Wędkarze pozostawieni na lodzie

Duże niezadowolenie powstało w kręgach wędkarzy z naszego regionu. Powodem jest wydane rozporządzenie przez Wody Polskie, na mocy którego rozwiązano umowę użytkowania obwodów rybackich rzeki Prosna oraz rzeki Lutynia. Sprawa dotyczy około 8-9 tysięcy wędkarzy.

Obwód rybacki rzeki Prosna – Nr 1
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Prosna od jej źródeł do ujścia do rzeki Warta wraz z wodami jej dopływów oraz stanowiące własność publiczną wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym lub uregulowanym dopływie lub odpływie do wód tej rzeki albo jej dopływów, w tym wody zbiorników wodnych: Psurów i Bolesławiec na rzece Prosna, Piaski – Szczygliczka na rzece Ołobok, Szałe na rzece Pokrzywnica, Opatówek na rzece Trojanówka, Gołuchów na rzece Ciemna oraz Murowaniec na rzece Swędrnia, z wyłączeniem wód rzeki Pratwa, na których ustanowiono odrębny obwód rybacki.

Obwód rybacki rzeki Lutynia – Nr 1
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Lutynia od jej źródeł do ujścia do rzeki Warta wraz z wodami jej dopływów oraz stanowiące własność publiczną wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym lub uregulowanym dopływie lub odpływie do wód tej rzeki albo jej dopływów, w tym wody zbiornika wodnego Roszków na rzece Lubieszka.

Wznowienie gospodarki rybackiej zaplanowano na I kwartał 2023 roku. Wtedy będą mogli ponownie wędkować. Do tego czasu pozostają prywatne akweny wodne.

CZYTAJ  Kłótnia kibiców o ceny biletów na żużel (aktualizacja)

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Som
1 miesiąc temu

Najlepsze są tłumaczenia że zarybienie pstrągiem tęczowym jest niemożliwy bo to ryba nie endemiczna a na rzece są bo wpływają z jeziora na Słowacji

Som
1 miesiąc temu

Już najwyższy czas skończyć z tymi związkami wędkarskimi jestem wędkarzem i dostaje torsji o działaniach okręgowych związkach i zarybianiach na papierze

Savage
1 miesiąc temu

Polecam dziennik śledczy Anity Gargas o pzw. Ostatnio też był materiał, w którym przedstawiali jak pzw rujnuje rybostan na wielkich jeziorach. Są zwiazkiem wędkarskim, SSR pilnuje wędkarzy w okresach ochronnych, a rybaki na tarliskach sieci ciągną. Wszystkie niegdyś bardzo rybne wody są teraz niemal puste. Biznes wędkarski to kosmiczne pieniądze, a związek wędkarzy ma w Dupie i wmawia wędkarzom, że nie potrafią łowić. Popatrzcie na YT. W USA łapią Muskie (kuzyn naszego szczupaka) na przynęty zrobione z ludzików Lego lub lalek Barbie. U nas nie biorą bo co? Bo znają przynętę? Mam tego w skrzynce do wyboru do koloru. Obskoczę zbiornik wokół i nadal nawet głupiego okonia. I to moja wina.

SPRAWIEDLIWY
1 miesiąc temu

Wody Polskie nie potrafią dojść do porozumienia z Zarządem Okręgu PZW Kalisz i na trzy miesiące przed końcem roku, my wędkarze nie możemy wędkować. Przecierz Wody Polskie mogły swoje roszczenia rozpocząć na poczatkuv 2023 roku. A tak my ZWYKLI wędkarze cierpimy. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to napewno chodzi o pieniądze.

Zająć
1 miesiąc temu

Apropo olobok płynie z boku piaskow

Savage
odpowiada  Zająć
1 miesiąc temu

Piaski(duży zbiornik) są na operacie zbiornika zaporowego. Taki mały absurd, żeby zredukować konieczność zarybiania.

Dyzma.
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze jedna opłata na cały kraj a nie jakieś tzw. porozumienia gnojstwa z PZW. Płakać i płacić na działaczy PZW .

Tak działa Ostrowska policja ale bardzo dobrze im
1 miesiąc temu

Może pan redaktor zajmie się ta sprawą i do okręgu PZW do pana dyrektora pojedzie i co pan dyrektor powie co zrobił że teraz nie możemy łapac

Apollo

Łapać to można pchły, a ryby się łowi

Pellet
1 miesiąc temu

Mnie ta sytuacja nie dziwi. Pamiętam piaski. Latem od strony stanicy w rurach masa młodych sandaczy i okoni. Wieczorami jak się ryba splawiała to woda żyła. Co tam jest dzisiaj? Kilka sumów na krzyż. Karp zarybieniowy idzie na pasze dla suma i kilku seniorów coś zje. Jak się łowi na komercjach, a jak na pzw to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. A znaczki co roku droższe.

Dyzma.
odpowiada  Pellet
1 miesiąc temu

Zgadzam się z tobą pellet znaczki co roku droższe i te porozumienia ( np na odrę dodatkowo trzeba było wykupić zezwolenie bogacili się działacze PZW a ryby ? były ale na komercji ) niech zrobią porządek z tym zatęchłym reliktem minionej epoki.

rrrr
1 miesiąc temu

super jest ta nasza wladza ! tylko zakazy , nakazy i podwzki

Gustaff
odpowiada  rrrr
1 miesiąc temu

Dyrdymały opowiadasz, a pewnie nie wiesz jak pzw rujnuje wody przez ostatnie lata.

Ochlapus
1 miesiąc temu

No to się ryboki tera wkurzą bo nie będą mieli gdzie wódki chlapać i ukrywać się przed babą, ryby to przeważnie wymówka.

Ojciec
odpowiada  Ochlapus
1 miesiąc temu

Podobno żeby łowić ryby ,wystarczy umieć pić wódkę 😆😆

...
odpowiada  Ojciec
1 miesiąc temu

nawet wędki nie trzeba mieć…

16
0
Napisz co o tym sądziszx