3-latka w stanie ciężkim. To powikłanie po infekcji

Dziś z ostrowskiego szpitala do Zielonej Góry została przetransportowana 3-letnia dziewczynka. Powodem były powikłania po infekcji, której się nabawiła. Lekarze alarmują, że w ostatnim czasie nastąpił znaczący wzrost zakażeń wirusami grypy, RSV i Covid-19.

Największe ryzyko powikłań występuje u dzieci do 5. roku życia. Lekarze podpowiadają, że jeśli wysoka gorączka utrzymuje się trzecią dobę, należy niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego. Ten powinien zlecić badania, których wyniki powinny określić rodzaj zakażenia i wdrożyć stosowne leczenie. Nie zawsze osłuchanie wykaże rozwijające się wirusowe zapalenie płuc. Co do zasady antybiotyk podaje się tylko przy bakteryjnych infekcjach lub przy długich objawach wirusowego zakażenia podaje się go również w celach osłonowych.

W osłabionym organizmie może rozwinąć się np. zapalenie płuc. Wspomniana 3-latka nabawiła się powikłania w postaci skomplikowanej odmy opłucnowej, wymagającej pilnego zabiegu w specjalistycznej placówce. Tu z pomocą przyszedł transport Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Sytuacja w ostrowskim szpitalu jest bliska granicy. Obecnie są pojedyncze łóżka na oddziale pediatrycznym, ale stan zmienia się dynamicznie. Dzieci, których stan się poprawia, są kierowane do dalszego leczenia w warunkach domowych. W szpitalu medycy ratują przypadki wymagające zaawansowanych procesów leczniczych.

Tu apel do rodziców dzieci z objawami infekcji by nie puszczali swoich pociech do żłobków, przedszkoli. Roznoszenie wirusów powoduje, że mogą one trafić na osłabione organizmy.

Odmą opłucnowa to stan chorobowy, który rozwija się na skutek przedostania się powietrza i innych gazów do jamy opłucnej. Konsekwencją tego jest ucisk na pęcherzyki płucne, który prowadzi do pogorszenia wymiany gazowej i częściowego bądź całkowitego zapadnięcia się jednego lub obu płuc.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

30 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kasia
2 miesięcy temu

Wg,. oficjalnych danych 95 procent ludzi którzy teraz łapią infekcję to osoby zaszczepione na kowid. Oczywiście to przypadek i teoria spiskowa bo wiadomo że 4 dawkowce żyją wiecznie i nie chorują.

Max
odpowiada  kasia
2 miesięcy temu

Proszę podać ŹRÓDŁO tych

Max
odpowiada  kasia
2 miesięcy temu

Proszę podać źródło tych „ oficjalnych informacji „? Pani Górniak ? Pani SOcha ? Czy inni podobni „ eksperci”?

Dominas
odpowiada  kasia
2 miesięcy temu

No imię zobowiązuje … Trzepała Kaśka dywan z dywanu leciał kurz…oj żeby mi ta dziura w desce była by Kaśka panną jeszcze …

kasia
2 miesięcy temu

Więcej dawek ze strzykawek i więcej izolacji. Noblista Luc Montagnier powiedział już ze dwa lata temu jak się to skończy. I jest dokładnie jak mówił. Niestety umarło się mu początkiem tego roku. A wyśmiewali go że foliarz itp.

Xyz
2 miesięcy temu

Jako bliska dziewczynki zamierzam sprostować kilka informacji. Pozostawia wiele do życzenia działanie kaliskiego szpitala. Kilka dni temu nikt nie podjął decyzji  o przetransportowaniu jej śmigłowcem LPR do Poznania. Mimo zapewnionego miejsca na oddziale specjalistycznym w Poznaniu nie było tez karetki odpowiedniej do tego transportu. Przewieziono dziewczynkę zwykłą karetką na oddział intensywnej terapii do Ostrowa. Ostrowskim, walczącym lekarzom udało się przez pogarszający stan zdrowia dziecka znaleźć śmigłowiec LPR, a także miejsce w szpitalu w Zielonej Górze. Czy zdrowie i życie pacjentów powinno zależeć od takich czynników? Czy tak powinno to wyglądać? Czy może jednak ktoś powinien mieć sobie coś do zarzucenia w sprawie stanu wyposażenia i działania  służby zdrowia?

Yufer
odpowiada  Xyz
2 miesięcy temu

Jest dytekcja, ktoś bierze niezłą kasę, a decyzji i odpowiedzialności brak, ktoś badał daną osobę, a decyzji brak.

kit
2 miesięcy temu

Jak dla mnie dwuletnią izolacja daje efekty. Gdzie te dzieci miały nabyć odporność? W domu cz przez internet?

Nie myślę jak Polak
2 miesięcy temu

A czy dzieci od małego, obowiązkowo nie przyjmują różnych szczepień anty? Dziwne że uderza właśnie w dzieci… To wszystko zaczyna być dziwne…

Fan lotnictwa
2 miesięcy temu

Z innej beczki. Czy ktoś mi odpowie dlaczego medyczny helikopter z Michałkowa ma wyłączony transponder i nie widać go na flightradar?. Napewno nie chodzi o względy bezpieczeństwa bo na flightradar widać wojskowe maszyny które mają transponder włączony. To trochę tak jak bym jeździł autem bez założonych tablic rejestracyjnych.

marek
odpowiada  Fan lotnictwa
2 miesięcy temu

nie wszystkie śmigłowce i samoloty wojskowe maja taki transponder że są widoczne na flight. Na pewno są widoczne herkulesy latający na Jasionkę z pomocą do ukrów. Wieczorami koło 22 prawie co dzień wcześniej latali, teraz jakby mniej tego , albo zmienili trasę lotu. Kilka mies temu lądował na chwilę Black Hawk w Michałowie i był widoczny. To wszystko zależy od rodzaju statku powietrznego.

Paula
2 miesięcy temu

Wrocilam przedwczoraj z oddzialu pediatrycznego, jest masakra. Pielegniarki nie wiedza w co rece włożyć. Uważajcie na swoje dzieci, bylo nas czworo na sali, kazde dziecko krocej lub dluzej ale potrzebowało tlenu. Patrzcie na skrzydełka nosa i zaciaganie miedzyzebrzy. Rsv to nie sa zarty.

Antychryst
2 miesięcy temu

Ludzie obudźcie się!!! Agenda 2030.

Już nie Polska
odpowiada  Antychryst
2 miesięcy temu

Co to ma wspólnego z infekcjami, które łapią dzieci???

Antychryst
odpowiada  Już nie Polska
2 miesięcy temu

Poćwicz myślenie i poczytaj czasem coś więcej niż Facebook. Globalnego myślenia w nowym roku życzę.

kasia
odpowiada  Już nie Polska
2 miesięcy temu

Łapały zawsze jak świat światem. Bywały lata że 6 mln ludzi w Polsce było chorych na grypę w tzw. sezonie. Tylko teraz media i TV trąbi o tym od rana do wieczora i nakręca spiralę strachu.

M ....
2 miesięcy temu

Przykra prawda, ale od czasu covida w powietrzu panują jakieś tajemnicze wirusy. Jak z covidem nie poszło do końca zgodnie z planem, za mało ofiar to teraz atakują innymi gównami. Jak by to ująć, ogólnie ostatnio to strach z domu wychodzić, a już na pewno unikać skupisk ludzi. A dzieci najlepiej jakby odciąć od świata, znów zrobić naukę zdalną i reszta niech nic nie robi.

Slawo
odpowiada  M ....
2 miesięcy temu

Też tak myślę coś dziwnego się dzieje.

Anonim
2 miesięcy temu

Nie idzie się dodzwonić do przychodni…lub numer zajęty…A jak odbiora to jest komplet ludzi albo karza przyjść i trzeba lekarza zapytać czy wogole przyjmnie

Max
odpowiada  Anonim
2 miesięcy temu

KaRZą ,przyjmNie..ktoś tu chyba ma duży problem z ojczystym językiem ..

Max
odpowiada  Anonim
2 miesięcy temu

A co do przyjęć ..a co ,lekarze mają się sklonować ? Jest sezon grypowy i liczba osób do przyjęcia bardzo duża..w takich sytuacjach o wiele bardziej widać problemy kadrowe w ochronie zdrowia- lekarzy jest za mało ,a przecież tez mają prawo chorować . W żadnym kraju na świecie nie ma przyjęć w POZ zawsze „ na już”

kasia
odpowiada  Max
2 miesięcy temu

Ponoć się szczepili aby nie chorować.

30
0
Napisz co o tym sądziszx