Orszak Trzech Króli 2023 – zapowiedź

Ostrowski Orszak Trzech Króli ponownie wyruszy ulicami naszego miasta. To już 8. edycja wydarzenia. Orszak rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00. Stamtąd wyruszy w kierunku ostrowskiej Konkatedry. Tegoroczne hasło to „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

– Spędźmy ten dzień razem! 6 stycznia 2023 roku po raz 8. odbędzie Ostrowski Orszak Trzech Króli. O godzinie 15:00 rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, skąd wyruszymy ulicami Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku Konkatedry. Przejdziemy ulicami Limanowskiego, Kaliską i Sądową. W Konkatedrze około godziny 16:15 odprawiona zostanie Msza święta. Serdecznie zapraszamy całe rodziny! – zapraszają kapłani ks. kan. Adama Kosmały – proboszcz parafii Konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim oraz ks. prałat Andrzej Szudra, proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, znana także pod nazwą święta Trzech Króli, to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi.

Ostrowianie świętują ten dzień uczestnicząc w Orszaku, zakładając korony i przebierając się za Trzech Króli.

W trakcie przemarszu ulicami Limanowskiego, Kaliską i Sądową mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gimbo
1 rok temu

Pytam Tych Wszystkich co wspominają czasy PRL i Platformy Jaka jest różnica w Pochodach np dawnych Pierwszomajowych a dzisiejszymi Orszakami Trzech Króli Ja mimo że mam skrajne prawicowe poglądy to też chodziłem z Rodzicami na Pochody pierwszomajowe

Pan Jan
1 rok temu

Ja będę za Heroda… 💪

XYZ
1 rok temu

A królowa Becia w tym roku pójdzie w koronie?

Janusz
1 rok temu

Znowu katolusy uprawiają te swoje czary i gusła. Dobrze że będzie wolne od pracy, przynajmniej wódki się napiję. 😋

Smok
odpowiada  Janusz
1 rok temu

Smacznego JANUSZU.

wyklęty
1 rok temu

Teraz jest już 4-rech króli, konus przeżył ?

6
0
Napisz co o tym sądziszx