Marsz Równości już dziś. Poznaliśmy szczegóły

Po pandemicznej przerwie organizowany jest po raz II Kaliski Marsz Równości. Jest to ostatnia w tym roku tego typu impreza w Polsce. Poprzednia miała miejsce tydzień temu w Koninie, gdzie na ulice miasta wyszło 200 osób. Przewagę liczebną stanowiły nastoletnie dziewczęta.

I Marsz Równości w Kaliszu zakończył się interwencją policji wobec byłego już wójta Żelazkowa. Ten zamachując się w stronę operatora kamery, przetrącił funkcjonariusza policji. Po wyroku skazującym został pozbawiony możliwości pełnienia funkcji.

Impreza odbędzie się w niedzielę 18 września o godzinie 14. Organizatorzy przygotowali 3,5 kilometrową trasę, która rozpocznie się od parkingu przy kaliskim dworcu PKP. Tam na pół godziny przed wymarszem odbędzie się „before party” przy muzyce. Rozdawane będą tęczowe gadżety.

Zgromadzeni będą mogli wysłuchać wystąpień przedstawicieli organizacji „Koalicja Miast Maszerujących po Równość”, „My, Rodzice”, „Kultura Równości z Wrocławia” czy „Homokomando”.

Trasa będzie przebiegać ulicami Górnośląską, Podmiejską, Al. Wojska Polskiego, Serbinowską, ponownie ul. Górnośląską, Śródmiejską i Aleją Wolności. Ma to być kolorowy pochód, a ze specjalnego samochodu puszczana będzie muzyka. Jedną z głównych postaci ma być „Drag Queen” z grupy House of Utopia! (mężczyzna przebrany za kobietę).

Według prognozy ma być około 12 stopni w cieniu. Odczuwalny wiatr, którego porywy będą wynosić około 50 km/h (w tłumie mniej). Możliwy przelotny deszcz, ale prawdopodobieństwo jego wystąpienia w tych godzinach jest małe.

CZYTAJ  Kierowca BMW wyrwał się na Rondzie Bankowym i wyeliminował drugie auto

83 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olek
4 miesięcy temu

Normalny człowiek nie chodzi na marsze

Padau czaskowski
4 miesięcy temu

Normalni ludzie nie wychodzą na ulicę żeby paradować i robić z siebie głupka.To co wyłazi to zwyrole dewianci dziwadła i same poyeby.Wyłapać zapakować we wagony i na Sybir.Tam wiedzą co robić z takim barachłem.

Maria
4 miesięcy temu

Najważniejsze aby każdy był dobrym człowiekiem.

Kasia
odpowiada  Maria
4 miesięcy temu

Utopia

123
4 miesięcy temu

Najważniejsze żeby byli szczęśliwi

Żenujące
4 miesięcy temu

Kalectwo wyjdzie na ulicę

Adam
odpowiada  Żenujące
4 miesięcy temu

Kalectwo psychiczne.

Renegat
4 miesięcy temu

Świat już dawno zszedł na psy coraz mniej normalnych ludzi

kit
4 miesięcy temu

No to dziś cyrk w Kaliszu. Kiedyś takie dziwadła tylko tam pokazywali.

Karol
4 miesięcy temu

Wiecie jak sie mowi na dziecko wychowywane przez 2 tatusiow? BIDON bo kreca sie wokół niego 2 pedały hah

Andre
4 miesięcy temu

No wreszcie,już nie mogłem się doczekać.Tylu fajnych i wyluzowanych osób można tam spotkać.Jak zawsze założę swoje różowe futerko i kozaczki na mega obcasie..2 tygodnie ćwiczyłem chodzenie w nich….wow..świetnie będzie..

Pan
odpowiada  Andre
4 miesięcy temu

Jeszcze kup sobie wazelinę

Tomasz
4 miesięcy temu

Oby nie było za późno na Wasze nawrocenie….modlę się za was biedni ludzie.

Pan
odpowiada  Tomasz
4 miesięcy temu

Może kiedyś przetrą oczy ze Bóg stworzył kobietę i mężczyznę i mają tworzyć rodzinę

83
0
Napisz co o tym sądziszx