Jaki ojciec taki syn. Ale wpadka

Policjanci z drogówki w ciągu zaledwie 10 minut wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzewnych kierowców. Okazało się, że to ojciec i syn. Teraz obaj odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności. Również od decyzji sądu zależy kiedy lekkomyślni kierowcy będą mogli ponownie wsiąść za kierownicę.

Policjanci zdają sobie sprawę z tego, jak poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze stanowią nietrzeźwi kierowcy, dlatego reagują w każdym przypadku, gdy podejrzewają, że za kierownicą może siedzieć osoba nietrzeźwa. Tak było w przypadku kierowcy forda zatrzymanego do kontroli na terenie Kalisza. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie stanu trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 29-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu – informuje KMP w Kaliszu

Chwilę później na tej samej ulicy policjanci kontrolujący forda, zauważyli wyjeżdżającego z terenu jednej z prywatnych posesji kierowcę busa. Widząc manewry kierowcy, policjanci postanowili zareagować i skontrolować kierującego.

W trakcie kontroli okazało się, że 50-latek siedzący za kierownicą busa miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że to ojciec zatrzymanego 29-latka.

Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów lub pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata, orzeka także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

CZYTAJ  Pan nie widział, a pani nie była pewna

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dawit
3 miesięcy temu

Taki mały a już po pijaku jeździ?

Mieszkaniec
3 miesięcy temu

Jak razem pili to skutki są

Slawo
3 miesięcy temu

Ale dzbany.😂

Seba
3 miesięcy temu

E tam, nic im nie zrobią, wszak ochleje i menele oraz wszelkie nieroby i lenie to pisowski elektorat 🙂

Elektor
odpowiada  Seba
3 miesięcy temu

No to akurat prawda, że patologia społeczna to żelazny elektorat pisowski, w nich celują, ale oni są przecież traktowani instrumentalnie. Byle zagłosowali na bolszewików z PiS, na tym rola wyborców PiS polega i na tym się kończy. Reszta to już zupełnie inna sprawa, kroją ich tak samo jak normalnych ludzi. Tutaj jest okazja przetrząsnąć kieszenie takiego wyborcy i państwo skwapliwie z takiej okazji skorzysta, nie wątp.

Kierowca
3 miesięcy temu

Przed wjazdem na rondo bankowe też muszę sobie dziabnąć na odwagę

Mareczek
3 miesięcy temu

Ktoś ich podkablował, i dobrze 🙂

Anka
3 miesięcy temu

Niedaleko pada jabłko od jabłoni…

SIWY
odpowiada  Anka
2 miesięcy temu

TWÓJ STARY PADŁ NIEDALEKO OD MONOPOLA

9
0
Napisz co o tym sądziszx