Obywatel Ukrainy dostał o 10 lat niższy wyrok za zabójstwo konkubiny

Udostępnij
Tweet

W sądzie zapadł wyrok w sprawie opisywanego przez nas zabójstwa dokonanego przez obywatela Ukrainy. Ofiarą została jego dotychczasowa partnerka. Wyrok to 15 lat pozbawienia wolności, gdzie najczęściej w takich przypadkach zapadało 20-25 lat, a nawet kara dożywotniego więzienia. Wiemy co wpłynęło na obniżenie wymiaru kary.

Para obywateli Ukrainy mieszkała w Krotoszynie. 5 marca w jednym z wynajmowanych domów rozegrał się dramat. Kobieta mieszkała w Polsce od trzech lat. Podczas pracy w naszym kraju poznała innego obywatela Ukrainy, którego sprowadziła do siebie. Później z powodu agresywnych incydentów postanowiła ograniczyć z nim kontakt.

Kiedy wymyślił zbrodnię, postanowił wejść do miejsca zamieszkania kobiety. Upozorował rzekome połączenie z Ukrainy, które miała odebrać z jego telefonu 49-letnia pokrzywdzona. Mężczyzna wszedł do środka i zadał jej 21 ran kłutych i ciętych. Ciosy zadawał z zamachem i dużą siłą. Nie przeszkadzała mu obecność współlokatorek.

O odnalezieniu ciała poinformował policję właściciel nieruchomości. Domniemany sprawca uciekł zabierając ze sobą torbę i paszport. Nie zdążył nawet umyć rąk od krwi. Na miejscu zbrodni pozostawił nóż o długości 12 centymetrów.

Rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy. Mężczyzna po przejściu przez pobliski las napotkał mężczyznę, którego poprosił o zadzwonienie na policję. Przyznał się do zbrodni i wyraził skruchę. I właśnie te elementy znacząco obniżyły wymiar kary. Jednocześnie sędzia nie znalazł motywu, który by usprawiedliwiał zabójstwo kobiety. Oskarżony tłumaczył się, że czuł się zdradzany. W postępowaniu dowodowym nie wykazano jednak by do zdrad dochodziło.

Mycola P. miał świadomość popełnianego czynu. Prokuratura żądała 25 lat więzienia, a obrońca tylko ośmiu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wasyl
1 rok temu

Ukry u nas się rozpadało. Lepiej żyją niż Polacy. Coś tu jest nie tak. Nawet maserati jeżdżą. O Ci kaman

Jojo
1 rok temu

Spakować i odesłać na Ukrainę nich swój wyrok odsiedzi u siebie. Albo karnie na wojenkę. A nie za naszą kasę będziemy go utrzymywać w pierdlu.

Ladacznica proboszcza
1 rok temu

Bo mu wojna na glowe spadla. Czego nie rozumiecie. Tam by musial walczyc z ruskimi a tu swojej babie musial tylko dolozyc. Gdzie my zmierzamy

Qwa dosyć !!!!
1 rok temu

A jak u was z podwyzkami w blokach,za centralne. My ,opłate ogółem co mc , dostalismy wiecej o 55%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

30
0
Napisz co o tym sądziszx