Miasto Ostrów dla mieszkańców przed zimą

Interwencyjna sprzedaż węgla, tzw. wyspy ciepła, infolinia z siecią wolontariatu i zwiększenie funduszy na dodatek dla mieszkańców to pierwsze działania, które Miasto Ostrów Wielkopolski wprowadza dla ostrowian w ramach wsparcia na czas zimy i mrozów.

– Ta zima ma być bezpieczna dla ostrowian – to nasz priorytet. Październik przyniósł nam już pierwsze przymrozki, dlatego nie czekamy na wejście w życie ustawy tylko działamy. W przyszłym tygodniu ruszamy z interwencyjną sprzedażą węgla, przygotowujemy infolinię dla mieszkańców i sieć wolontariatu oraz “wyspy ciepła” na każdym osiedlu, czyli miejsca gdzie mieszkańcy będą mogli się ogrzać i otrzymają gorącą herbatę, czy zupę. Zwiększymy do 1 mln złotych fundusze na dodatki specjalne dla mieszkańców w trudnej sytuacji. Nie zostawimy nikogo bez pomocy! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Interwencyjna sprzedaż węgla

Sprzedaż węgla prowadzona będzie przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy w Ostrowie Wielkopolskim. Miejscem sprzedaży będzie punkt przy ulicy Grunwaldzkiej.

– Zapisy na węgiel ruszą w poniedziałek, a sprzedaż od wtorku. Spółka OZC będzie dystrybuować polski, wysokokaloryczny węgiel w cenie 2 600 złotych brutto. To kwota za jaką spółka zakupiła opał. Będzie on limitowany w ilości 2 ton na gospodarstwo domowe. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli również skorzystać z oferty dowozu zakupionego węgla do domów w cenie 50 złotych – wyjaśnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zapisy na węgiel ruszają w poniedziałek, 24 października. Infolinia będzie dostępna w godzinach od 7 do 15, od poniedziałku do piątku:

539 075 660.

Wszelkich informacji dotyczących sprzedaży udzielą również pracownicy Referatu Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Bezpieczna zima

Dedykowana ostrowianom infolinia, pomoc wolontariuszy i “wyspy ciepła” – to rozwiązania, które przygotowuje Miasto Ostrów Wielkopolski dla mieszkańców na wypadek silnych mrozów.

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

– Chcemy zaopiekować się mieszkańcami, którzy tej zimy będą w potrzebie. Właśnie dlatego powołaliśmy sztab kryzysowy “bezpieczna zima”. Przygotowujemy już sieć wolontariuszy oraz specjalną infolinię. Te działania przećwiczyliśmy w czasie pandemii i tak jak wówczas, również teraz, będziemy wspierać ostrowian – zaznacza Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Specjalna infolinia, pomoc wolontariacka oraz “wyspy ciepła” zostaną uruchomione w przypadku wystąpienia długotrwałych mrozów. O ich uruchomieniu, mieszkańcy zostaną poinformowani, za pomocą wszelkich dostępnych form przekazu: strony internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskiego umostrow.pl, social mediów: www.facebook.com/umostrow, za pośrednictwem mediów lokalnych oraz SMS do mieszkańców. Jeśli nie jesteś zapisany do Samorządowego Informatora SMS możesz to zrobić, wysyłając sms tak.pos01 na numer 661 000 11.

– Obecnie trwa organizacja miejsc, gdzie ostrowianie będą mogli znaleźć schronienie zimą. Te punkty zostaną zlokalizowane na każdym z osiedli w mieście i będą czynne w godzinach od 8 do 18 – deklaruje Andrzej Baraniak, sekretarz Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Dodatkowo do 1 mln złotych zwiększymy pulę finansową w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim na dodatki specjalne dla osób w trudnej sytuacji. To dodatki w wysokości 766 złotych dla osób samotnych oraz 600 złotych na osobę w rodzinie. Projekt zwiększenia środków na ten cel o niemal 700 tys. złotych zostanie przedstawiony Radzie Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim na najbliższej sesji rady.

To odpowiedź przede wszystkim na potrzeby tych mieszkańców, którzy nie otrzymali wsparcia z programów rządowych, a znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Każdy z wniosków MOPS będzie rozpatrywał indywidualnie.

Węgiel jest z gatunku „miał” o kaloryczności około 25-26 MJ i pozostawianiu popiołu na poziomie 15%.

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

70 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
7 miesięcy temu

DO KLIMKOWEJ:

Natychmiast wycofać wniosek o podwyższenie taryfy złożony przez OZC do URE.

Beata zajedziesz nasze proftfele. Nie każdy ma taki margines finansowy jak Ty, że 2000 zł czy 2500 zł podwyżki miesięcznych kosztów życia przejdzie bez echa.

obserwator
7 miesięcy temu

I może jeszcze, sądzę dla mieszkańców bez zaćmienia :
https://biznesalert.pl/swirski-czy-musimy-palic-banknotami-w-kotlach-weglowych/

obserwator
7 miesięcy temu

Ceny energii elektrycznej spadają, ceny gazu również. A w Ostrowie wszystko najdrożej : węgiel, ciepło. Jak oni to robią : może to zaćmienie umysłów.

szaki co wjxxal sie w krzaki
7 miesięcy temu

Na zapisy w zeszycie tak zycie idzie. No i juz maja 1k górki. Kupuja za 1.3k a za 2.3-2.6 opixxxalaja. Tak sie dyma ludzi w dupe. Los lokos patologos. Otwórzcie wkoncu slepia kxxwa jego zajxxana mac… Polska to jedno wielkie bagno…

Ostrowianka
7 miesięcy temu

Łaski samorząd ostrowski nie robi nikomu . Ma obowiązki prawnie zapisane więc po co te brednie pisane kiedy nie panuje sie nad cenami w OZC ??? Czy pani Klimek wie ze cena w OZC nie wzrosła o 110 % jak sie mówi ale 300 % !!! Cena CO 2 !!! Urbaniak , Grodzki , Tusk co zrobili aby ich koleś Timmermans wreszcie posłuchał Polskiego Premiera i 15 innych państw o natychmiastowe zmniejszenie ceny za tonę CO 2 . De facto to Niemcy zarabiają miliardy na tym przekręcie z CO2 !!! Pani Klimek wystarczyło kupić jak było po niskich cenach a wówczas nie musiała by pani rozpisywać się o trosce aby mieszkańcom było ciepło .

Kasia
7 miesięcy temu

Nakręcanie afery. Ludzie wszystko sami nakręcają. Tak dobrze jak jest teraz za PISu nie było i nie będzie już nigdy.

leonek
odpowiada  Kasia
7 miesięcy temu

Chyba Kasiu masz czwórkę dzieci i czekasz na emeryturkę

Ladacznica proboszcza
odpowiada  leonek
7 miesięcy temu

I kazde z innym ojcem. Kasia liczy alimenty, 500 plus i wyprawki i zatrudnia gosposie. A ty czlowieku se radz

Ostrowianka
odpowiada  leonek
7 miesięcy temu

A ty co masz ??? ani dzieci ani emerytury ??? Pracę masz ??? to się ciesz bo za Tuska jej nie będzie tak jak już było w Ostrowie za rządów Tuska .

Ostrowianka
odpowiada  Kasia
7 miesięcy temu

PO 13 minusach widać kolesi rudego jak i jego bandy co zrównali z ziemią tysiące miejsc pracy w Ostrowie a miliony w Polsce . Spokojnie PiS wygra w 2023 r bo Polacy to mądry naród co udowodnił w 2015 r. Pozdrawiam

ASIA
7 miesięcy temu

38m2…OSM–czynsz z 550,00 na 820,00 pln /msc . Dziękujemy władzo, dziękujemy OZC , dziękujemy Beata….

mieszkaniec
odpowiada  ASIA
7 miesięcy temu

twój kaloryfer też na węgiel chodzi chyba nie wiesz 🤣

Marcin
odpowiada  ASIA
7 miesięcy temu

Niestety, ogrzanie klitki w bloku to prawie tyle co ogrzewanie roczne gazem ocieplonego domu jednorodzinnego….

Antypisior
7 miesięcy temu

O wałkach w OZC już się wszędzie mówi, pisał o tym nawet Kurier Ostrowski 14.09 . Firma wzięła od miasta 10.838.000 złotych dopłaty na funkcjonowanie żeby nie upaść w tym trudnym czasie a przez ostatnie lata przy sporych zyskach wypłacała dywidendę spółce matce CRK oraz zagranicznym inwestorom czyli jawnie wyprowadzała nasze pieniądze. Tu nie dofinansowywanie jest potrzebne tylko sąd. Oj,po carycy będzie co weryfikować
i to nieźle. A kredyty mieszkańcy muszą płacić.

Ladacznica proboszcza
odpowiada  Antypisior
7 miesięcy temu

Bo to oni jedyni. Przetrzepac miejskie spolki to znajdziesz wiecej takich kwiatkow

ola
7 miesięcy temu

Jak taką wyspę opanuje paru meneli śpiących na ostrowskich przystankach to obawiam się, że nikt więcej z tego miejsca nie skorzysta….

Lisek
7 miesięcy temu

A co z ratingiem naszego miasta?

70
0
Napisz co o tym sądziszx