Ostrowianka po spotkaniu z Tuskiem: Nie chcę by ktoś lansował na mojej krzywdzie

Nie cichną komentarze po spotkaniu Donalda Tuska z działaczami Platformy Obywatelskiej i sympatykami tej partii. Dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej dotarła do ostrowianki, która wyraziła po spotkaniu z Tuskiem, że nie chce by ktoś lansował się na jej krzywdzie.

Podczas przemówienia Donald Tusk przytoczył historię rodzinnej piekarni osiedlowej, która w lutym br. zamknęła się po 30 latach funkcjonowania. Lider Platformy Obywatelskiej przypisał tę krzywdę na konto Prawa i Sprawiedliwości.

„Każdego dnia widzą ten zatruty owoc, jaki zafundowała ta władza. Nie opozycji. Nie mnie. Tylko ciężko pracującym Polakom, których spotyka to, co najgorsze” – powiedział Tusk

Według Donalda Tuska dowodem na to jest ostrowska piekarnia „Chleb jak sprzed lat”.

„Dowiedziałem się, że pani Agnieszka Kurzawska, która tę piekarnię prowadziła przez 30 lat dzisiaj zarobkowo sprząta w szkole. 30 lat piekła chleb znany w całym Ostrowie Wlkp., ale przyszedł rząd PiS-u i 10 osób straciło pracę. Ostrów stracił taką kultową piekarnię, a jego właścicielka straciła nadzieję i marzenie, że będzie mogła robić dobry chleb, jak sprzed lat. To są najsmutniejsze historie z tych dziesiątek, tysięcy, setek spraw, które spowodowały, że zwykli ludzie, którzy uwierzyli w ich obietnice, dzisiaj wszyscy się od nich odwracają” – powiedział lider PO do mieszkańców.

Dziennikarka PAP dotarła do pokrzywdzonej ostrowianki. Pani Agnieszka w spotkaniu z liderem PO nie uczestniczyła, choć dostała zaproszenie by opowiedzieć o zamknięciu swojej firmy. Odmówiła.

W rozmowie z PAP ostrowianka wyjaśniła, że piekarnię zamknęła w lutym br., a nie kiedy PiS objął władzę w Polsce. Jedynym powodem były zbyt wysokie opłaty za gaz.

Wspomniana piekarnia 2 lata temu przeszła na piec gazowy. Przez 1,5 roku wszystko funkcjonowało prawidłowo. Rachunki wynosiły średnio 4,5 tysiąca złotych. Nagle zaczęły systematycznie wzrastać: 6,6 tys., 8, 10, 13, 17,7 i zatrzymało się na kwocie aż 19 tysięcy złotych. Spółka dostarczająca gaz nie wyraziła zgody na rozłożenie zobowiązania na raty. W górę zaczęły iść inne produkty takie jak mąka. Rodzina podjęła decyzję o zamknięciu biznesu.

CZYTAJ  Diecezja przymusi młodzież do jedności z parafiami?

Nie kryła zdenerwowania, że jej historię Donald Tusk wykorzystał w kontekście walki politycznej.

„Znikąd pomocy, a teraz jest wielkie larum i opozycja lansuje się na upadłych firmach, że rząd nie zrobił nic. Nie jestem za żadną opcją polityczną i nie chcę, by ktoś lansował się na mojej krzywdzie. Dobrze, że takie problemy się porusza, ale one nie powinny służyć do takich celów” – oświadczyła w rozmowie z PAP.

Wypowiedź zaczyna się od 4. minuty i 55 sekundy.

205 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Widz
3 miesięcy temu

Żałosne widowisko z klaunem w roli głównej.

Polak
3 miesięcy temu

T eraz
U słyszysz
S ame
K lamstwa

Ostrowianka
3 miesięcy temu

PACHOŁEK NIEMIECKI WYKORZYSTA KAŻDEGO !!! Zdjęcia z dziećmi niepełnosprawnymi a następnego dnia żądanie ich mordowania w marszach z sigruną !! Mało tego żąda mordowania Polaków do 12 tygodnia ciązy !!! Tak jak Hitler !!! Emeryci !!! Co wam dał Tusk ??? ile zarabialiście za jego rządów że dzisiaj macie niskie emerytury ?! SB ,UB, MO, ZOMO kasta sędziowska to ELEKTORAT ZDRJACY !! To im obiecuje przywrócenie tysięcy emerytur na ktore nigdy nie płacili ani grosza !!! Ostrow – Urząd Celny , Paszportowy ,W.P. to miejsca skąd zdrajca ma swych wyborców . ZNTK !!! zrównany z ziemią , 25 milionów nie wpłaconych a pobranych od pracowników naleznych skladek do ZUS przez Chlebowskiego kolesia Tuska a z afery hazardowej . Kłamstwo to wizytówka Tuska !!! Wstyd na całą Polskę PO wizycie judasza w Ostrowie gdzie każde zdanie było oszustwem !!! Kolejny raz ubliżył ludziom twierdząc że są takimi debilami że mu uwierzą … jak widać PO komentarzu 'EMERYTA ” żądnego zemsty jak sam zdrajca widać że takich znalazł w mieście w którym nie miał prawa być PO łajdackiej POlityce .

btw
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

Słychać coraz głośniejszy kwik, czyżby zbliżało się świniobicie? Btw, jedź na tereny po tym burdelu (zntk) i rozglądnij się. To za czym tęsknisz określa cię.

mnbvc
odpowiada  btw
3 miesięcy temu

co ty pi******lisz , czy w tym PO to są sami tacy upośledzeni ludzie jak ty?

Karolka
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

Czy ty, durna babo, nigdy nie masz dość?
Na szczęście PiSiory kończycie się. Kończycie się!!! Jedyne, co możesz zrobić, to wylać tu trochę jadu.

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu by Karolka
emeryt
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

PIS PRZEGRYWA W NOTOWANIACH WIEC WYLEWAJA POMYJE , OSTRAWIANKA , KACZYŃSKI ZADŁUŻYL POLSKE PRZEZ NIEUDOLNE RZADU PISU JUZ NA MILIARDY ZŁOTYCH , NIE WPROWADZIŁ PRAWORZADNOŚCI W POLSCE, NIEDOSTANIEMY PRZEZ JEGO FANABERIE , 770 MILIARDÓW Z UNII, INFLACJA ZJADA NASZE PORTFELE , DROŻYZNA , POTWORNA W SKLEPACH , PALIWA DROGIE ,CZYNSZE DROGIE WEGIEL DROGI , DOPROWADZILI POLSKĘ DO UPADKU , PRZEZ INFLACJE , JAKA NAM ZGOTOWALI I TAKIE RZADY KOBIETO CI SIE PODOBA ? .

!!!!!
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

Że też chciało ci się tyle pisać i to takie głupoty. Wrzuć na luz bo już nic nie jesteś w stanie zrobic. Liliputina z Żoliborza możesz sobie na ścianie powiesić i modlić się. Kończycie się. Pora się zbierać, najlepiej na San eskobar.

Zwykły ktoś bez stronny
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

Ostrowianka . Idź może do lekarza niech Cię dobrze zbada . Chociaż Niechwiej czy zdążysz bo kolejki do specjalisty długie . A na debilizm też nie chcą leczyć , ponoć tacy jak Ty sami się eliminują . Ani ma Tuskiem ani za Kaczorem , tylko za tego rzadu żyliśmy w zgodzie z UE i z wieloma innymi państwami w zgodzie . A dziś PiS zieje nienawiścią na prawo i lewo , nawet rodziny skłócone przez świnie pisowski . Nikt nie pamięta ile powstało wszystkiego jak UE dawała dotacje . Więc wole aby nasz kraj się rozwijał inwestycyjnie niż był okradany przez partie pis . Tak jak ktoś powiedział czas aby przyjęli nową nazwę . Przeproście I Spierdal….. bo to lepsze jutro dla młodych .

Rynek
3 miesięcy temu

Czy na spotkaniu była p.Beata?

zntk
odpowiada  Rynek
3 miesięcy temu

Tak była, przebrana za emeryta z zntk. zntk forever

***** PO
3 miesięcy temu

🇩🇪cu wyjazd za Odrę weź Radka i rtęć po drodze

Co?
odpowiada  ***** PO
3 miesięcy temu

Skandynavia wchodzi do NATO i od razu wyłapuje jak ruski wybuch uszkadza gazociąg. Śmierdzi mi to sabotażem. Była ta rtęć czy nie była? Czyja ta rtęć?

oczy
odpowiada  Co?
3 miesięcy temu

to była ta rtęć czy nie była? Oczywiście

Stefan
3 miesięcy temu

Kaczyński i to całe nieudolne koryto , niebawem odejdzie , Polacy powiedzieli dość inflacji , dość drożyzny , dość drogiego węgla , dość drogich kredytów, dość drogich czynszów, za mieszkania, dość płacenia kar za każdy dzien 1 milion euro , bo nie chcą praworzadności , dość zakłamania , gdzie jest 770 miliardów z unii , ? przez rzadową głupote inie otrzymujemy pieniędzy bo rząd nie chce praworzadności w Polsce. Dlatego nigdy już nie zagłosujemy na zakłamany rzad Morawieckiego którym rzadzi Kaczyński i ten z Torunia. .Tusk oj będziesz mial kupe roboty zanim to wszystko posprzatasz po tym rzadzie który doprowadził Polaków do bankructwa.a Polskę do ruiny.

Ostrowianka
odpowiada  Stefan
3 miesięcy temu

Stefan ile masz lat ?? Gdzie byłeś kiedy równano z ziemią tysiące miejsc pracy w Ostrowie za rządów nie kogo innego a samego Tuska i jego kolesia z afery hazardowej Chlebowskiego a w ZNTK u wladzy ??? Nie wspomnę o innych zakładach w Ostrowie a PO ktorych nie ma sladu i to PO 1990r !!! Który Polak jest bankrutem ??? w 100% nie złodzieje z grupy opozycji a co najwyżej uszczupleni o VAT który został wreszcie w budżecie państwa dla dzieci Polskich ktore z głodu mdlały za Tuska . Posprzątać ??? to owszem POLACY czytaj PiS posprząta raz na zawsze z antypolskich zdrajców wsadzając ich tam gdzie ich miejsce ! do celi !!!

Cola
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

Chyba twoje dzieci mdlały z głodu, jak im jeść nie dawałaś. Większych bredni w życiu nie czytałam. Kobieto ty jesteś psychicznie chora.

Ala
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

Za Tuska miałam się dobrze, ceny stabilne, życie stabilne, dzisiaj jestem emerytka i gdyby nie dzieci to albo bym z głodu zdechła albo bym się zadłużyla żeby zrobić wszystkie opłaty. Za rządów Tuska nie musiałam nikogo o pomoc prosić bo radziłam sobie doskonale. Chleb był po 1,20, jabłka po 1 zł, masło po 3 zł itd. o co więc ci kobieto chodzi??!!! Chce tamtej emerytury i tamtych cen, nie chce żadnej 13 , 14 chcę aby wróciło to co było. Nikt mnie nie sprzedawał żadnym Niemcom . O czym ty babo piszesz? A ,że zakłady się polikwidowały?? Bo nic nie jest wieczne, świat się zmienia, jedno odchodzi , pojawia się inne. A przejdź się po mieście , pi galerii, zobacz ile ludzi polikwidowało swoje interesy, i to nie za Tuska tylko za rządów tego krasnala ogrodowego.

Wu
odpowiada  Stefan
3 miesięcy temu

Te same słowa powinieneś przypisać Tuskowi i tego jego całemu peło. I kaczor i Tusk jedno i to samo koryto które ma w dopiero ciebie i twoja rodzine

emeryt
3 miesięcy temu

To prawda chamska hołota, mordy zdradzieckie , kanalie , to sa słowa wypowiedziało do Polaków z trybuny sejmowej przez Kaczyńskiego , do dzisiaj za te słowa, pogardy i obelgi , nie przerosil Polaków Tak sie zachowuje poseł z w sejmie . Kaczyński , dlatego na tego czlowieka , który ztworzył nieudolny rząd , i doprowadził Polskę i Polaków do ruiny finansowej głoswać nie będziemy , To rzad nieudaczników i kłamców. Bedziemy głosować na TUSKA, Po wyborach Tusk bedzie sprzątał po obecnym KORYCIE , ze 2 lata za nim wyprowadzi Polske na prosta

Ostrowianka
odpowiada  emeryt
3 miesięcy temu

Mordy zdradzieckie to i tak delikatne określenie dla zdrajców Polaków jakim jest grupa antypolska zwana opozycją . Jak się podoba EMERYTOWI waloryzacja za rządów PiS ??? ile dostałeś za Tuska ??? 60 groszy ??? Najgorsze gnidy żyjące na polskiej ziemi to takie miernoty moralne co plują na rękę ktora ich karmi !!! TYLKO UBEK I SBEK KTÓRYCH NIE BRAKUJE W OSTROWIE ZAGŁOSUJE NA KANALIĘ ŻĄDNEGO MORDOWANIA POLAKÓW BO 96 OFIAR MU ZA MAŁO !!!

k**wa
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

Ofiary polskiej bylejakości i kaczki.

Jola.
odpowiada  Ostrowianka
3 miesięcy temu

Za Tuska była deflacja , nie inflacja i nie musiało być żadnych dopłat bo ceny malały a nie rosły. Dzisiaj dają 13, w 14 i na cholerę mi to kiedy i tak nabić nie starcza bo wszystko zżera inflacja. Ty chyba nie rozumiesz nic z ekonomii. Jak dawają to znaczy ,że ceny idą w górę a im więcej rozdawają tym więcej napędzają inflację, bo albo drukują pieniądze albo pożyczają, a wszystko co pożyczysz musisz oddać i to z ogromną nawiązką. To prosty rachunek. Pomyśl, to nie boli.

214
odpowiada  emeryt
3 miesięcy temu

zomowcy, ubeki , pedofile , złodzieje i takie szmaty jak ty głosują na tuska

Zzzzzzz
odpowiada  emeryt
3 miesięcy temu

Bo to jest morda zdradziecka

Ostrowiak
3 miesięcy temu

Kazdy, tylko nie Tusk. To człek bez honoru i skorumpowany. Zagłosuje na ugrupowanie które nie rządziło jeszcze. Dosyc mam wszystkich złodziei.

Rynek
odpowiada  Ostrowiak
3 miesięcy temu

A co p.Kaczyński panu ukradł?

Tomek
3 miesięcy temu

Człowiek się zapytał co ma mówić swoim znajomym, gdy pytają się o program PO . A Donald odpowiada, że programu ma szukać w sformułowaniu anty pis. TRAGEDIA.

Boso przez świat
3 miesięcy temu

Polin… ciemnogród do². To musi jebnąć. Może się ockniecie. Między czasie jak plujecie na siebie to inflacja znowu up. Ale czy to ważne.. zastanów się nad sobą jak i jeden tak i drugi. Lewy czy prawy, przesrane będzie tak czy tak, chyba że wam jaja urosną i wyjdziecie na drogi. Nie będziesz mieć nic i będziesz szczęśliwy.

205
0
Napisz co o tym sądziszx