Obrażał partię rządzącą. Wpadł w kłopoty

Udostępnij
Tweet

Mieszkaniec Jarocina wpadł w kłopoty po umieszczeniu na koszulce i tylnej szybie samochodu wulgarnego napisu „je..ć PiS”. Sprawa najpierw trafiła na policję, a w dalszym etapie została skierowana do sądu.

Janusz Ziętkiewicz, 65-letni elektryk z Jarocina przekonuje, że umieszczanie takiego hasła jest jego wolnością słowa. – To moje prawo do wyrażanie niezadowolenia z tego co robi obecny rząd. Nie boję się – mówi mężczyzna. Jarocińska policja ocenia to zachowanie jako nieobyczajne, za które należało ukarać. Ponieważ pan Janusz upiera się przy swoim stanowisku, otrzymał sądowy wyrok nakazowy (bez udziału stron) który nakazał mu zapłatę 130 złotych. Ponieważ w ciągu 7 dni złożył sprzeciw, sprawa trafi na normalną wokandę.

Pan Janusz rzucił się w oczy kiedy 27 czerwca uczestniczył jako mieszkaniec w odsłonięciu pomnika polityka PiS Jana Szyszko. Jarocinianin przekonuje, że w koszulce pojawia się na różnych eventach od kilku lat, ale dopiero teraz został wylegitymowany i skierowano wniosek do sądu o ukaranie.

Na komendzie policji nie przyznał się do łamania prawa poprzez chodzenie w koszulce z wulgarnym napisem. Podczas składania wyjaśnień zauważono napis na tylnej szybie auta. Zaproponowano mu dwa mandaty po 50 złotych każdy, ale pan Janusz ich nie przyjął.

Wyrok nakazowy nakładał jedną grzywnę w wysokości 50 złotych i 80 złotych tytułem kosztów sądowych.
– Mam również demokratyczne prawo do wyrażania swojego niezadowolenia z poczynań obecnego rządu – mówi J. Ziętkiewicz. Dodał, że teraz czuje się gorzej niż za komuny. To atak na wolność słowa.

Adwokat reprezentujący pro bono pana Janusza przekonuje, że wolność wyrażania poglądów politycznych, nawet w sposób szokujący, czy obraźliwy, nie może stać niżej w hierarchii wartości niż ochrona obyczajności publicznej. – mówi mecenas Kornalewicz z Zielonej Góry.

CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
171 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zygfryd
1 rok temu

XD

Tomasz
1 rok temu

Biedny wychowany na tvn 24

123
1 rok temu

W zdrowym ciele zdrowy duch.
Jakie ciało taki umysł

POLAK
1 rok temu

Ja bym nigdy nie napisał takiego czegoś na aucie. O żadnej partii. Ale spójrzcie na tego pana, co on sobą reprezentuje. Słoma z butów na 3 km. To jest patologia.

Prawda.
odpowiada  POLAK
1 rok temu

Bo ty jak i większość obywatela NIE POSIADA własnego zdania na temat sytuacji w kraju!!!!. Mózgi wyprane macie, i myśleć czasu nie macie bo stoicie w kolejkach za socjalem.

Peło
odpowiada  Prawda.
1 rok temu

Słuchaj no za żadnym socjalem nie stoje. Nie pobieram żadnego zasiłku, 500+ , 300+, ani kompletnie innego. Zapierda…………. na swoja wypłatę. A chodziło mi tylko o to że nigdy bym tego nie napisał o żadnej partii. Ale widzę że Ty masz mózg wyprany i to ostro , hamstwo widzę już nie ma granic.

Nie peło, nie pis
odpowiada  Peło
1 rok temu

Nie napisał byś bo nie posiadasz własnego zdania. Jak większość. Ale dajom to biere. Jest wolność słowa niech chłop pisze co chce, ma prawo i nic Ci do tego. Czy śmierdzi gnojem, czy śmierdzi lawendą!! A Ty zapierdala… dalej. Niedługo Ci doby zabraknie.

Peło
odpowiada  Nie peło, nie pis
1 rok temu

Idż się lecz de………………….i spójrz czasami w słownik ortograficzny

Hhhggg
1 rok temu

O tu Stary Esbeku….😂😂😂

asd
1 rok temu

a tu co ? zlot pisowskiej patologi

Gimbo
odpowiada  asd
1 rok temu

A Ci Co są zapuszkowani i głosowali na PO (80%) to Kto? Aha niewinni

POganiacz bydła
1 rok temu

Prawdziwy Janusz…

odp
1 rok temu

WOLNA Polska krzyczy dziś
***** *** , ***** ***
W nas jest siła
W nas jest wiara
A PIS-owcy wyp********
MĄDRY Polak woła dziś
***** *** , ***** ***

Zygfryd.
odpowiada  odp
1 rok temu

Mądry i 8 gwiazdek. Poziom jak marsz piorunistek. Banda frajerów co się nabiera na propagandę postkomuny. Wałęsa wprost przyznał, że czerpie z Marksa i Lenina i stosuje to w praktyce. A reszta, kwaśniewski, komorowski, Tusku, Millery…. To ten sam beton. Ludzie walczyli z komuną, na lidera wzięli agenta kabla Bolka, a teraz z tymi komuchami walczą o prawo i demokrację. Żałosne przedstawienie.

Dyzma.
1 rok temu

A może ten frajer z Jarocina pcha się do sejmu jak Jachira bawiła się lalkami i co weszła w skład totalnych i teraz Walii głupa w sejmie deklasując totalną opozycję.

171
0
Napisz co o tym sądziszx