Co ostrowianie chcą zrobić w ramach budżetu obywatelskiego

Udostępnij
Tweet

127 pomysłów na Ostrów Wielkopolski. Spośród tylu projektów ostrowianie będą wybierać te, które zostaną zrealizowane w 2023 rok. Wylosowano numery dla każdego z nich. Głosowanie już w listopadzie.

– Ostrowski Budżet Obywatelski to wyjątkowe narzędzie partycypacji społecznej. Realizujemy go już ósmy rok i dobrze wiemy, że OBO to czas emocji, wzruszeń, a nawet irytacji, bo nie każde z zadań może wygrać. Dziękuję jednak wszystkim, którzy zgłaszają swoje pomysły do OBO i aktywnie włączają się w zmienianie naszego miasta na lepsze. Dziękuję również Marysi za pomoc w tegorocznym losowaniu numerów zadań – podkreśla Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przez osiem lat Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono na pomysły ostrowian 8 mln złotych. To 79 zwycięskich projektów, które wybieraliście spośród 990 pomysłów, a w głosowaniu wzięło udział łącznie 100 tysięcy osób i oddano 250 tysięcy głosów.

Uroczyste losowanie numerów dla poszczególnych zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego odbyło się w piątek, 21 października, w sali Centrum Aktywności Lokalnej.

127 wniosków, spośród 159 zgłoszonych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, po dokładnej weryfikacji i analizie, zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu procedury, czyli głosowania w ramach VIII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zadania zostaną zrealizowane zadecyduje liczba głosów oddanych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na poszczególne projekty.

– Każdego roku ostrowianie wykazują się ogromną inicjatywą, aby rozwijać nasze piękne miasto. Pomysły mieszkańców z roku na rok są coraz bardziej zaskakujące i nowatorskie. Jestem pełna podziwu dla kreatywności ostrowian. Trzymamy kciuki za wszystkie złożone zadania. Teraz nadchodzi czas promocji pomysłów i głosowania. – dodaje prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Mieszkańcy będą głosować na zadania w kategorii:

– zadania rewitalizacyjne mając do wyboru 27 projektów. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.

– zadania edukacyjne mając do wyboru 23 projekty. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.

– zadania ogólnomiejskie duże mając do wyboru 33 projekty. W tej kategorii zwycięży minimum 2 zadań.

– zadania ogólnomiejskie małe mając do wyboru 44 projekty. W tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań.

Głosowanie rozpoczyna się już 1 listopada i trwać będzie do 30 listopada. Głosować będzie można przez internet i tradycyjnie – wrzucić swój głos do urny. Karty do głosowania będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może zagłosować jeden raz, za pomocą karty elektronicznej lub papierowej. Wypełniając kartę do głosowania mieszkaniec będzie mógł wskazać maksymalnie:

jedno zadanie ogólnomiejskie duże,
jedno zadanie ogólnomiejskie małe,
jedno zadanie edukacyjne,
jedno zadanie rewitalizacyjne.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ABC
1 rok temu

Parking przy cmentarzu, to niech kościół zbuduje.Budowa chodnika czy nawierzchni to chyba zadanie miejskie to raz i tylko dla części mieszkańców.Domki dla kotów? Po co, i tak z tego nie będą korzystać….Zadania powinny służyć wszystkim i być sensowne.Większość edukacyjnych to strata pieniędzy…Jedyne sensowne to sekundniki na skrzyżowaniach, może ospali kierowcy w końcu ruszą mózgi i zaczną jeździć normalnie.I doświetlenie przejść co znacząco poprawiłoby bezpieczeństwo.

Tom
1 rok temu

Wszelkie zadania generujące zużycie prądu powinny być automatycznie wykluczone. Zakup iluminacji? Ludzie… ogarnijcie się…w tych czasach? Przy tych cenach prądu?

Knorke
1 rok temu

Wykopać caryce i caly „nieprzyjazny ostrów”

You
1 rok temu

Jak dobrze pamiętam w zeszłym roku jednym z wygranych zadań budżetu obywatelskiego był remont kapliczki , żaden zabytek z niej nie był, więc nie bardzo rozumiem dlaczego?

You
1 rok temu

Zakup sekundników !!!!! pokazujących czas oczekiwania na skrzyżowaniu?
Po co ????
Światła w całym Ostrów są tak ustawione aby utrudniać, spowalniać ruch. Korki w całym mieście w godzinach szczytu. Brak tzw. Zielonej linii w Ostrów norma od dawna.
Jeszcze można wspomnieć o czasie działania świateł w nocy :((((

ja
1 rok temu

Zadania ogólnomiejskie duże – „Ławka z napisem Ostrów” xD no nieźle ktoś pieniążki może przytulić

teodor
1 rok temu

a nie lepiej za te chajsy wynająć jakiegoś rambo żeby zrobił porządek na wiejskiej i na Żoliborzu
jest tam sporo do posprzątania bałaganu

dzikabomba
1 rok temu

Sporo zadań jest na piaskach, które już wpompowano wiele i poczyniono masę zabiegów aby przyciągnąć klientele. Niestety żadne z nich nie dotyczy jakości wody i czystości piasku, może tutaj jest problem ?

Totalne bagno.
odpowiada  dzikabomba
1 rok temu

Żadnej złotówki na piaski. Miasto pompuje nasze pieniążki w te błoto a i tak mieszkańcy jeszcze płacą. Parkingi płatne, atrakcje płatne park owadów płatny. Więc po co jeszcze kasa z budżetu? A jaki był syf taki jest. Remont pomostu na który i tak nie można wejść bo z plaży nie ma wejścia suchą nogą, chyba że spadnie poziom tej kałuży. Nie warto inwestować.

Tom
odpowiada  dzikabomba
1 rok temu

Jedyna sensowna inwestycja na Piaskach to porządna ścieżka rowerowa wkoło. Przy pięknej pogodzie proszę zobaczyć jaka jest zadyma jak są rowerzyści i spacerowicze. O ile ta ścieżka poprawiłaby komfort i bezpieczeństwo nie trzeba chyba wspominać.
A jeśli chodzi o jakość wody to nie warto faktycznie inwestować ani złotówki bo i tak jest szambo a prędzej czy później ktoś do tego szamba doleje. Może ten z Franklinowa…oczywiście bez konsekwencji.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Tom
Marian
1 rok temu

Większość to inicjatywy dodane żeby przytulić łatwe pieniążki i nic więcej, rozumiem coś wyremontować, ale zajęcia z trzęsienia dupą za grube tysiące nie dziękuję, szanujcie swoje podatki .

Staruch
odpowiada  Marian
1 rok temu

Budżet obywatelski jest właśnie po to żeby każdy chętny mógł trzęść dupą za darmo a nie remontowanie czegoś dla kilku wybrańców. Szanuję swoje podatki i chcę żeby służyły wszystkim.

12
0
Napisz co o tym sądziszx