1600 pasażerów dojedzie autobusem z Ostrowa do Kalisza i z powrotem?

Udostępnij
Tweet

Kursy linii M do Kalisza nie zostaną wstrzymane – uspokaja Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Mieszkańcy miasta będą mieć zapewniony transport, zarówno do Kalisza jak i z Kalisza do Ostrowa Wielkopolskiego. Od kilku tygodni trwają intensywne rozmowy z-cy prezydenta Mikołaja Kostki z prezydentem Kalisza Krystianem Kinastowskim. Chodzi o wypracowanie nowego porumienienia pomiędzy miastami. Dokument da zielone światło do kursowania autobusów ostrowskiej spółki MZK do Kalisza oraz zatrzymywania się na kaliskich przystankach.

– Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą być spokojni. Nie ma żadnych, nawet najmniejszych obaw, że kursy, które dzisiaj funkcjonują nie będą kursowały od 1 stycznia 2023 roku. W tej chwili dopracowujemy nową treść stosownego porozumienia, już trochę na innych zasadach, natomiast kursy nie będą zawieszone. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wielu mieszkańców każdego dnia korzysta z połączeń do Kalisza. Częstotliwość kursów dostosowana jest do natężenia pasażerów. Jesteśmy gotowi, od nowego roku, przejąć część kursów linii „19E”, tak by w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby pasażerów – tłumaczy Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

W dni robocze do Kalisza kursuje 19 autobusów linii „M”. Najwięcej połączeń jest w godzinach porannych i popołudniowych. W soboty i niedziele takich połączeń jest po sześć. Autobusy Kaliskich Linii Autobusowych, od poniedziałku do piątku, mają po 18 połączeń z Kalisza do Ostrowa oraz po sześć w weekendy.

– Odnajdując się w nowej rzeczywistości oraz uwzględniając nasze możliwości taborowe i kadrowe od 01 stycznia 2023 r. deklarujemy gotowość Spółki do uzupełnienia kilkunastu kursów w miejsce tych, które do tej pory realizowane były przez Kaliskie Linie Autobusowe. Zwiększona liczba kursów będzie dotyczyła zarówno dni roboczych, jak również sobót. Liczba kursów realizowanych w niedziele pozostanie bez zmian – mówi Janusz Marczak, prezes MZK

CZYTAJ  Zderzenie 3 aut. Wjechała na czerwonym

Nowe porozumienie pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Kaliszem jest konieczne, po tym jak w Kaliszu wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska dla posiadaczy Kaliskiej Karty Mieszkańca. Jak zapowiada Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, bilety pozostaną w tej samej cenie.

– Pomimo rosnących cen zarówno oleju napędowego czy energii, nie zakładamy podwyżki cen biletów. Nasze nowoczesne autobusy będą jeździć na trasie Kalisz – Nowe Skalmierzyce – Ostrów Wielkopolski. Chcemy obsługiwać wszystkich pasażerów i będziemy to robić w tej cenie, w której świadczymy tę usługę także teraz – dodaje Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

W ciągu dnia roboczego MZK średnio przewozi około 1600 pasażerów, zarówno do Kalisza, do Ostrowa Wielkopolskiego oraz miejscowości na trasie linii „M”. To pokazuje jak ważna i potrzebna jest komunikacja miejska pomiędzy największymi ośrodkami Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
10 miesięcy temu

Jako kaliszanin chcę jeździć poza Kalisz (także do Ostrowa) i uważam, że nie tylko sąsiednie gminy powinny płacić za połączenia na ich terenie, ale i w interesie Kalisza jest dbanie, aby mieszkańcy mogli podróżować także poza granice miasta. Czy za to, że jeździłem na grzyby, mają płacić gminy Brzeziny i Mycielin? Dość tego zrzucania winy z jednych na drugich, dla pasażera to jest żenujące.

Ostrowianka
10 miesięcy temu

Wiadomo że wszystko drożeje niech cena biletu też może pòjść w gòre, ale tymi autobusami dojezdzają ludzie i od wielu lat .

Rafał
10 miesięcy temu

Dziękujemy władzom Ostrowa Wielkopolskiego my mieszkańcy Kalisza bo u nas w Kaliszu jest straszna władza pro Sowieccy komuniści i nie myślą o nas pasażerach tylko o swoim pożytku by mieć jak najwięcej klasy dla siebie. Prezydent Kinastowski to straszny człowiek nie liczący się z nikim chce darmowej komunikacji miejskiej kosztem gmin to jest bandytyzm.

Un
10 miesięcy temu

Jakiś czas temu byłem świadkiem rozmowy w której Kaliszanie narzekali, że w tym Kaliszu to nic nie ma. Nagle jeden rezolutny stwierdził, że jest przecież autobus do Ostrowa 🙂 Teraz nawet autobusu nie będą mieć…

Heniu
10 miesięcy temu

Pensje w MZK to wielka wielka porażka. Podwyżek brak, a ceny w sklepach coraz wyższe!

Priest
10 miesięcy temu

Wystarczyłoby zrobić więcej kursów PKP i nie trzeba by jechać ponad godzinę do Kalisza. średniowiecze komunikacyjne lub wprowadzić coś na wzór SKM. Ale jak większość prezesów i dyrektorów jest z nadania to z czym do ludu

bc
odpowiada  Priest
10 miesięcy temu

Tylko, żeby nie kończyła się trasa w Kaliszu na dworcu PKP, bo wtedy SKM nie ma racji bytu.
Jeżeli tylko do dworca, to i tak większość musiałaby się przesiąść w autobusy kaliskie i nie wiem jak za nie płacić, bo jak zrobią bezpłatne, to pewnie polikwidują punkty sprzedaży biletów.

Jacek
10 miesięcy temu

Jakim CUDEM kostka znalazł się w Ostrowie? Ostrów nie ma kogoś kompetentnego?

Bartosz
10 miesięcy temu

W najgorszym wypadku zostaje PKP i PKS.

Poli
odpowiada  Bartosz
10 miesięcy temu

Jaki PKS

Ostrowianka
odpowiada  Poli
10 miesięcy temu

W Ostrowie teraz nazywa się usługi transportowe i międzynarodowe i autobusy tej firmy stoją koło dworca PKP

bc
odpowiada  Bartosz
10 miesięcy temu

No i gdzie tym dojedziesz?
PKP tylko początek Kalisza i przesiadka i do tego jeszcze wyjazd 6.05, żeby na 8-smą być w pracy czy szkole.
A PKS to nawet nie wiem czy jeździ.

cebula
10 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja Ostrów przyjedzie zbierać cebule do Kalisza 🙂

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by cebula
Wkurzona
10 miesięcy temu

Od 2 dni dzieci nie maja jak dojechać do ostrowa do szkoły bo autobus nie jedzie. Trzeba ja zawieźć albo jadą później i mają nieobecność na 1 lekcjach. To jakieś kpiny. Kasa kasa kasa się tylko liczy. Co nam potrzeba „wojny”. Żeby zrozumieć.

36
0
Napisz co o tym sądziszx