Spłonęło kilkaset balotów. Kto tym razem podpalił?

Udostępnij
Tweet

W piątek 28 października 2022 roku o godzinie 23:52 w miejscowości Bestwin (gm. Zduny) doszło do pożaru stogu słomy. Kilkaset balotów strawił ogień, którego udało się ugasić dopiero nad ranem.

Zdjęcie przedstawia zastępy straży pożarnej podczas gaszenia pożaru stogu słomy. Na drodze stoją samochody strażackie z włączonymi światłami błyskowymi koloru niebieskiego. Za płotem betonowym widoczny dym, który unosi się do góry.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden ciężki zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy gaśnicze z jednostek OSP Zduny, OSP Baszków i OSP Bestwin.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań podali prądy gaśnicze wody w natarciu na palące się baloty. Z uwagi na bardzo dużą intensywność spalania słomy i towarzyszące pożarowi promieniowanie cieplne decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi ograniczono działania gaśnicze, dostosowując zamiar taktyczny do sytuacji pożarowej. W momencie uzyskania możliwości podania skutecznych prądów wody i wprowadzenia na teren akcji sprzętu mechanicznego rozpoczęto warstwowe rozgarnianie słomy ładowarką teleskopową, celem jej dogaszenia. Dbając o ciągłość podawania środka gaśniczego zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o pobliską sieć hydrantową.

Po długotrwałej akcji gaśniczej trwającej ponad 6 godzin pożar został ugaszony. Wykorzystane w działaniach urządzenia pomiarowe potwierdziły całkowitą likwidację zagrożenia. W zdarzeniu udział brało łącznie 5 zastępów straży pożarnej i 20 ratowników.

O poprzednim podpalaczu pisaliśmy

Podpalał i patrzył jak płonie

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Kto winien: BMW czy C*ganka?
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jadwiga hymel
1 rok temu

Syna nie ma w domu..

Ania
1 rok temu

Podpalacz powinien ponieść całkowite koszty akcji straży i służb a do tego jesc tylko i wyłącznie popiół który pozostał

Wu
odpowiada  Ania
1 rok temu

Koszty akcji a rolnikowi pieniędzy oddać już nie ??

Knorke
1 rok temu

Współczuję. Mam nadzieję że znajdą podpalacza i zrobią z nim to samo.

Sposób na podpalacza
odpowiada  Knorke
1 rok temu

Polać mu jaja denaturatem i podpalić, to mu się odechce głupot.

123
1 rok temu

Z cyklu pet w stogu słomy

6
0
Napisz co o tym sądziszx