Przed 1. listopada policja przestrzega

Za kilka dni miejskie i gminne cmentarze będą pełne ludzi, którzy we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny odwiedzą groby swoich bliskich, zapalą znicze, przyniosą kwiaty. Dla policjantów to czas szczególnej aktywności prewencyjnej i prowadzenia działań związanych z zapewnieniem porządku w ruchu drogowym. Dlatego zarówno dzielnicowi, jak i policjanci z prewencji i ruchu drogowego patrolują i obchodzą tereny cmentarzy oraz ich rejon. W czasie kiedy na grobach trwają porządki przedświąteczne, przypominamy o pilnowaniu torebek, telefonów oraz portfeli i niepozostawianiu ich w miejscach widocznych.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego rozpoczynają działania mające na celu zapobieżenie przestępstwom oraz wykroczeniom, które mogłyby zostać popełnione na terenie cmentarzy oraz w ich rejonie.

Policjanci przypominają mieszkańcom, że zadbanie o własne mienie, podczas porządkowania grobów, powinno być dla nich priorytetem. Dlatego też radzą, aby wartościowych przedmiotów, w tym telefonów, portfeli i torebek nie zostawiać na pomnikach. Radzimy takie przedmioty trzymać przy sobie, albo po prostu zostawić w domu.

O każdej podejrzanej sytuacji w rejonie cmentarza można powiadomić oficera dyżurnego, korzystając z numeru alarmowego 112 lub bezpośredniego połączenia z 47 7754211.

Apelujemy również, aby piesi, którzy wybierają się na groby, szczególnie teraz, gdy jesień w pełni i szybko zapada zmrok, wyposażyli się w ważne dla naszego bezpieczeństwa elementy odblaskowe.

CZYTAJ  Wyjątkowe windy w ostrowskich wieżowcach (WIDEO)

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alex
5 miesięcy temu

Przestrzega że zapalenie znicza w miejscu publicznym grozi mandatem 500zł

Zenobiusz Ziobero
5 miesięcy temu

Niech tych wozidupów ze straży wiejskiej z siedzibą na Kościuszki zaciągną do roboty bo jak się coś chce zgłosić to oNI do niczego nie mają uprawnień więc niech zabiorą miotły i grabie w te dwie lewe ręce i do zamiatania ulic ich dać i do zgrabiania liści

Anty....
5 miesięcy temu

Policja jest od wykrywania przestępstw a nie od durnych propagandowych „dzialan” gdzie na wszystkich zdjęciach pokazywane są ( te same) policjantki aby poprawić wizerunek policji

Oskar
odpowiada  Anty....
5 miesięcy temu

Brawo!!! Wreszcie głos rozsądku! Policja nie ma w zadaniach akcji propagandowych tylko ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń-tylko tyle i aż tyle.

Grochek
5 miesięcy temu

Co jeszcze niech pilnuje pijaki auta jak jadą na drodze

666
5 miesięcy temu

Dobrze że w tym roku wyłączyli kowid’a i można iść na cmentarz.
Ale w TVPIS mówią, że wróciła grypa i zabija.

123
5 miesięcy temu

Jak kończą pieski? Czy idą do raju?

7
0
Napisz co o tym sądziszx