Jako nastolatek zmaga się z poważnym przeciwnikiem

Udostępnij
Tweet

16-letni Tomek ze Skalmierzyc przechodzi chemioterapię. Powodem jest wykryty u niego nowotwór w lewej nodze. Jak doszło do jego wykrycia i na co potrzebne jest wsparcie?

„Podczas ferii zimowych w 2022 roku odwiedziłem brata we Wrocławiu. Po długich spacerach zacząłem odczuwać ból lewego kolana. Po powrocie do domu ból nie ustępował. Kilka dni później dostałem wysokiej gorączki, ból był jeszcze silniejszy. Podczas wizyty u lekarza otrzymałem leki przeciwbólowe i przeciw zapalne. Dolegliwości ustąpiły, ale na krótko. Po kilku dniach ból powrócił ze zdwojoną siłą. Miałem robiony RTG kolana, była wizyta u innego lekarza, ale żadna diagnoza nie padła.. Cały czas były te same zalecenia. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Z dnia na dzień czułem się coraz gorzej, zacząłem chudnąć. Po podstawowych badaniach krwi okazało się, że mam wysokie OB i bardzo niski poziom żelaza. Po następnych badaniach kontrolnych krwi okazało się, że żelazo nadal maleje, a OB rośnie. Moja waga spadła wtedy do 54 kg! Ze słabymi wynikami byłem jeszcze na zakończeniu roku szkolnego i odebrałem świadectwo z promocją do klasy drugiej szkoły ponadpodstawowej. W poniedziałek, gdy wszyscy zaczynali wakacje, ja jechałem do szpitala, by po szczegółowych badaniach otrzymać diagnozę – złośliwy nowotwór lewego uda Mięsak Ewinga.

Obecnie przebywam w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie poddawany jestem chemioterapii. Kolejnym krokiem jest operacja, a później radioterapia. Przed operacją muszę przyjąć dziewięć cykli chemii. Co będzie dalej? Co mnie czeka? Nie wiem, jednak mam dużo siły i woli walki. Chce wrócić do planowania swojej przyszłości i normalnego życia. Koszty, które towarzyszą leczeniu, są ogromne. Częste wizyty w Warszawie, rehabilitacja, leki. To wszystko przewyższa nasze możliwości. To walka o moje zdrowie! Proszę, pomóż mi! Nie mogę się poddać.

Tomek”

*Kwota zbiórki jest kwotą szacunkową.

Moją pasją jest rower, często wyruszam samotnie na długie wycieczki. Teraz jednak nie chce być sam! Potrzebuje Twojej pomocy!

https://www.siepomaga.pl/tomasz-fraszczak

Siepomaga pobiera 6% prowizji od dokonanych wpłat.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
BMW 5
1 rok temu

Trzymaj się chłopie .. Dużo zdrowia życzę…

zwykły obywatel
1 rok temu

Dużo zdrowia, sił, wytrwałości dla Ciebie i rodziny również !

Wojciech
1 rok temu

Tomek to super chłopak ! Wyjątkowo pozytywnie nastawiony do życia a przede wszystkim pragnący iść przez życie stawiając sobie wysoką poprzeczkę moralną. On sam jak i jego rodzina kierują się najwyższymi zasadami moralnymi. Cierpienie, które go spotkało to tylko doświadczenie Opatrzności na jego drodze życia. Na pewno zakończy się pozytywnie a nasza pomoc jest jak najbardziej konieczna. Tomek trzymaj się! Pomożemy!

3
0
Napisz co o tym sądziszx