Recydywista zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Wyrok? 4 lata!

Sąd Okręgowy w Kaliszu rozpatrywał sprawę 51-letniego mężczyny, który w czerwcu 2021 roku w jednej z wsi na terenie powiatu pleszewskiego zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Sąd wymierzył karę 4 lat pozbawienia wolności i to biorąc pod uwagę fakt popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy.

Feralnego dnia mężczyzna przebywał koło lokalnego sklepu. Na zakupy przyszła 8-letnia dziewczynka, która nie spodziewała się, że będzie to najgorszy dzień w jej życiu.

Po wyjściu ze sklepu oprawca zaczepił ją, chwycił za rękę, szarpiąc ją i grożąc pobiciem, zaciągnął 8-latkę za drzewa rosnące przy sklepie. Wtedy zmusił dziewczynkę do dotykania jego miejsc intymnych, a następnie zgwałcił.

W sprawie szokuje fakt, że mężczyzna był już wcześniej skazany za podobny czyn na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Gwałciciel przyznał się do postawionego zarzutu. Sędzia Anna Zawiślak z Sądu Okręgowego w Kaliszu wymierzyła karę 4 lat pozbawienia wolności. Jak przyznała, miała związane ręce, ponieważ wcześniej oskarżony za to zdarzenie usłyszał wyrok Sądu Rejonowego w Pleszewie. Ten jak się okazało nie był właściwy do rozstrzygania przestępstwa zbrodni. Tym samym Sąd Okręgowy w Kaliszu nie mógł wydać surowszej kary, a mężczyźnie groziło aż 12 lat więzienia. Prokuratura po wyroku sądu w Pleszewie nie zaskarżyła wyroku, uważając go za słuszny.

Mężczyzna nie może opiekować się małoletnimi przez 10 lat. Do ofiary nie może się zbliżać na odległość mniejszą niż 50 metrów.
 
Dodatkowo Sąd zasądził środek zabezpieczający w postaci terapii dla osób z zaburzeniami osobowości, mającej na celu zmniejszenie zaburzeń sfery popędowej, korekcji nieprawidłowych zachowań i postaw dotyczących sfery seksualnej, impulsywności i rozładowania agresji.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Andy
1 rok temu

To jest jawna kpina . Po co takie ścierwo trzymać w wiezieniu

Eryk
1 rok temu

Takim to jaja myt i na drzewo

Sandra
1 rok temu

Już kiedyś, wiele razy pisałam że Sądy w Naszym Kraju to SMIECH.

Jurand
odpowiada  Sandra
1 rok temu

Nie tylko w naszym.W Niemczech i Francji jest dużo gorzej jesli chodzi o wyroki za gwałty na dzieciach.Wszystkiemu przytakuje Trybunał w Strasburgu który zabrania karać gwalciciela dziecko.Dziecko musi najpierw udowodnić w 48 godzin że została użyta wobec niego siła

Forest
1 rok temu

Sędzia chyba też lgbt bo taki niski wyrok przecież oni bronią swoich jak niepodległości

Matka
1 rok temu

Pani sędzi Annie zawislak życzę tego co przeżyła ta dziewczynka
a panem pedofilem zaopiekują się koledzy z celi

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Matka
Masakra.
odpowiada  Matka
1 rok temu

I w celi mają ochronę, osobne cele. Więc jaka to jest kara dla niego.

Urzędnik toalet publicznych
1 rok temu

Takiemu to jaja myt i a nie sądy posiedzi za nasze pieniądze i wyjdzie za jakiś czas i to samo zrobi

Lech
1 rok temu

Dziwne, prokurator w 1 instancji nie wiedział że kieruje akt oskarżenia do niewłaściwego sądu, tenże niewłaściwy sprawę rozpatruje. Świadczy to o mentalności a jednocześnie o kompetentnej wiedzy pleszewskich tuzów Temidy.
Pozostają dwie wersje naprawy:

  1. Kasacja
  2. odpowiednia cela z grypserką (ci na pewno zachowają się jak należy i należycie ukarają)
As
1 rok temu

Ja bym był za przymusową kastracją dla takich osób.

Jurand
1 rok temu

To jest właśnie ta aunijna praworządność

https://stronazycia.pl/francja-zrobila-pedofilom-prezent/
Identycznie jest w Niemczech
W zeszlym roku pedofil zgwałcił dziecko został puszczony wolno.Po czym po kilku tygodniach znów dopuścił sie gwałtu na innym dziecku. Unia Europejska niestety nie robi nic w ttm temacie.Moznaby rzec ze nawet promuje pedofilie,kazirodztwo i inne odstępstwa

seniortakaprawda
1 rok temu

Recydywista to kto? Jak się nazywa, gdzie pracuje? Jak by to napisano to nie jeden by się zdziwił.

36
0
Napisz co o tym sądziszx