To były najdroższe papierosy w ich życiu

Udostępnij
Tweet

Kontynuacja działań prowadzonych przez straż miejską w obrębie punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych na terenie miasta pod kątem przestrzegania zapisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych doprowadziły do ujawnienia w dniu 15 września kolejnego punktu sprzedaży papierosów na sztuki.

Przypominamy, iż stosownie do treści art. 6 tejże ustawy, sprzedaż papierosów w opakowaniu zawierającym mniej niż 20 szt. oraz luzem bez opakowania, jak również osobom, które nie ukończyły 18 lat jest zabroniona.

Sprawca wykroczenia „sprzedawca” w tym przypadku również ukarany został maksymalną karą grzywny w wysokości 500 zł. Działania kontrolne w tym zakresie będą nadal prowadzone.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Najnowsze plany Kolei Dużych Prędkości. Wiemy co przejedzie przez Ostrów
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolek
1 rok temu

Reparacje budżetu???

BOA
1 rok temu

W końcu ktoś się za nich wziął. Szlugi na sztuki od zawsze mogą tu kupić małolaty.

Slawo
1 rok temu

Przecież tam od ponad 20lat sprzedawają na sztuki.

Młody
1 rok temu

Straż miejska ma zapał do pracy to może parki miejskie porządki zrobia

Abcd
odpowiada  Młody
1 rok temu

Polski język, trudny język.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 rok temu

Kupując półlitrową butelkę wódki za 23 złote płacimy prawie 15 złotych podatku. Do tego paczka papierosów ? Rządzący bardzo się cieszą. W ubiegłym roku z tytułu akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe do budżetu państwa trafiło kilkadziesiąt miliardów złotych. Kwota ta bez problemów wystarczyłaby na pokrycie wydatków związanych z obroną narodową bądź ochroną zdrowia. Niech nas jednak nie zmylą suche statystyki. Koszty generowane przez osoby z chorobą alkoholową czy nikotynizmem są znacznie wyższe od dochodów z akcyzy.
Akcyza z założenia jest nakładana w celu ograniczenia spożycia alkoholu i papierosów. Jednak stanowi znaczną część dochodów budżetu państwa i tak naprawdę to państwo nie chroni zdrowie obywateli ale krótkowzrocznie zarabia na ich słabościach.
Zatem można by zaryzykować stwierdzenie, że budżet polski póki co jest totalnie pijany co idealnie koreluje z jego  twórcą. 

Chesterfield
1 rok temu

Czyżby raszkowska przy rynku?

Niekoszer
1 rok temu

Powiedzcie czy to jest normalne? Chory jest już sam fakt że państwo wpieprza się i decyduje kto i komu może sprzedać papierosy czy cos innego (bo na wszystko trzeba mieć zezwolenie!) to jeszcze nie można sprzedać dowolnej ilości. Nie dotyczy to tylko Polski, świat zwariował!

Joeeeeee
odpowiada  Niekoszer
1 rok temu

Co to ich obchodzi. Kto co z kim i kiedy. Jeśli panowie maja powyżej ustawowego 18 roku życia według mnie mogą sobie robić co chcą nie robiąc innym świadomej krzywdy. Dam przykład. Jeśli jadę samochodem bez pasów co to policjanta obchodzi ze ja go nie mam zapiętego. Jeżeli jestem człowiekiem dorosłym to ja decyduje o sobie czy ktoś. Bo jeśli ktoś to jestem niewolnikiem. No tak do tego podchodzę. Z góry uprzedzam teksty typu twoje życie jest ważne i państwo mnie chroni to daje przykład szpitali w kowidzie gdzie ludzie umierali w karetkach na podjazdach.

Niekoszer
odpowiada  Joeeeeee
1 rok temu

Oczywiście masz rację! Państwo wpieprza się we wszystko! Nawet czy zapinasz pasy we własnym samochodzie1 Cieszy że są ludzie widzący ten obłęd ale przyznasz pan że mało nas…

W końcu się udało
1 rok temu

Dobrze że rzuciłam to świństwo. Zaczęłam palić już jako nastolatka. Wszystko to przez presję rówieśników.

listwa2k
odpowiada  W końcu się udało
1 rok temu

Rówieśnicy siłą przez 20 lat wkładali papierosy do ust?

Bolo
odpowiada  W końcu się udało
1 rok temu

Jaka presja co Ty pier*olisz! Jak wszyscy będą wskakiwać do studni to Ty też wskoczysz?

Mmmmm
1 rok temu

15.09. dostał mandat a 17.09. bez problemu dalej sprzedawał papierosy na sztuki. Widać kara nie duża…. Jeszcze dobrze by było jak by skończył w tym punkcie sprzedawać nietrzeźwym alkohol bo Ci zachować się nie umieją. Podobnie „młodzież” co naprzeciw w bramie pije i się wydziera.

Raszkowska wolna od patologi
odpowiada  Mmmmm
1 rok temu

No to trzeba zacząć notorycznie zgłaszać ten sklep może wkoncu straci koncesję

15
0
Napisz co o tym sądziszx