Młodzież sprzątała planetę

Młodzież z ostrowskich szkół wzięła udział w akcji „Sprzątania Świata – Polska”. Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zebrano wiele worków z odpadami, co pokazuje że wśród nas żyją osoby śmiecące, co świadczy o dużym braku kultury.

Akcja sprzątania świata trwa od 1994 roku, co oznacza, że uczestniczy w niej już drugie pokolenie Polaków. Niektórzy rzucają jednak pety gdzie popadnie, a przydrożny rów uważają za ogólnodostępny śmietnik. Śmietnik z pewnością mają, ale w głowie.

Dzięki takim akcjom można pokazać skalę problemu i skłonić do chwili refleksji w przyszłości gdy będziemy wracać z imprezki i będzie trzeba odnieść opakowania po tym co spożyliśmy. Wydaje się logiczne, że skoro mieliśmy siłę by zabrać napoje/jedzenie ze sobą, to przeniesienie pustych opakowań powinno być znacznie mniejszym problemem.

Uczestnicy zostali wyposażeni w materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji, a odbioru zebranych odpadów (w tym również zebranych selektywnie) dokona Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie ze szkół będą mieli za zadanie posprzątać tereny wokół budynków swoich szkół, przyległych ulic, sąsiednich osiedli mieszkaniowych, parków oraz terenów zielonych.

Na zdjęciach młodzież z Zespołu Szkół Technicznych

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kurier ustrzelił pijaka
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tttt
1 rok temu

brawo w takim dniu sprzatania swiata , powinna wychodzic kazda klasa w kazdej szkole ! trzeba uczyc od malego ze smiecenie to chamstwo !

Janek
1 rok temu

Sprzątali po sobie papierki gumy pojemniki po jedzeniu na lekcjach nie do kosza większości lądują na podłodze to niech sprzątają za moich czasów takiej aukcji nie było ludzie bardziej dbali jeszcze te damy po psach powinny zrobić akcja odchody na niektórych ulicach żygac się chce Do Wojska z nimi

Przedsiębiorca
1 rok temu

,,Młodzież została wyposażona w niezbędne materiały do sprzątania,, dostali po jednej rękawiczce, jeden prawą drugi lewą jak widać na zdjęciach.

bartek
1 rok temu

Do sprzatania zagnac tych co smieca i popijaja na petli Pruslin przy ul.Grabowskiej

Żul
odpowiada  bartek
1 rok temu

To to posprzątaj jak ci to przeszkadza.

60+
1 rok temu

A gdzie Ukraince nie śmiecą chyba nikt udaje że nie widzi jak z balkonów wyrzucają śmieci i pety ale cóż Ukraince pod ochroną są tylko Ostrowianie są be????

Senior
odpowiada  60+
1 rok temu

Które balkony,?

gdz
odpowiada  60+
1 rok temu

Gdzie to zgłosiłeś, pytam.

bartek
odpowiada  60+
1 rok temu

Ukraincow nie bylo a nasza rodzima holota smiecila i nadal to robi zachowuj sie jak oni dla porzadku to wystarczy.

wiel
1 rok temu

Wielki szacunek dla młodzieży i dezaprobata dla śmiecących.

123
1 rok temu

Proponuję aby przydzielić wolontariuszy do każdego żula. Będą za nimi chodzić i po nich sprzątać

Przedstaw się
odpowiada  123
1 rok temu

Nie podpowiadaj pisowcom! Gotowi wprowadzić program „wolontariusz dla każdego żula”.

Za£osne to jest bardzo.
1 rok temu

Frajerzy sprzątają po szlachcie wierząc ze ich to zmieni. Mandaty podlegające egzekucji komorniczej i brak dostepu do mopsu, to tylko moze ich zmieniç.

bartek
odpowiada  Za£osne to jest bardzo.
1 rok temu

Frajer to cie zrobil a od tych co sprzataja po rodzimej cholocie sie odpie…….

14
0
Napisz co o tym sądziszx