Jednak można w Polsce zawrzeć małżeństwo przez osoby tej samej płci

W czwartek doszło do historycznego orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie małżeństw jednopłciowych. To otwiera drogę do zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci.

1 lipca br. pisaliśmy o Kornelu i Patryku z Ostrowa, którzy by stać się małżeństwem, musieli pojechać do Wiednia. Ich przyjaciele Jakub i Dawid postanowili powalczyć w sądach o sprawiedliwość i zostali mile zaskoczeni.

CZYTAJ  Kornel i Patryk wzięli ślub!

W sprawie legalizacji naszego małżeństwa po pięciu latach dotarliśmy do najwyższej instancji w Polsce – Naczelnego Sądu Administracyjnego. Podczas rozprawy po raz pierwszy NSA stwierdził jednoznacznie – nasza KONSTYTUCJA nie zabrania małżeństw osób tej samej płci. To historyczne słowa obalające mit powtarzany przez prawą stronę od lat. Dziś sąd rozprawił się z tym kłamstwem ostatecznie.

Oto dokładne słowa sądu: „Zgodnie z art. 18 Konstytucji RP małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo pozostają pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. Przepis ten nie przesądza o niemożliwości prawnego uregulowania związków osób tej samej płci, podkreśla natomiast szczególną ochronę małżeństwa, ale jako związku kobiety i mężczyzny. Z tego względu treść art. 18 Konstytucji nie mogłaby stanowić samoistnej przeszkody do dokonania transkrypcji zagranicznego aktu małżeństwa. Konkludując, omawiany przepis Konstytucji nie zabrania ustawowego uregulowania związków jednopłciowych.

Także jeśli kiedykolwiek usłyszycie Ziobrę, Czarnka, Pawłowicz, albo Ziemkiewicza mówiących, że nasza Konstytucja zabrania małżeństw jednopłciowych, to wiedzcie, że kłamią. Od dziś mamy to na piśmie: skarga kasacyjna Dawida Maksymiliana Mycka i Jakuba Arkadiusza Kwiecińskiego o sygnaturze akt II OSK 2376/19.

102 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Normalny
6 miesięcy temu

Patologia,zakazać!!!

Ass
6 miesięcy temu

Gdyby ci wsszyscy którzy uważają homoseksualizm wiedzieli, że w dawnych czasach honoseksualizm był czymś zupełnie normalnym wśród elity tamtych czasów. A w kościele katolickim homoseksuualizm, posiadanie dzieci, kaziroctwo było normalne wśró elit dawnych czasów.
Niestety, ale mamy społeczeństwa niedouczonych imbe***li którzy myślą, że homoseksualizm, to horoba, a nie wiedzą, że honoseksualizm jest z nami od początku istnienia człowieka.

roman
6 miesięcy temu

byli szczepieni????

Jacek
6 miesięcy temu

A co się dzieje gdy w tym samym czasie któryś musi 2?

Bobik
odpowiada  Jacek
6 miesięcy temu

Podejrzewam, że azotowa bomba próżniowa😉

Hhh
6 miesięcy temu

Dajcie ludzią żyć …i nie powtarzajcie wciąż tych nienormalnych zachowań …zygam tym wciąż ukazywany Lgbt i innymi tematami….lewacki portalu!!

Dynia zamiast łba
odpowiada  Hhh
6 miesięcy temu

LudziĄ? Ty baranie! Po słownik do ksiègarni analfabeto…

ZORRO
6 miesięcy temu

Dajcie ludziom żyć swoim własnym życiem i własnym wyborem. Każdy ma jedno życie i niech je przejdzie tak aby był szczęśliwy. Skoro ludzie chcą być razem , to niech to w jakiś sposób normuje prawo, aby mieli uregulowane sprawy majątkowe, spadkowe, czy choćby informację o stanie zdrowia, gdy sie znajdzie ten czy inny w szpitalu .

Gimbo
6 miesięcy temu

Skład NSA to chyba same Zboki jestem ciekawy jaka średnia wieku tych Pedałów w Togach

LPGTurbo
6 miesięcy temu

Ponoć z małżeństw jednopłciowych, rodzi się tyle samo dzieci – co z małżeństw „mieszanych” Co się urodzi wskutek ubijania penisem kału w odbycie?

Expert
odpowiada  LPGTurbo
6 miesięcy temu

Odpowiedz brzmi: Muźin się urodzi. 😁

Cggg
odpowiada  LPGTurbo
6 miesięcy temu

No sam bys chcial miec ubite i zazdroscisz

Pan Kleks
odpowiada  LPGTurbo
6 miesięcy temu

Raczej zatwardzenie 😭

Franc Maurer
6 miesięcy temu

Napiszcie coś lepiej o projekcie ustawy o ochronie ludności który ma byc od 1 stycznia 2023 w tej ustawie są takie zapisy że nie jednemu na legalu bez jego zgody do domu mogą wsadzić emigrantów albo zabrać bez odszkodowania samochód bo akurat taki będzie im potrzebny są też inne bulwersujące zapisy o tym piszcie a nie o bzdurach

Kris
6 miesięcy temu

Brawo era kamienia łupanego odchodzi

102
0
Napisz co o tym sądziszx