Wędkarze pozostawieni na lodzie

Duże niezadowolenie powstało w kręgach wędkarzy z naszego regionu. Powodem jest wydane rozporządzenie przez Wody Polskie, na mocy którego rozwiązano umowę użytkowania obwodów rybackich rzeki Prosna oraz rzeki Lutynia. Sprawa dotyczy około 8-9 tysięcy wędkarzy.

Obwód rybacki rzeki Prosna – Nr 1
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Prosna od jej źródeł do ujścia do rzeki Warta wraz z wodami jej dopływów oraz stanowiące własność publiczną wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym lub uregulowanym dopływie lub odpływie do wód tej rzeki albo jej dopływów, w tym wody zbiorników wodnych: Psurów i Bolesławiec na rzece Prosna, Piaski – Szczygliczka na rzece Ołobok, Szałe na rzece Pokrzywnica, Opatówek na rzece Trojanówka, Gołuchów na rzece Ciemna oraz Murowaniec na rzece Swędrnia, z wyłączeniem wód rzeki Pratwa, na których ustanowiono odrębny obwód rybacki.

Obwód rybacki rzeki Lutynia – Nr 1
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Lutynia od jej źródeł do ujścia do rzeki Warta wraz z wodami jej dopływów oraz stanowiące własność publiczną wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym lub uregulowanym dopływie lub odpływie do wód tej rzeki albo jej dopływów, w tym wody zbiornika wodnego Roszków na rzece Lubieszka.

Wznowienie gospodarki rybackiej zaplanowano na I kwartał 2023 roku. Wtedy będą mogli ponownie wędkować. Do tego czasu pozostają prywatne akweny wodne.

CZYTAJ  Ruszyła modernizacja schroniska dla zwierząt (ZDJĘCIA)

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Som
1 miesiąc temu

Najlepsze są tłumaczenia że zarybienie pstrągiem tęczowym jest niemożliwy bo to ryba nie endemiczna a na rzece są bo wpływają z jeziora na Słowacji

Som
1 miesiąc temu

Już najwyższy czas skończyć z tymi związkami wędkarskimi jestem wędkarzem i dostaje torsji o działaniach okręgowych związkach i zarybianiach na papierze

Savage
1 miesiąc temu

Polecam dziennik śledczy Anity Gargas o pzw. Ostatnio też był materiał, w którym przedstawiali jak pzw rujnuje rybostan na wielkich jeziorach. Są zwiazkiem wędkarskim, SSR pilnuje wędkarzy w okresach ochronnych, a rybaki na tarliskach sieci ciągną. Wszystkie niegdyś bardzo rybne wody są teraz niemal puste. Biznes wędkarski to kosmiczne pieniądze, a związek wędkarzy ma w Dupie i wmawia wędkarzom, że nie potrafią łowić. Popatrzcie na YT. W USA łapią Muskie (kuzyn naszego szczupaka) na przynęty zrobione z ludzików Lego lub lalek Barbie. U nas nie biorą bo co? Bo znają przynętę? Mam tego w skrzynce do wyboru do koloru. Obskoczę zbiornik wokół i nadal nawet głupiego okonia. I to moja wina.

SPRAWIEDLIWY
1 miesiąc temu

Wody Polskie nie potrafią dojść do porozumienia z Zarządem Okręgu PZW Kalisz i na trzy miesiące przed końcem roku, my wędkarze nie możemy wędkować. Przecierz Wody Polskie mogły swoje roszczenia rozpocząć na poczatkuv 2023 roku. A tak my ZWYKLI wędkarze cierpimy. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to napewno chodzi o pieniądze.

Zająć
1 miesiąc temu

Apropo olobok płynie z boku piaskow

Savage
odpowiada  Zająć
1 miesiąc temu

Piaski(duży zbiornik) są na operacie zbiornika zaporowego. Taki mały absurd, żeby zredukować konieczność zarybiania.

Dyzma.
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze jedna opłata na cały kraj a nie jakieś tzw. porozumienia gnojstwa z PZW. Płakać i płacić na działaczy PZW .

Tak działa Ostrowska policja ale bardzo dobrze im
1 miesiąc temu

Może pan redaktor zajmie się ta sprawą i do okręgu PZW do pana dyrektora pojedzie i co pan dyrektor powie co zrobił że teraz nie możemy łapac

Apollo

Łapać to można pchły, a ryby się łowi

Pellet
1 miesiąc temu

Mnie ta sytuacja nie dziwi. Pamiętam piaski. Latem od strony stanicy w rurach masa młodych sandaczy i okoni. Wieczorami jak się ryba splawiała to woda żyła. Co tam jest dzisiaj? Kilka sumów na krzyż. Karp zarybieniowy idzie na pasze dla suma i kilku seniorów coś zje. Jak się łowi na komercjach, a jak na pzw to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. A znaczki co roku droższe.

Dyzma.
odpowiada  Pellet
1 miesiąc temu

Zgadzam się z tobą pellet znaczki co roku droższe i te porozumienia ( np na odrę dodatkowo trzeba było wykupić zezwolenie bogacili się działacze PZW a ryby ? były ale na komercji ) niech zrobią porządek z tym zatęchłym reliktem minionej epoki.

rrrr
1 miesiąc temu

super jest ta nasza wladza ! tylko zakazy , nakazy i podwzki

Gustaff
odpowiada  rrrr
1 miesiąc temu

Dyrdymały opowiadasz, a pewnie nie wiesz jak pzw rujnuje wody przez ostatnie lata.

Ochlapus
1 miesiąc temu

No to się ryboki tera wkurzą bo nie będą mieli gdzie wódki chlapać i ukrywać się przed babą, ryby to przeważnie wymówka.

Ojciec
odpowiada  Ochlapus
1 miesiąc temu

Podobno żeby łowić ryby ,wystarczy umieć pić wódkę 😆😆

...
odpowiada  Ojciec
1 miesiąc temu

nawet wędki nie trzeba mieć…

16
0
Napisz co o tym sądziszx