Stan zdrowia potrąconego na Towarowej. Rokowania są niepewne

Powracamy do wczorajszego wypadku na ulicy Towarowej w Ostrowie Wlkp. około 30-letnia kobieta kierując volkswagenem golfem na tablicach POT potrąciła 18-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy dworcu PKP.

Potrącony bezpośrednio po zdarzeniu był nieprzytomny, ale z czasem zaczął odpowiadać na pytania ratowników.

Volkswagen jechał prawym pasem, a uszkodzona była lewa część pojazdu, co może wykluczać kwestię nagłego wtargnięcia pieszego na przejście.

18-latka zabrano do szpitala. Leży na oddziale intensywnej terapii. Ma uraz wielonarządowy, a co gorsza doznał złamania podstawy czaszki.

Jak później się dowiedzieliśmy, jedną z pierwszych osób udzielających pomocy przedmedycznej był strażak ochotnik z jednostki OSP Wtórek.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

59 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kara
5 miesięcy temu

To nic nie oznacza, że Golf mial uszkodzoną szybę po lewej stronie a samo auto było na prawym pasie… Co to za insynuacje? Od tego są służby i sąd zeby ocenic co sie stalo… a moze bedzie tez zapis z jakiś kamer.

Krystian
5 miesięcy temu

Prawda jest taka, że w tej sytuacji chłopak jest po części sam sobie winien. Co z tego, że miał pierwszeństwo? A gdzie zasada ograniczonego zaufania? Gdyby kontrolował sytuację przechodząc przez przejście, zatrzymał by się w odpowiednim momencie widząc, że kierowca nie zatrzymuję się przed przejściem, nic by się nie stało. Tymczasem leży i walczy na OIOMie o życie, i nic w tym momencie po tym, że miał pierwszeństwo. Wniosek jest prosty. Ktoś kto szanuje swoje zdrowie i życie zawsze powinien stosować zasadę ograniczonego zaufania a już szczególnie na przejściu dla pieszych czy ścieżce rowerowej która przecina ulicę.

Telimena
odpowiada  Krystian
5 miesięcy temu

Chłopak był już na pasach w połowie drogi, samego zdarzenia nie widziałam, ale akurat rozmawiałam ze znajomymi gdy nagle usłyszeliśmy potężny huk. Kobieta która kierowała samochodem prawdopodobnie jechała bardzo szybko, gdyż było to widać po odległości od pasów a gdzie on leżał. Czyli była bardzo mocna siła uderzenia w chłopaka. Jeżeli ona jechała prawym pasem a on był w połowie przejścia na drugą stronę ulicy to nie jestem pewna żeby to była jego wina. Tylko nie wiem czy on przechodził od strony bloków w kierunku poczty czy od strony poczty w kierunku bloków. Np. jestem już na środku przejścia dla pieszych to co mam się zatrzymać na tym przejściu? I czekać, aż sobie jakiś samochód przejedzie.

Krystian
odpowiada  Telimena
5 miesięcy temu

Oczywiście, że to nie on spowodował ten wypadek tak dla jasności. Odpowiedź na Twoje pytanie dotyczące zachowania się w połowie przejścia dla pieszych brzmi: Ja bym się upewnił, czy aby napewno mogę bezpiecznie kontynuować przechodzenie na drugą stronę. Ale przecież każdy ma wybór. Kto przezorny to zrozumie jakie było przesłanie tej mojej wypowiedzi.

bc
odpowiada  Telimena
5 miesięcy temu

Tak, masz się upewnić czy możesz iść chyba, że Ci na życiu nie zależy.
Szczególnie sprawdzam jak są dwa pasy w jedną stronę, boo już kilka razy się zdarzyło, że drugi kierowca się nie zatrzymał. I nic mi nie da, że on dostanie 15 punktów i 1500 zł mandatu jeżeli ja będę leżeć w szpitalu albo nawet w trumnie. W doopie mam takie pierwszeństwo.

Ostrowianka
5 miesięcy temu

KARTA ROWEROWA OBOWIĄZKOWA DLA UZYTKOWNIKÓW ROWERÓW JAK I HULAJNÓG a piesi niech słuchają co mówi policja . Ulica to nie ciąg dalszy ulicy po której piesi w słuchawkach i zapatrzeni w telefon nie pojmują że nie mają szans na ulicy czując sie jak w dalszym ciągu na chodniku . p.s. . PO komentarz lewactwa widać zerową wiedzę prawa drogowego ale jak zawsze ogrom jadu nienawiści do Polskiego Rzadu PiS . 8 gwiazdek jest waszą żałosną lewacką wizytówką , wizytówką judaszy Polski i Polaków .

olek
5 miesięcy temu

bardzo rzadko babska zatrzymują sie przed przejściem dla pieszych,babsko przyjechało ze wsi do miasta i rezultat

Zuza
odpowiada  olek
5 miesięcy temu

Faceci za to jeżdżą cudownie bezpiecznie🤣. Najgorsze wypadki powodując niechcący? 🤣🤣🤣. Odezwał się dziad z „miasta”. Toż Ostrów to metropolia😉

M3
odpowiada  olek
5 miesięcy temu

Potwierdzam, 1 na 10 kobieta zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych

Xyz
5 miesięcy temu

Prawo jazdy gówniarze dożywotnio zabrać

Knorke
5 miesięcy temu

Ale chamstwa w komentarzach

You
5 miesięcy temu

Wczoraj czytałem statystyki, od wprowadzenia nowych zasad dla pieszych zanotowano ponad 30 % wzrost wypadków z udziałem pieszych, oraz ponad 30 %wzrost wypadków śmiertelnych, nigdzie w Europie nie ma takich przepisów gdzie przy prędkości 50 km po mieście pieszy ma takie prawa jak w Polsce.
Wnioski nasuwają się same. Takie przepisy powodują dramat dla poszkodowanych jak i sprawców tych zdarzeń.

***** ***
odpowiada  You
5 miesięcy temu

ale pis i pisowcy tego nie zrozumieją

Ostrowianka
odpowiada  ***** ***
5 miesięcy temu

8 gwiazdek ? żałosny jak cała grupa antypolska zwana opozycją .

M3
odpowiada  Ostrowianka
5 miesięcy temu

Antypolski to jest właśnie pis i jego wyznawcy. Ale wasze dni są mam nadzieję policzone. Pod sąd i za kraty za rozkradanie Polski!

Nopis
odpowiada  M3
5 miesięcy temu

I tutaj już będzie za co postawić zarzuty. To będą realne kiblowania w kiciu. PiS też miał wsadzać wg nich zło czyniących i co nikogo przez 8 lat swoich marnych rządów nie posadzili. Na szczęście dowodów na niegospodarność pisu jest całe mnóstwo. Jeśli nie zdążą umrzeć na pewno będą siedzieć.

Nopis
odpowiada  Ostrowianka
5 miesięcy temu

Beneficjent socjalu się odezwał. Do roboty się wez.

pp
5 miesięcy temu

zdrowia chłopaku

bóg
5 miesięcy temu

a czy ona ma prawko

***** ***
5 miesięcy temu

W tym przypadku koleś był na pasach, niestety miał pecha że kierowca go nie widział.
Mimo wszystko to co zrobił pis z przepisem dającym pieszym pierwszeństwo to największy dexxlizm jaki było można wymyśleć (a pis jest w tym mistrzem – tym razem pobił samego siebie).
Jak można dać pierwszeństwo niczym nie chronionemu uczestnikowi ruchu.
Uczono od zawsze – w lewo, w prawo i w lewo . Ta zasada powinna być święta.

Uważam że to skok na kasę kosztem pieszych. Tak to wygląda.

Ludzie pis musi przestać rządzić bo nie będzie co zbierać.

Stop mafii sądowniczej
odpowiada  ***** ***
5 miesięcy temu

Żal ludzi którzy płodzą takich idiotów jak ty…. Jedź z prędkością taką, jaką POkazują znaki i nie p…… Bez sensu .

bartek
odpowiada  ***** ***
5 miesięcy temu

Gdy pieszy nie mialby pierszenstwa na przejsciu to przy tym chamstwie stalby przed przejsciem az laskawie go ktos wpusci – ZAWODOWI KIEROWCY-sie zatrzymuja a lalunie ktorym duupy sie nie chcialo podniesc rano nawet mordy nie odwroca na pieszego,tylko do przodu.Tys jest ale jeb……. pis jest winny chamstwu na drogach na przejsciach dla pieszych powinni wprowadzic eutanazje przymusowa dla takich jak ty.

Ostatnio edytowany 5 miesięcy temu by bartek
Nopis
odpowiada  bartek
5 miesięcy temu

PiS jest winny wprowadzeniu przepisu igrającego z życiem pieszych cymbale.
Jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem to wróć do społeczeństwa, wtedy będziesz mógł się wypowiadać.

bc
odpowiada  bartek
5 miesięcy temu

A niech sobie pieszy ma pierwszeństwo, ale żeby mógł wejść na przejście dopiero jak samochód się ZATRZYMA. Wtedy dopiero byłoby mniej wypadków.

nopis
odpowiada  ***** ***
5 miesięcy temu

nie wiem co mają w głowach Ci którzy postawili „minus”…
nie napisano nic co nie jest prawdą
Skłaniam się do stwierdzenia że prawo głosy powinni mieć Ci z pozytywnym badaniem psychologicznym gdzie stwierdza się niską lub zerowa podatność na sterowanie przez populistycznych polityków obiecujących „pinset” , a zabierających kilkukrotnie więcej…
Zachęcam niezdecydowanych do pójścia na przyszłe wybory.. Pomóżcie nam odsunąć ten rząd pseudoznawców od władzy…

Ostrowianka
odpowiada  ***** ***
5 miesięcy temu

Odpierd…. się od PiS a swoje mądrości skieruj do pieszych do których nie dociera że należy sie upewnić przed wejściem na pasy a nie traktować ulicy jak chodnika .

59
0
Napisz co o tym sądziszx