Zarzuty dla oprawcy ryb

Udostępnij
Tweet

35-letni mężczyzna usłyszał zarzuty za znęcanie się nad rybami, które oprawiał na stoisku w Antoninie. Aktywiści z grupy Viva! dopięli swego i doprowadzili do postawienia zarzutów prokuratorskich.

Mężczyzna nożem rozcinał żywe ryby. W ten sposób miał wypełniać znamiona znęcania się nad zwierzętami. Są opinie, które przekonują, że ryby odczuwają ból. Przed zabiciem ryby zaleca się jej ogłuszenie, choć sama nas w żaden sposób nas nie poinformuje o byciu ogłuszoną.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Zgodnie z artykułem 35. Ustawy o ochronie zwierząt:

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwempodlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2 sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.3a. Sąd może orzec tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miejscowy
1 rok temu

Z opowieści jak się działo na stawach PGR-ó rybnych czy ktoś używał młotka..to już widzę masowy przerób ryb na filety czy w tych zakładach występuje młotek lub coś do ogłuszania ryb…? wątpię! za to ładnie zapakowany filte karpia we folie i nkt nie pyta o warunki dla ryb ,czy odczytano jej prawa oraz wyrok śmierci.Ten gość miał pecha jak inni w Polsce,Już lepsza była by ostra gilotyna mechaniczna ,dosłownie pół sekundy i mniej bólu niż kilka nie udanych uderzeń w oślizłą rybę..i tak nie masz pewnośći czy jest przytomna..Też kupowałem tam ryby-ten rok niestety nie bo w tej cenie kupiłem filet dorsza zamiast żywej ryby i stratę masy po odjęciu środka i łba..a Była smaczna i mój kawałek bez ości

Stop mafii sądowniczej.
1 rok temu

….. Dwa dni po zdarzeniu i już zarzuty. Bydlaki zskatowały na śmierć bezdomnego i co… Cisza.

Ania
1 rok temu

Ciekawa jestem jak w czasach Jezusa zabijano ryby?wszak wtedy jadano ich najwięcej. Może najpierw modlono się żeby usnęła a potem młotkiem ją w łeb. Aktywiści lepiej pilnujcie drzew , które PiS nagminnie wycina , bo jak tak dalej będą robić to niedługo nie będziemy mieli czym oddychać.

Patryk
1 rok temu

Ludzie ludzie! Od jutra tylko żywe ryby będą w sprzedaży. Obowiązkiem zakupu będzie pojemnik zapewniający rybie swobodny ruch system napowietrzania oraz komfortowa temperatura wody. Kupując rybę do zabicia będzie trzeba spełnić szereg wymogów. Nóż musi posiadać certyfikat super uśmiercania który sprawi rybie dużo radości. Ruchy podczas procederu zabijania będą ściśle określone. Nie będzie można potem ryby także konsumować w sposób niezgodny. Każdy kto popiera te chore zarzuty wobec tego pana który praktykuje proceder życia i śmierci żeby zaspokoić ludzkie potrzeby jest tylko głupim tak nazwij siebie Głupim idiotą! Szkoda ale jesteś głupkiem na tym świecie i nie próbuj się określać że dbasz o ten świat bo „dupę”wycierasz papierem, nos wycierasz papierem, płacisz pieniądzem papierowym a ile drzew przez to wycięto?

34
0
Napisz co o tym sądziszx