Dziś dzwonili fałszywi policjanci

Uwaga‼️ Do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego dzwoni fałszywy policjant! Otrzymaliśmy przed chwilą kilka zgłoszeń o tym, że do naszych mieszkańców dzwoni fałszywy policjant i funkcjonariusz ABW! Nieznane osoby proszą o informacje o posiadanych oszczędnościach i proszą o pomoc w specjalnej policyjnej akcji. Polecają też, zadzwonić na nr alarmowy 997 by sprawdzić ich tożsamość, jednocześnie proszą, by się nie rozłączać. Zatem pokrzywdzony wybierając nr 997 lub 112 na klawiaturze nie kończy poprzedniej rozmowy.

Prosimy o ostrożność!! Przypominamy, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, nie proszą o przelanie ich na inne konto, nie proszą o wypłatę z banku czy na poczcie, nie każą zostawiać pieniędzy w określonym miejscu, nie chcą by przekazywać je nieznanej osobie!

Każda tego typu rozmowa telefoniczna powinna być natychmiast przerwana. Nie kontynuuj jej, nie odpowiadaj na pytania, rozłącz się! Prosimy przekaż te informacje swoim najbliższym!

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ladacznica proboszcza
7 miesięcy temu

Podrabianych księży jeszcze tylko nie szukali.

1312
7 miesięcy temu

Każdy policjant jest fałszywy.

montażysta dźwigów
7 miesięcy temu

Przykre jest to, że jeszcze ktoś się na to daje nabrać. Jak można wybrać 997 nie rozłączając się??? Przecież to jest elementarz korzystania z telefonu! A telefony mamy od dawna.

neutralny obserwator
7 miesięcy temu

Do mnie pół roku temu wydzwaniał i wypisywał smsy jakiś koleś co podawał się za aspiranta Łukasika z komisariatu Warszawa Śródmieście, a jak oddzwoniłem, to zapytał idiotycznie czy kojarzę jakąś tam kobietę, po czym na moje zaprzeczenie rozłączył się. teraz znowu się doezwał. Podejrzewam, że to ktoś kto sprawdza czynne numery firmowe, po czym sprzedaje je firmie handlującej z telemarketerami.

4
0
Napisz co o tym sądziszx