Nie żyje po ataku byków. Rodzina prosi o wsparcie

Przedostatni dzień września rozpoczął się niebywałą tragedią dla Basi i jej rodziny. Gdy ginie ukochany mąż, świat przestaje istnieć, ale trzeba nadal żyć w poczuciu ogromnej straty i pustki dla dzieci, którym mama musi zastąpić także tatę.

Basia i Tobiasz prowadzili gospodarstwo. Aby dorobić więcej do budżetu rodzinnego dorabiali sobie także na fermie drobiu. Gdy w czwartek rano wrócili z nocnej zmiany zobaczyli, że za bramą na ich posesji biegają byki, które uwolniły się z obory. Małżeństwo próbowało zagonić 10 sztuk byków z powrotem do obory. Nie wiadomo jak długo bydło przebywało na wolności, ale w momencie, gdy Basia z Tobiaszem tam podeszli, byki ruszyły na nich. Basia została poturbowana. Uwolniła się ze stada i ranna pobiegła do domu zadzwonić po pomoc. W tym czasie Tobiasz został na podwórku. Rozjuszone stado zaatakowało mężczyznę.

Błyskawicznie na miejscu pojawiły się służby. Aby odstraszyć byki policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu włączyli syreny alarmowe. W czasie akcji na miejsce dotarli także strażacy z okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy wraz z sąsiadami zabezpieczyli stado, aby ratownicy mogli dostać się do Tobiasza. Uszkodzenia ciała były na tyle poważne, że jego życia nie udało się uratować. Basia została poważnie ranna i przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie nadal przebywa w ciężkim stanie.

Niewyobrażalna tragedia dotknęła trójkę dzieci, które straciły tatę. 16-letni Wojtek, 12-letni Maciek oraz 9-letnia Oliwia już nigdy nie będą mogli wtulić się w bezpieczne ramiona taty. Każdy, kto znał Basię i Tobiasza wie, że sami, jak tylko mogli okazywali pomoc i wsparcie. W tym okrutnie ciężkim czasie okażmy, że nie pozostali sami.

Rodzina i przyjaciele

https://www.siepomaga.pl/rodzina-tobiasza

42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mąka
3 miesięcy temu

Na wsi to zawsze mają mało pieniedzy i ciagle jecza domy odrobione i wyposażone tak samo obejścia parę dobrych samochodów dzieci po kładzie ale gadaj z nimi to nic się nie opłaca plajta i nędza i bieda

FREDI !
3 miesięcy temu

A ja napiszę tak,współczuję pani,żal chłopa
I że dać to ja mogę ale naprawdę potrzebującym, a tutaj sytuacja materialną jest niezła, proponuję sprzedać bydło i juz jest niezły zastrzyk gotówki, bo nie wierzę że pani będzie sama obgarniac teraz to wszystko to po pierwsze,a po drugie dla mnie osobą potrzebująca jest taka która została sama,niemogąca iść do pracy w wyniku braku zdrowia itp,a tu jednak są znajomi rodzina przyjaciele,którzy tak ładnie proszą, no to teraz pokażcie jak jesteście bardzo zżyci i pomóżcie, proste .

Łukasz
3 miesięcy temu

Niech mu byki rentę płacą

Kajtek
3 miesięcy temu

Jakim trzeba być pustakiem żeby równać się ze stadem dorosłych byków? Głupich nie sieją… Sami są sobie winni. Ja bym się w życiu na takie coś nie odważył i większość ludzi pewnie też.

Kierowca
3 miesięcy temu

To już trochę przesada,mają gospodarstwo, żona pracuje,dobytku nie stracili stypę wyprawiła w restauracji,ma dodatki na dzieci i zbiórka z jakiego powodu bo straciła męża nie pierwsza i nie ostatnia,to gruba przesada a nawet bezczelność.

Forest
odpowiada  Kierowca
3 miesięcy temu

Oby twoja żona nigdy nie musiała prosić nikogo .pomyśl zazdrośniku bo życie pisze różne scenariusze

Kierowca
odpowiada  Forest
3 miesięcy temu

Zazdrosniku o czym ty piszesz,może na ciebie też będzie zbiórka,na Ukrainę zbiórka na wdowę co ma pracę i gospodarkę zbiórka to ty możesz też dołączyć do tego szanownego grona czemu nie.

Forest
odpowiada  Kierowca
3 miesięcy temu

Narazie jestem na całe szczęście w dobrej sytuacji i nie potrzebuje wsparcia w formie zbiórki .ale tak jak pisałem życie pisze różne scenariusze

Ktoś
odpowiada  Forest
3 miesięcy temu

Tak tu czytam co piszesz i dochodzę do wniosku że to ty zrobiłeś ta zbiórkę,tylko pytanie z jakiego powodu i czy pokrzywdzona wie o zbiórce i wyraziła zgodę,a po drugie skoro jesteś w dobrej sytuacji finansowej to może wspomóż kobietę bo dobrze jesteś poinformowany o jej sytuacji,trochę przykre że nie interesuje cię los kulawych psów czy starszych ludzi na nich byś zbiórki nie zrobił a na znajoma czy z rodziny kogoś tak .Więc kto mądry poczyta co wypisujesz jak oczerniać, i ublizasz innym ludziom co mają swoje zdanie na twoje wypociny i nic nie zyskasz.

Jula
odpowiada  Forest
3 miesięcy temu

Też zostałam wdowa w bardzo młodym wieku, miałam dzieci na utrzymaniu i do głowy mi nie przyszło żeby prosić o wsparcie w internecie. Wyłam.po nocach a rano dzieci do przedszkola, do szkoły a ja do pracy. Pani wyjdzie że szpitala i będzie musiała wziąć się do pracy , cały czas nie będzie zebrać. Chyba jest jakaś rodzina, która może na ten czas zająć się dziećmi i gospodarstwem.

(^_^)
odpowiada  Kierowca
3 miesięcy temu

Żona aktualnie leży w szpitalu, możesz się zawsze zamienić skocz z mostu na główkę proszę bo o myślenie ze ktoś może pracować skoro leży w szpitalu poturbowany przez zwierze jest stanem nadającym się do pracy. Przedstaw się z imienia i nazwiska by rodzina i sąsiedzi widziała co za debil to napisał. Przesada to ze tacy jak Ty maja prawo do głosowania w tym kraju i prawo do internetu. Was do kamieniołomów odrazu pakować lepiej 😉

Kierowca
odpowiada  (^_^)
3 miesięcy temu

To przekaż swoje oszczędności żonie i sąsiedzi także a skoro leży w szpitalu to kto zbiera w jej imieniu ty

Kierowca
odpowiada  (^_^)
3 miesięcy temu

A co do głosowania to przez takich dzbanów jak ty mamy to co mamy,skoro taki zapyziały kmxxt jak ty korzysta z internetu to czemu reszta nie może.

Ala
odpowiada  (^_^)
3 miesięcy temu

Ale ta zbiórka to na co? Bo jak ma gospodarstwo to raczej siła robocza jest potrzebna żeby tymi zwierzętami się zająć. Dzieci mają rentę po ojcu i świadczenia 500+. Wiem ,że to nie są kokosy ale jakoś ta pani musi sobie poradzić, byki sprzedać, kupić inne ,mniej groźne zwierzęta . Kobiecie jest inna pomoc w tej chwili potrzebna.

Forest
odpowiada  Ala
3 miesięcy temu

To co za zwierzęta proponujesz mini pluszowe czy coś innego

starszy pan
odpowiada  Kierowca
3 miesięcy temu

krótko i na temat .

Potencjalny darczynca
3 miesięcy temu

Jaki jest cel konkretny zbiórki. Proszę podać. Ubezpieczenie rolnika jest obowiązkowe wiec ? Zbiórka jest na leczenie za granicą? Na remont domu ? Na kupno auta zeby dzieci wozić do szkoły? Na kredyt? Nikt tego nie podal. Jaka suma jest zbierana też nie podano . Zwykle jeśli wpłacam to znam konkretny cel zwróćcie uwagę że jeśli wpłacamy na leczenie dziecka czy doroslego za granicą to mamy nazbierać określoną sumę. Potem nie ma zbiórki na pomoc rodzinie. Nikt nie daje w nieskończoność kasy. Pieniądze wpłaca się w krytycznej sytuacji. A jeśli organizatorzy zbiórki rodzina czy znajomi uważają inaczej to nic nie stoi na przeszkodzie by pomogli rodzinie dając im kopertę z kasą.

(^_^)
odpowiada  Potencjalny darczynca
3 miesięcy temu

Ubezpieczenie na ten moment jeśli dobrze pamietam chorobowe rolnika jeśli nie jest wstanie pracować to 2,5zl na dzień wypłacane dlatego ze wiele osób nie jest rolnikami działalności na kawałek ziemi maja byle ominąć podatki ale pobierać chorobowe z KRUS, jeśli jesteś w stanie za 2,5 złotego na dzień utrzymać rodzine i gospodarstwo gratuluje. Na gospodarstwach cudów niema ludzie widza nowy sprzęt brany na kredyty na 30 lat i myślą że leje się z nieba 😉 nie podejrzewam o umiejetność czytania ze zrozumieniem ale jesli by taka była ze dorabiała z mężem co znaczy ze nie przelewało się. A ty zwracasz z nocki i idziesz do drugiej pracy czy jesteś jebanym idiotom który w życiu ma za dobrze i pierdoli swoje durne 3 grosze bo ma prawo do internetu. Nie pozdrawiam mam nadzieje ze karma sama Ci prędzej czy później pokaże co nieco a pamiętaj byś zbiórki nie zakładał bo wiesz masz prace chociaż będziesz leżeć w szpitalu to przecież jesteś ubezpieczona a może by trzeba było tak samo by Ci wypłacano 2,5 zł z tytułu ubezpieczenia 😉

Dominika
odpowiada  (^_^)
3 miesięcy temu

Ile ludzi rolników jest aktualnie w szpitalach. Ilu jest bardzo chorych. Nie sądzę, że tylko jedna osoba. I proszę nie życzyć ludziom zle bo właśnie do takich co życzą Karma wraca.,,,Potencjalny darczyńca ,,nikogo nie obraził a wręcz przeciwnie pisał fakty. Trzeba czytać ze zrozumieniem .
A to że ktoś dorabia nie zawsze znaczy że ma zle. Moze chce mieć zwyczajnie lepiej. Tak jak większość. Ja też zapierdaczam bo chce kupić auto lepsze. I co?

Becia
odpowiada  (^_^)
3 miesięcy temu

Kwota ubezpieczenia jest adekwatna do śmiesznie niskiej składki krusowskiej opłacanej przez rolników. Zawsze można się dodatkowo ubezpieczyć.

(^_^)
odpowiada  Potencjalny darczynca
3 miesięcy temu

A i ty nie musisz dawać nic i prosić o nic. Nikt Cię o to nie prosi to jest ogólnie napisane do dobrych ludzi a nie ameb 😉 dodam ze ty byś nawet z koperta nie poszedł do sąsiada bo widzie po wypowiedziach jakim człowiekiem jesteś, ty byś mu jeszcze opony pewnie pociął byle do szpitala nie miał jak dojechać 😉 uwielbiam takich a zaś karma wraca i płaczą i proszą nie pamiętając co pisali 🙂

Qwerty
3 miesięcy temu

Bo ludzie zamiast na msze to powinni dawać rodzinie. Tu taka moda zeby robic msze. Jakoś w dużych miastach tego nie ma i dobrze. Kilka mszy od rodziny, sąsiadów i najbliższych przyjaciół a reszta kasy powinna być dawana do rodziny zmarlego. Słyszałem że prawie 400 mszy było.Od teraz bede pisal na kopercie ,, dla rodziny,, czy umrze mlody człowiek czy stary bo gdy umrze jakiejś babci mąż to ona też zostanie sama i z małej rentki cudów nie ma.

Forest
3 miesięcy temu

Normalnie ludzie tak wspomogą finansowo a ci co tu tak się rozpisują to złamanego grosza nikomu i na żądny cel nigdy tak nie dają bo to zazdrosne i sknerowate bydło baz krzty rozumu i empatii

Kierowca
odpowiada  Forest
3 miesięcy temu

Tyle w tobie empatii to kup starszym ludziom opał na zimę,zapłać za leki daj na jedzenie ty nawet nie wiesz gdzie jest schronisko dla psów w Ostrowie a będziesz o empatii wypisywał bzdury.

Forest
odpowiada  Kierowca
3 miesięcy temu

Co ma schronisko dla empatii .na kulawego psa zbiórka Ok ale na kobietę poturbowaną to już zazdrość wam tyłek ściska

Sułtan Kosmitów
odpowiada  Forest
3 miesięcy temu

Jak widać, sam nie masz rozumu.. Wyparował ci razem z oparami z Czarnobyla.

kolodziej
4 miesięcy temu

takiego jednego frajera z litexu tex bydło stratowało

IZA
4 miesięcy temu

Kto chce ten da nie chcesz nie dawaj. A niech dzieci maja łatwiej w tej tragicznej chwili.

Sprawiedliwy
odpowiada  IZA
3 miesięcy temu

Nie zapominaj ze samotni rodzice po rozwodach też byli w takiej chwili. I dzieci nie dostaną renty a były czasy, ze płatnicy alimentów nie płacili. Z pewnością smierc kochanego męża jest nieporównywalna do straty małżonka z którym się rozwodzimy. Ale w sprawach finansowych jest identycznie. A jakoś nikt samotnym rodzicom nie pomaga w ten sposob.

42
0
Napisz co o tym sądziszx