności, a więc znaczną poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach inwestycji doświetlonych zostanie 36 przejść dla pieszych w ciągu ulic Krotoszyńskiej i Poznańskiej. Realizacja zadania przewidziana jest na rok 2023 w formule Projektuj i buduj w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa.

Na przetarg wpłynęły trzy oferty. Termin realizacji to 170 dni od dnia podpisania umowy.

CZYTAJ  Ukrainka spowodowała kolizję na rondzie (ZDJĘCIA)

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jola
3 miesięcy temu

Ja zapraszam i proszę pana Kostkę o interwencję w oświetleniu skrzyżowania ul. Szembekowej z ul. Orzeszkowej gdzie brak oświetlenia niema żadnej lampy. Ulica Szembekowej w tym miejscu zamienia się w odcinek z ograniczoną prędkością D-40 gdzie jeszcze trzeba uzupełnić brakujące oznakowania i jeszcze uświadomić zakład oświetleniowy o przycięciu lub usunięciu drzew które zasłaniają lampy i osłabiają widoczność ul. Gojawiczyńskiej , Orzeszkowej , Bacewicz i Kossak. Z góry Dziękuję

Groszek
3 miesięcy temu

Czemu nie Sieroszewice? jest ciemno i nie świeca żarówki

...
3 miesięcy temu

Dlaczego pan Mikołaj Kostka nie podał jakie są powody tego, że obecnie wyłączone są istniejące już lampy doświetlające przy ulicy Krotoszyńskiej?

Olo
3 miesięcy temu

Na krotoszyńskiej zamontowali kilka lamp, ale co z tego skoro świecą ciemnością

4
0
Napisz co o tym sądziszx