Usuną piętę Achillesową terenów inwestycyjnych

Udostępnij
Tweet

Swego czasu głośno było o terenie inwestycyjnym obejmującym obszar 100 hektarów. Krytycy zauważali, że ciasny przejazd pod torami kolejowymi może utrudniać rozwój tego miejsca. Mimo to pierwsi chętni już się znaleźli, a dla pozostałych zostanie wykonana inwestycja drogowa.

Tereny inwestycyjne Powiatu Ostrowskiego w Przygodzicach zyskają dobre połączenie z byłą drogą krajową. Wójt Gminy Przygodzice pozyskał z funduszy rządowych dotację w wysokości ok. 19 mln zł na budowę nowego wiaduktu nad torami. Stary, pamiętający lata 50. wiadukt nadaje się już tylko do rozbiórki.

Nowy wiadukt ułatwi dojazd do północnej części terenów inwestycyjnych. Informacja tym ważniejsza, że dwa miesiące temu kolejne, ponad 20 ha terenów zakupił inwestor, który deklaruje, że jeśli sytuacja ekonomiczna nie ulegnie zmianie, powstanie tam duża firma. Niebawem władze powiatu ostrowskiego chcą wystawić na sprzedaż ostatnie już działki inwestycyjne, jakie są w tym rejonie.

Kilka lat temu zastanawialiśmy się czy zmieniać przeznaczenie 100 hektarów powiatowych gruntów rolnych w inwestycyjne. Za uzyskane środki ze sprzedaży gruntów rolnych wybudowalibyśmy dziś np. ok. 3,5 km dróg. Postanowiliśmy jednak utworzyć tam strefę inwestycyjną i wielokrotnie pomnożyć uzyskiwane ze sprzedaży działek środki. Przeznaczyliśmy je na inwestycje, na tzw. wkład własny bez potrzeby zaciągania kredytów. Trzymamy kciuki za powodzenie poszczególnych inwestycji bo to oznaczać będzie rozwój gminy i całego powiatu na wiele lat. – skomentował Paweł Rajski, starosta ostrowski.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
McJ
1 rok temu

Wszystko fajnie – tylko, że na ulicy Mostowej jest ograniczenie tonażowe i tranzyt na strefę przemysłową i tak będzie musiał przeciskać się po Szkolnej. Słomiana inwestycja, z której skorzystają jedynie pracownicy kilku firm.

Meg
1 rok temu

Drogi redaktorze, zdjęcie poniżej z ulicy szkolnej przedstawia wiadukt kolejowy, który bynajmniej nie będzie zmieniany, bo by trzeba było zamknąc ruch kolejowy. Do remontu jest przeznaczony most przy ulicy Mostowej w Przygodzicach pod którym jest linia kolejowa. Prosze więc nie wprowdzać czytelników w bład

XYZ
1 rok temu

To nie Paweł lecz pieniądze na ten cel pozyskał Urząd Gminy Przygodzice. Pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

hip
1 rok temu

no w koncu ktos pomyslal logicznie!! i to mnie cieszy!! Pawel poszedl po rozum do glowy ze srodki trzeba przeznaczyc na ten wlasnie most bo transport naczepa mega a takie tam bedzie sie wykorzystywalo niwelowalo latwy dojazd do tych terenow !! brawo !!

Meg
odpowiada  hip
1 rok temu

most przy ul szkolnej do Pardalina nie będzie ruszany, tylko ten przy ul. mostowej

Xxx
1 rok temu

Rozumiem że pieniądze zostają w gminie Przygodzice.

Bartos
1 rok temu

Na nic mogą się zdać te pieniądze i przetarg . Teraz rząd doprowadził do tego że taka drożyzna, że przetargi znacznie przekraczają kwoty jakie ma zamawiający. I przetargi są unieważniane. Proszę sobie zobaczyć jak wygląda ostatnie otwarcie przetargu właśnie z wiaduktem dla Zarządu Dróg w Ostrowie. Ale pieniądze na starlinki dla ukrów to rząd Polski ma !!

Konrad
odpowiada  Bartos
1 rok temu

Co to starlinki?

From123wstyd!!!
odpowiada  Konrad
1 rok temu

Telekomunikacyj y system satelitarny, sponsorowany przez Spacex, trochę wysiłku w szukaniu informacji!!!

Bartos
odpowiada  Bartos
1 rok temu

minusują ci co nie wierzą . Poszukajcie w sieci jak Orlen Obajtka czy właściwie rząd Polin płaci za starlinki. Zresztą nie tylko za to. zobaczycie za jakiś czas , bokiem wam wszystkim minusującym wyjdzie ta pomoc ukrom

Polopontiak
1 rok temu

Co to za inwestor jeśli to nie jest tajemnica?

11
0
Napisz co o tym sądziszx