Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Jan Burchardt został Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej. Młodzi radni mają za sobą pierwszą inauguracyjną sesję. Podczas obrad, w tajnym głosowaniu, wybierali także wiceprzewodniczącego oraz sekretarza. Młodzieżową Radę Miejską tworzy 20 uczniów – to przedstawiciele ostrowskich szkół podstawowych.

Jan Burchardt jest uczniem klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 6. Interesuje się programowaniem komputerowym. W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Po ukończeniu szkoły podstawowej zamierza kontynuować naukę w III LO na profilu matematyczno – informatycznym. O funkcję przewodniczącego rady ubiegało się 9 kandydatów. Jan Burchardt otrzymał 12 głosów. Nowo wybrany przewodniczący ma wiele pomysłów, które chciałby zrealizować w mieście.

– Na pewno chciałbym zmodernizować ostrowski skatepark. Dostałem dużo informacji od moich kolegów i koleżanek żeby wyremontować to miejsce. Dzięki temu skatepark byłby chętniej wybieranym miejscem przez uczniów. Chciałbym również dodać karty budżetu obywatelskiego dla młodzieży, by także uczniowie w szkołach decydowali na co zostaną przeznaczone pieniądze w budżecie obywatelskim. Myślę, że ciekawym pomysłem jest przygotowanie specjalnego muralu, na którym uczniowie mogliby wyrazić swoją duszę artysty. Myślę tutaj o legalnym graffiti” – mówi Jan Burchardt, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Wiceprzewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została Maja Motyl. Maja jest uczennicą SP 6. Chodzi do 8 klasy i ma 13 lat. Jej pasją jest śpiew, gra na flecie i fortepianie. Po ukończeniu podstawówki chciałaby kontynuować naukę w II LO. W przyszłości chce zostać prawnikiem. O funkcję wiceprzewodniczącego zgłosiło się 9 kandydatów. Na Maję Motyl zagłosowało 13 radnych. Podczas sesji wybrano także sekretarza MRM. Spośród 5 kandydatów, w tajnym głosowaniu, wybrano Wiktorię Depiak, która otrzymała 11 głosów. Wiktoria jest uczennicą VIII klasy w Szkole Podstawowej nr 7.

– Moim zdaniem pomysły, które będą realizowane w Ostrowie Wielkopolskim powinny zależeć od młodych mieszkańców naszego miasta. Młodzież mogłaby proponować różne projekty i inicjatywy, a następnie głosować na najlepsze z nich. Byłoby to możliwe dzięki ankietom przeprowadzonym w ostrowskich szkołach. Uważam, że głos dzieci powinien być bardziej doceniany – podkreśla Wiktoria Depiak, sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

CZYTAJ  Nie żyje 38-latek. Siła uderzenia była spora

Radni pracować będą w trzech komisjach: Komisji Edukacji i Kultury, Komisji Sportu i Rekreacji oraz w Komisji Inicjatyw Młodzieżowych. W Młodzieżowej Radzie Miejskiej zasiada 20 radnych. To uczniowie, którzy wcześniej zostali wybrani przez swoje koleżanki i kolegów w ostrowskich szkołach podstawowych. Z każdej placówki jest po dwóch uczniów. I Inauguracyjną Sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej otworzył Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady Miejskiej. W obradach uczestniczył także radny Szymon Matyśkiewicz, opiekun MRM.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Raz sierpem raz młotem czerwoną
9 dni temu

Ja……. Jeszcze nie znają dobrze gramatyki i tabliczki mnożenia a już są wypychani przez rodziców do rządzenia.. Ciekawe jak wysokie mają diety …

Stop mafii sądowniczej
9 dni temu

Jeszcze….. pampers przy…. A cwani rodzice którzy zaistnieli w miejskiej polityce już szykują na przyszłość POsadki dla swojej latorośli. Wystarczy skojarzyć nazwiska.

mario
9 dni temu

Znow brak parytetow, Powtorze jeszcze raz polowa kobiet na wszystkich stanowiskach, obsade szambiarek wliczajac, natychmiast,

Zofia
11 dni temu

Głupota za publiczne pieniądze. Do nauki, a nie do „rządzenia”.

obywatel
11 dni temu

Zamiast się uczyć to bawią się już w politykę.

Stop mafii sądowniczej
11 dni temu

Rośnie następne POkolenie cwaniaczków, kombinatorów. Bez nauki do polityki i robić karierę. Hodowla przy pomocy smartfonów i lewackich haseł.. Jak mawia lewacki pajac w okularach i czerwonych POrach.. RUBTA CO CHCETA. Efekty widać na ulicach. Do szkoły uczyć się nie POlitykować.

Adrianna.
11 dni temu

Śmiechom nie było końca …..

Pracownica
12 dni temu

Nazwiska takie żeby do koryta mieli szybko po co mają się uczyć

Mieszkaniec
12 dni temu

W środę na sesji sru podatki od nieruchomości w górę czas spłacać to prezydenckie zero Klimkowa i Jej wyczyny

Dworzanin
12 dni temu

Jak Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera.

14
0
Napisz co o tym sądziszx