Nowe osoby z tytułami honorowych obywateli Ostrowa, nagrodami prezydent i medalami za zasługi

Udostępnij
Tweet

10 listopada to dzień, który łączy nas wszystkich w szacunku i emocjonalnym przywiązaniu do naszej Małej Ojczyzny, ale też i do naszego regionu, o który 104 lata temu, walczyli ówcześni mieszkańcy Wielkopolski.

Tego dnia odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji Święta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas Sesji przyznano tytuły Honorowych Obywateli Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Medale Republiki Ostrowskiej oraz Medale Za Zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Miałam ogromną przyjemność wręczyć również doroczne Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

To ważny i uroczysty moment, aby podziękować oraz przekazać słowa uznania i wdzięczności pod adresem wszystkich Ostrowian, którzy wspaniale służą naszemu Miastu, przyczyniając się do rozwoju naszej Małej Ojczyzny. To szczególne podziękowanie wobec ludzi, którzy w swoim życiu kierują się dewizą, w myśl której miarą naszego człowieczeństwa jest wielkość naszej troski o drugiego człowieka.

Medale są podziękowaniem za wkładanie cząstki siebie w bezinteresowną pomoc oraz pozytywny obraz naszego miasta dzięki swojej pracy, przedsiębiorczości czy działalności społecznej. Wszystkim, którzy dbają o nasze zdrowie, bezpieczeństwo, edukację i dostęp do różnych dóbr – tak potrzebnych w naszym życiu.

Nadano:
29. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymał Pan Tomasz LACH.
30. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pośmiertnie został nadany śp. Emilii Nawrockiej.
Medal „Za zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” został przyznany Panu Tomaszowi Wasiakowi.
Medal „Za zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” otrzymał Pan Mirosław Leśnierowski.

Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali:
– Stowarzyszenie Ludzie dla ludzi – prężnie działająca organizacja pozarządowa;
– Prof. UAM dr hab. Kornelia Ćwiklak – literaturoznawczyni;
– Maria Gacek – społecznik, od wielu lat pomaga bezdomnym psom i kotom;
– Alicja Handke – młoda gimnastyczka artystyczna;
– Barbara Kasprzak – członek PTTK;
– Kazimierz Nawrocki – członek Zarządu Ostrowskiego UTW;
– Maciej Nowakowski trener ARGED KPR Ostrovia;
– Rafał Stempniak – trener Arged KPR Ostrovia;
– Młodszy kapitan Adam Spychała – najlepszy strażak na świecie;
– Patryk Wykrota – wybitny lekkoatleta.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
1 rok temu

a gdzie podział się Zygmunt B.wielce zasłużony

Zszokowany
1 rok temu

Mnie nadal zaskakuje ten pęd Rady do nadawania tytułu honorowego obywatela Ostrowa ludziom, którzy nie tylko że większość życia lub nawet całe spędzili w Ostrowie, ale na dodatek nie żyją. Nadawanie obywatelstwa zmarłym? Dziś już mamy większość Honorowych Obywateli nie żyjących, ale o ile śmierć takiego obywatela jest czymś naturalnym, to nadawanie tytułu zmarłym, na dodatek kilka lat temu, uważam za pomysł chory. To może Rada nada tytuł Honorowego Obywatela Jerzemu Przebendowskiemu? Miasto mu wiele zawdzięcza, a w końcu gość zmarł niecałych 300 lat temu. Mogę przygotować listę osób naprawdę bardzo zasłużonych, które nie żyją już od lat, a którym z pewnością taki tytuł bardzo by się należał. Powstańcy , działacze kulturalni, politycy, księża, nauczyciele. Dlaczego akurat Pani od krwiodawstwa? nie ujmując Jej zasług!!!

M43
1 rok temu

Nagroda dla p. dr. Lisickiego z Raszkowa to pewnie za leczenie zębów p. Klimek i tłumienie wolnej krytyki na radzie miasta? 🙂

M43
1 rok temu

Sami stronnicy p. Klimkowej. Do kompletu brakuje już tylko p. Malągowej. 🙁

Mieszkaniec Ostrowa
1 rok temu

A, czy pani Prezydent może wymienić chociaż jedną zasługę „króla ksero” z Topoli – Osiedle dla naszego miasta?
Z tego co wiem od mieszkańców jego wioski, nic dla nich pomimo już prawie 20 letniej bytności,nie zrobił. Pewnie jest stronnikiem politycznym Pani Klimek i stąd to 'wyróżnienie”?

Radek
odpowiada  Mieszkaniec Ostrowa
1 rok temu

Kibicuję ostrowskiemu sportowi od ponad 20 lat i widzę że Xero Servis wspiera sport więc coś tam się chyba zasłużył

S_
1 rok temu

Zabawa w Ostrowie trwa dalej…

Józwa Butrym
1 rok temu

Widać po sali, że zbyt wielu chętnych do obejrzenia tej imprezy nie było. I nic dziwnego, bo być tam w towarzystwie takiego osobnika, jak ten przedostatni od prawej na trzecim zdjęciu, to obciach jakich mało.

Jasio
odpowiada  Józwa Butrym
1 rok temu

Co masz do szambonurka? Każda praca jest dobra. A ścieki oczyszczać trzeba.

Tomasz
1 rok temu

Brawo dla nich ale co z PREZESAMI I CZŁONKAMI MIEJSKICH SPÓŁEK TAMCI SĄ DOPIERO DOCENIENIE NIESTETY TYLKO FINANSOWO 😄

Koko
odpowiada  Tomasz
1 rok temu

Zwłaszcza pierwsza gwiazda dyr B

Tomasz
1 rok temu

Wszystko się zgadza dla tych zasłużonych a co z prezesami, członkami miejskich spółek którzy dostali premię o tym cicho A TO TAM JEST DOPIERO DOCENIENIE ,,PRACY,,

Anżej
1 rok temu

Ja pracując na nockach za najniższą krajową też uważam, że to bezinteresowne udzielanie się.

babcia
odpowiada  Anżej
1 rok temu

widocznie bycie niewolnikiem sprawia ci przyjemność bo pracy dobrze płatnej nie brakuje .

14
0
Napisz co o tym sądziszx