Akcja straży w tłoczni gazu w Odolanowie

Udostępnij
Tweet

Wiele jednostek straży pożarnej zostało zadysponowanych o godzinie 7.30. Powodem była aktywacja automatycznego systemu rozpoznawania zagrożeń w tłoczni gazu w Odolanowie przy ulicy Krotoszyńskiej.

Jedna z czujek wykryła pożar. Pracownicy tłoczni gazu natychmiast udali się do zidentyfikowania źródła zagrożenia. Zarówno oni jak i ochotnicy z Odolanowa nic nie zauważyli co mogłoby świadczyć o pożarze. Prawdopodobnie był to fałszywy sygnał.

Informacje dotyczące sposobów ostrzegania i postępowania społeczeństwa w przypadku wystąpienia awarii przemysłowej, uzgodnionych z właściwymi organami Państwowej Straży Pożarnej.

W przypadku wystąpienia awarii przemysłowej na terenie Oddziału zostanie włączony sygnał alarmowy 3 x 20 sekund z przerwami po 5 sekund.

Po jego usłyszeniu lub otrzymaniu informacji z lokalnych mediów bądź od policji prosimy :
– nie zbliżać się do zakładu,
– bezzwłocznie przerwać prace polowe wykonywane w pobliżu zakładu i oddalić się,
– nie korzystać z drogi wojewódzkiej nr 444 Odolanów – Krotoszyn,
– nie blokować dróg, które mogą służyć jednostkom ratowniczo-gaśniczym,
– nie blokować łączy telefonicznych Oddziału,
– dostosować się do zaleceń służb zaangażowanych w akcję ratowniczo-gaśniczą oraz władz lokalnych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Po kłótni wskoczyła do rzeki. Była reanimowana
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartos
1 rok temu

ledwo co zrobili , a już fałszywe alarmy się pojawiają. No to przed nami wiele taki z tego wynika , trzeba będzie się przyzwyczaić

Mariusz
1 rok temu

W systemie powszechnego alarmowania i ostrzegania są tylko dwa sygnały akustyczne. Dźwięk syreny modulowany trwający 3 minut – to ogłoszenie alarmu. Natomiast dźwięk syreny ciągły trwający 3 minuty to odwołanie alarmu. Inne rodzaje sygnałów nie wchodzą w system powszechnego alarmowania. Świadomość społeczeństwa w tej kwestii jest niska, dlatego m.in. rolą mediów jest te zagadnienia przybliżać w sposób właściwy.

2
0
Napisz co o tym sądziszx