Recydywista zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Wyrok? 4 lata!

Sąd Okręgowy w Kaliszu rozpatrywał sprawę 51-letniego mężczyny, który w czerwcu 2021 roku w jednej z wsi na terenie powiatu pleszewskiego zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Sąd wymierzył karę 4 lat pozbawienia wolności i to biorąc pod uwagę fakt popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy.

Feralnego dnia mężczyzna przebywał koło lokalnego sklepu. Na zakupy przyszła 8-letnia dziewczynka, która nie spodziewała się, że będzie to najgorszy dzień w jej życiu.

Po wyjściu ze sklepu oprawca zaczepił ją, chwycił za rękę, szarpiąc ją i grożąc pobiciem, zaciągnął 8-latkę za drzewa rosnące przy sklepie. Wtedy zmusił dziewczynkę do dotykania jego miejsc intymnych, a następnie zgwałcił.

W sprawie szokuje fakt, że mężczyzna był już wcześniej skazany za podobny czyn na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Gwałciciel przyznał się do postawionego zarzutu. Sędzia Anna Zawiślak z Sądu Okręgowego w Kaliszu wymierzyła karę 4 lat pozbawienia wolności. Jak przyznała, miała związane ręce, ponieważ wcześniej oskarżony za to zdarzenie usłyszał wyrok Sądu Rejonowego w Pleszewie. Ten jak się okazało nie był właściwy do rozstrzygania przestępstwa zbrodni. Tym samym Sąd Okręgowy w Kaliszu nie mógł wydać surowszej kary, a mężczyźnie groziło aż 12 lat więzienia. Prokuratura po wyroku sądu w Pleszewie nie zaskarżyła wyroku, uważając go za słuszny.

Mężczyzna nie może opiekować się małoletnimi przez 10 lat. Do ofiary nie może się zbliżać na odległość mniejszą niż 50 metrów.
 
Dodatkowo Sąd zasądził środek zabezpieczający w postaci terapii dla osób z zaburzeniami osobowości, mającej na celu zmniejszenie zaburzeń sfery popędowej, korekcji nieprawidłowych zachowań i postaw dotyczących sfery seksualnej, impulsywności i rozładowania agresji.

CZYTAJ  Nie żyje 16-latek

36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr Kuźma
4 miesięcy temu

Nie ma kary adekwatnej do tak podłego czynu. Oby nigdy już nikt nie doznał czegoś takiego od takiego „człowieka”.

Iii
4 miesięcy temu

Taka osoba nie powinna wyjść już z więzienia. Do kamieniołomu i w mordenkach pracować cały dzień o szklance wody do końca swoich dni.

WW
4 miesięcy temu

Powoli widać normalizacje tych przestępstw… gdyby to było 10 lat (gdy byłaby potraktowana jako jedna z pierwszych tego typu) temu to kara byłaby co najmniej surowsza

10 miesięcy za pierwszy gwałt (zamiast 12 lat ( najwyższa kara)
48 miesięcy za drugi to już komedia

Powoli zaczyna mi tu śmierdzieć nie wiem układem a może i pracą podobnych do niego ludzi w prokuraturze lub w sądownictwie bo szczerze mówiąc podobne wyroki dostaje się za np pobicie lub kradzież co wg mnie są przestępstwami dużo lżejszymi niż to

marianna
4 miesięcy temu

ten wyrok to parodia z sądownictwa za zgwałcenie ośmioletniego dziecka wyrok 4 lata i to w warunkach recydywy. Żenada

Kris
odpowiada  marianna
3 miesięcy temu

Rząd juz dawno by zrobił porządek z pseudo sędziami z kasty. Masz kasę, wyrok na telefon. Ale zaraz marsze KOD, popapranej opozycji. Wielki krzyk bo przestępcy dostaną wysokie wyroki. Nie na darmo tusk ma w więzieniach duże poparcie. Śmiech !

Obywatel
4 miesięcy temu

Te sądy to są jaja 4 lata 10 co najmniej i kirwa do wykastrować

Shaka Zulu
4 miesięcy temu

Na miejscu ojca dziewczynki namierzył bym go jak tylko by opuści więzienie a wtedy Boże chroń Królową!!!

LGBT
4 miesięcy temu

Im ciaśniej tym lepiej…

Cap3lla
odpowiada  LGBT
4 miesięcy temu

Średnio zabawne, ale co fakt fakt. Pytanie z mojej strony jak ciasne jest synek twoje kakaowe oczko? Nówka sztuka, na dotarciu, czy już raczej do remontu generalnego? zasadniczo nie pogardzę żadną opcją;-) BUZIAKIiii

Osw
odpowiada  LGBT
4 miesięcy temu

W wiezieniu ci tak mówili

bartek
4 miesięcy temu

Jaja w imadlo i do sieci nastepnych prawdopodobnie bedzie zdecdydowanie mniej

rrrrr
4 miesięcy temu

masakra jakas , wyrok to smiech na sali !

Andy
4 miesięcy temu

To jest jawna kpina . Po co takie ścierwo trzymać w wiezieniu

36
0
Napisz co o tym sądziszx