Zarzuty dla oprawcy ryb

Udostępnij
Tweet

35-letni mężczyzna usłyszał zarzuty za znęcanie się nad rybami, które oprawiał na stoisku w Antoninie. Aktywiści z grupy Viva! dopięli swego i doprowadzili do postawienia zarzutów prokuratorskich.

Mężczyzna nożem rozcinał żywe ryby. W ten sposób miał wypełniać znamiona znęcania się nad zwierzętami. Są opinie, które przekonują, że ryby odczuwają ból. Przed zabiciem ryby zaleca się jej ogłuszenie, choć sama nas w żaden sposób nas nie poinformuje o byciu ogłuszoną.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Zgodnie z artykułem 35. Ustawy o ochronie zwierząt:

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwempodlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2 sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.3a. Sąd może orzec tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wakacyjne oferty pracy. Największy pracodawca intryguje
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
§§§
1 rok temu

Tak samo jest w Odolanowie na Ul.Kaliskiej !! Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi ,nóż do chleba z piłką Itp. !!!!

ABC
1 rok temu

Niektórzy chyba nie rozumieją gdzie leży problem. Po pierwsze Pan działał nielegalnie, co już jest karalne. I po drugie, nikt nie zabrania kupować czy zabijać karpi. Problemem jest w jaki sposób ta osoba zabija. To, że ryba nie wydaję dźwięków nie oznacza, że nie czuje bólu. Wystarczy jedno solidne uderzenie w głowę i ryba jest ogłuszona. Ale nie, lepiej jest żywcem wyciągać wnętrzności i dodatkowo walczyć z szarpiącą się rybą. Ta jedna dodatkowa czynność nie wymaga niewiadomo ile czasu, żeby Karyna która chce jak najszybciej dostać karpia nie mogła poczekać. Mam nadzieje, że będzie siedział w pierdlu te 3 lata i będzie przestrogą dla innych mu podobnych.

Hh
odpowiada  ABC
1 rok temu

Skąd informacja że nielegalnie z internetu no to brawa…. Gdzie empatia jakąś masakra ludzie

ABC
odpowiada  Hh
1 rok temu

Działał bez rejestracji więc nielegalnie. No właśnie gdzie empatia? Współczuje umęczonym zwierzętom, a nie jakiejś mendzie.

Mieszkanka.
odpowiada  ABC
1 rok temu

To żrej ryb w ogóle. Wiesz jak to robi się na kutrach rybackich. Wszystkie ryby tam są w takim ścisku ,że aż duszą się i tak sami się je zabija. A jak kurę zabijesz? Po prostu jej łeb utniesz i tyle. Na jakim ty świecie żyjesz. Wszystko co żyje zabija żeby przetrwać. Zostaw te ryby w spokoju, kup sobie sałatę i najedz się, chociaż ona podobno też cierpi bo rośliny też żyją.

ABC
odpowiada  Mieszkanka.
1 rok temu

Czy ty jesteś upośledzona? Gdzie ja napisałem, żeby nie jeść ryb czy mięsa? Nie jestem żadnym aktywistą czy wege świrusem. Uwielbiam mięso i wiem, że uśmiercić można w sposób humanitarny. Właśnie szybkie ucięcie łba jest takim uśmierceniem, więc skoro u kur się da to czemu dziwi cię to w przypadku ryb?

Mieszkanka.
odpowiada  ABC
1 rok temu

Nie jestem upośledzona, jestem realistką, zobacz jak to robią rybacy. Pochodzę z nad morza. Po ryby chodziłam na przystań rybacką i wiem w jaki sposób rybacy traktowali ryby. Dokładnie tak samo. Robiono tak od lat i nikt tego nie kwestionował. Dzisiaj wielki szum, bo jakiś sprzedawca robi to tak jak rybacy. Jeśli już chcesz z tym walczyć to na większą skalę to rób i zmieniaj ten świat.

ABC
odpowiada  Mieszkanka.
1 rok temu

Czyli jak coś jest złego ale od lat jest to normą, to nie należy tego zmieniać? No brawo za podejście. Kiedyś kobiety na polu rodziły i było dobrze, a teraz te szpitale i sterylne warunki. Po co to było zmieniać? Aż mi się nie chce komentować takiego durnego podejścia.

mmmm
odpowiada  ABC
1 rok temu

Z całym szacunkiem nie masz pojęcia o ogłuszaniu i zabijaniu ryb. Nie zrobisz tego za pierwszym razem.

ABC
odpowiada  mmmm
1 rok temu

Ależ oczywiście, że jesteś w stanie po jednym uderzeniu ogłuszyć rybę. To nie jest tylko teoria, a własne doświadczenie. Nie robię tego zawodowo, a nie miałem problemu z takim ogłuszeniem ryby, żeby już nawet nie drgnęła. Więc nie pierdziel, że to taki problem. A nawet jak nie za pierwszym to za drugim razem.

Olek
odpowiada  ABC
1 rok temu

Oby Ciebie to nie spotkało. Uwzględnij ze gość robi to kilka godzin dziennie przy minusowej temperaturze. Zrobił źle przeszkolic niech kupi za swoją kasę odpowiednie wyposażenie i wtedy bezwzględnie karać.

ABC
odpowiada  Olek
1 rok temu

Chyba jak ktoś w ten sposób pracuje to logicznym powinno być, że potrafi to robić. Przecież od lat wiadomo, że są kontrole i tylko głupiec naraża się zabijając w ten sposób.

ABC
odpowiada  Olek
1 rok temu

Chyba jak ktoś w ten sposób pracuje to logicznym powinno być, że potrafi to robić. Przecież od lat wiadomo, że są kontrole i tylko głupiec naraża się zabijając w ten sposób.

Ewa
1 rok temu

Aby żyć trzeba zabijać i konsumować inne życie, zwierzęta, rośliny-, taka jest natura, kto tego nie rozumie, jest niespełna rozumu. Prawo w Polsce nie dotyczy „elyt”.

dziadek
1 rok temu

jeżeli ten facet straci źródło dochodu dla swojej rodziny natychmiast powinien pozwać za to aktywistów !Jak się oszołomy nabiegają po sądach to trochę ostygną ze swoimi głupotami.

jork
1 rok temu

Na kutrach łowione są tony ryb. Może rybak ogłusza każdą z osobna. Przykładów można by przytaczać bez końca. A za nie gospodarność złe podjęte decyzje nikt nie odpowiada.

Ala
odpowiada  jork
1 rok temu

To samo chciałam napisać ale mnie wyprzedziłeś. Wszystkie ryby , które jemy , wszystkie bez wyjątku są właśnie tak uśmiercane i nikt tego nie kwestionuje ale masowej działalności nie widać tylko pojedyncze przypadki.

dziadek
odpowiada  jork
1 rok temu

aktywistów na kutry najlepiej w czasie sztormu !Zaraz sobie znajdą inne zajęcie .

klerV
1 rok temu

to co od lat robiła lokalna Policja ?? czekała na wyreczenie kamer , instytucji ?
FAKT – ten proceder jak juz praktycznie legal . Tak gminach jak i na targowiskach miejskich.

Maly
odpowiada  klerV
1 rok temu

A co mogła robić nie c jak zawsze

Konfederata.
1 rok temu

Jeżeli za takie bzdety zarzuty to Pinokio, Szumowski, Kaczka, Ziobro itd powinni już gnić w ciemnym lochu.

Jarek
1 rok temu

Chyba kogos mocno po…alo jak zwierze cie zatakuje tocie nieoglusza gryzie albo dusi za lewa kamere tez powinni beknac aktywisci wedlug nich zarcoe soe bierze z marketow cieplo w bloku z grzejnika niewarzne jak i co trawe jak kosisz toja tez boli

Adonis
odpowiada  Jarek
1 rok temu

Co to jest „tocie” i „toja”? Chyba zwierzę cię zaatakowało i zabrało słownik, bo dawno takiej pisowni nie widziałem😂

Mira.
odpowiada  Adonis
1 rok temu

Ty się słówek nie czepiaj, wypowiedź Jarka zawiera samą prawdę.

Adonis
odpowiada  Mira.
1 rok temu

Gdzie ty tu samą prawdę dostrzegasz? Pieprzy jak potłuczony. Ile znasz przypadków gdy zwierzę zabija człowieka? Takie ataki, zwłaszcza w naszym regionie to jak błąd statystyczny. A po drugie człowiek jest istotą rozwiniętą i wyznacznikiem tego jest właśnie m.in. to jak traktuje inne gatunki. Zwierzę nie potrafi zabić w sposób humanitarny w odróżnieniu do człowieka, więc ciężko tego wymagać w przypadku ataków dzikich zwierząt.

Józek
1 rok temu

Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać z tych eko……

Jozef
1 rok temu

Cala sytuacja ma oblicza ÷1.Z jednej strony jest rozporzadzenie jak powinno przebiegac proces zabijania ryb .2.z drugiej strony kamerowanie ukryta kamera ,jest nizgodne z prawem RODO ,!

Joker
odpowiada  Jozef
1 rok temu

To powiedz to ludziom z Zielonego Rynku co w soboty na ,, Kościele Ulicznym ” nagrywają ludzi z ukrycia i robią im zdjęcia, nikogo nie pytając o zdanie a potem wrzucają to do internetu, nie ponosząc żadnych konsekwencji.

Cap3lla
odpowiada  Joker
1 rok temu

Nie do końca rozumiem o czym piszesz, ale jeżeli chodzi o bywalców tamtejszego klubu to może pierwotnym powodem zaistniałej sytuacji jest zakłócanie porządku lub ciszy nocnej?

Jozef
odpowiada  Joker
1 rok temu

Co zabolalo akliwiste joker

34
0
Napisz co o tym sądziszx