Podziel się ciepłem – akcja pomocy

Udostępnij
Tweet

Już po raz trzeci rusza zbiórka czapek, szalików i rękawic dla potrzebujących i bezdomnych z Ostrowa Wielkopolskiego. Po raz kolejny w akcję włączył się także Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku – zbieramy, więc także włóczkę, z której nasze seniorki stworzą piękne czapki i szaliki.

Pomysł na akcję zrodził się w okresie pandemii. Wówczas grupa wolontariuszy „Ostrów – lubimy pomagać” wyszła z inicjatywą zbiórki czapek, szalików i rękawiczek. Te drobne części garderoby najczęściej gubią się nam wszystkim w pośpiechu codzienności. W przypadku osób bezdomnych, czy zamieszkujących pustostany ich brak często kończy się odmrożeniami. Akcja spotkała się ze wspaniałym odzewem, a potężne paczki trafiły do Domu im. Świętego Brata Alberta oraz innych potrzebujących. Część rozdała także Straż Miejska, która w okresie jesienno-zimowym kontroluje pustostany oraz dostarcza ciepłe posiłki bezdomnym.

Z inicjatywy Referatu ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej w akcję włączyły się także ostrowskie seniorki. Ogłoszono zbiórkę włóczki, którą seniorki w kilka tygodni zamieniły w piękne czapki i szaliki. W okresie pandemii, gdy zalecano seniorom przebywanie w swoich domach, akcja okazała się strzałem w dziesiątkę – seniorki swój czas mogły poświęcić na pomoc tym, którzy potrzebowali wsparcia. Włóczka do Ostrowa przychodziła z całej Polski.

– Te wszystkie pozytywne doświadczenia sprawiły, że chcemy tę akcję kontynuować. Właśnie dlatego dopingujemy młodych ostrowskich wolontariuszy i ostrowskie seniorki, które po raz trzeci postanowiły włączyć się w tę akcję. Wspaniałe jest to, że zbiórka się rozrasta i włączają się w nie kolejne organizacje pozarządowe, a tym samym będzie ona mogła dotrzeć do większej rzeszy potrzebujących – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W tym roku mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego czapki, szaliki, rękawiczki oraz włóczkę mogą przynosić do Świetlicy „Boże Podwórko”, która znajduje się przy ul. Gimnazjalnej, tuż obok Konkatedry. Zbiórka jest koordynowana przez grupę „Ostrów – lubimy pomagać” i potrwa do 15 listopada 2022 r. Po zakończeniu akcji zebrane dary trafią do potrzebujących.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hehh
1 rok temu

A pisałem i pisał będę… Nie ubliżając.. Choć nie wiem jakim byś nie był mądrym.. to i tak jesteś głupim obywatelem polinu. Teraz się wszyscy budzą i ze wstydu nie wiedzą gdzie głowę schować. A jeszcze dużo przed wami, to się rozkręca.

Oto państwo polskie
1 rok temu

Najpierw załatwili 200 tys. Polaków nie udzielając nam pomocy medycznej podczas wymyślonego kabaretu „covid 19”, potem dokręcili śrubę zabraniając prowadzić biznesy, zabraniając pracować, później nałożyli sankcje na Polaków zakazując importu taniego rosyjskiego węgla, dodatkowo wspierając ekipę aktora z Kijowa miliardami zabranymi Polakom i utrzymując stada Ukraińców w Polsce. I teraz, kiedy zmarły tysiące z winy władzy i nie udzielania pomocy, kiedy już milionów Polaków nie stać a nawet jeśli mają za co to nie mają skąd kupić opału, teraz sami Polacy mają bawić się w zabawę „podziel się ciepłem”. Pisowski majstersztyk!

kakas
1 rok temu

A co z tymi ciuchami co były zbierane na Ukraine a oni gardzili nimi? Sprzedane czy co?

osw
odpowiada  kakas
1 rok temu

ukraincy to sobie w galeri w HP kupuja 🙂

4
0
Napisz co o tym sądziszx