Marsz Równości już dziś. Poznaliśmy szczegóły

Udostępnij
Tweet

Po pandemicznej przerwie organizowany jest po raz II Kaliski Marsz Równości. Jest to ostatnia w tym roku tego typu impreza w Polsce. Poprzednia miała miejsce tydzień temu w Koninie, gdzie na ulice miasta wyszło 200 osób. Przewagę liczebną stanowiły nastoletnie dziewczęta.

I Marsz Równości w Kaliszu zakończył się interwencją policji wobec byłego już wójta Żelazkowa. Ten zamachując się w stronę operatora kamery, przetrącił funkcjonariusza policji. Po wyroku skazującym został pozbawiony możliwości pełnienia funkcji.

Impreza odbędzie się w niedzielę 18 września o godzinie 14. Organizatorzy przygotowali 3,5 kilometrową trasę, która rozpocznie się od parkingu przy kaliskim dworcu PKP. Tam na pół godziny przed wymarszem odbędzie się „before party” przy muzyce. Rozdawane będą tęczowe gadżety.

Zgromadzeni będą mogli wysłuchać wystąpień przedstawicieli organizacji „Koalicja Miast Maszerujących po Równość”, „My, Rodzice”, „Kultura Równości z Wrocławia” czy „Homokomando”.

Trasa będzie przebiegać ulicami Górnośląską, Podmiejską, Al. Wojska Polskiego, Serbinowską, ponownie ul. Górnośląską, Śródmiejską i Aleją Wolności. Ma to być kolorowy pochód, a ze specjalnego samochodu puszczana będzie muzyka. Jedną z głównych postaci ma być „Drag Queen” z grupy House of Utopia! (mężczyzna przebrany za kobietę).

Według prognozy ma być około 12 stopni w cieniu. Odczuwalny wiatr, którego porywy będą wynosić około 50 km/h (w tłumie mniej). Możliwy przelotny deszcz, ale prawdopodobieństwo jego wystąpienia w tych godzinach jest małe.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Po pijaku z impetem uderzył w drzewo
Subskrybuj
Powiadom o

83 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
minusować
1 rok temu

Putin lubi małych chłopców i co z tego kolego

NO RESPECT
1 rok temu

Polak to jednak specyficzny jest. Uruchamia się, bo pójdzie ulicami garstka dziewczynek z kolorowymi włosami i coś tam będzie krzyczeć. Toż to naprawdę marginalny problem. A że rząd go codziennie wali w tyłek, to mu nie przeszkadza.
A pierwszy Marsz Równości, który nie będzie nijak atakowany będzie ostatnim.

jkl
odpowiada  NO RESPECT
1 rok temu

Typowy nieuk i kompletny idiota ale wśród platfusów to normalka, bo w tej całej sowiecko-szwabskiej jaczejce spotkanie kogoś mądrego jest tak prawdopodobne jak wygranie 100 milionów w toto-lotka.Od Polaków to ty się od*****l delikatnie

Śmiechu Warte
1 rok temu

Strach otwierać lodówkę, bo prawdopodobnie również tam może akurat przechodzić marsz LGBT 🤨
Natomiast prawaczki z sekcji komentarzy to dekle do potęgi – przeszkadza im tęcza na ulicy, a w niedzielę klęczą przed typem w sukience w kościele. 😆😆😆

Pan
odpowiada  Śmiechu Warte
1 rok temu

Jak cię wychowali rodzice to nie wiem ale widać że koledzy i ulica to złe nawyki.pamietaj że Bóg jest miłością.

McJ
odpowiada  Pan
1 rok temu

Nie ma to jak pouczać innych jak i z kim mają żyć. Najlepiej łożyć na instytucję mafijną, która zastrasza ludzi przez wieki, że jak nie będą posłuszni to ich staruszek do Eldorado weźmie (a jak nie to diabeł zje) – jedyna słuszna droga.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by McJ
Globalne info.
1 rok temu

Przypominam o obecnej sytuacji w kraju! Jeden z drugim taki chojrak na forum, na ulice zapraszam!. Czas się budzić.

Gimbo
1 rok temu

Czyżby Komentarze większości piszą Pisiory bo co wiem To Region Południowej Wielkopolski to Bastion Lewaków i Tęczaków a co za tym idzie popierają Dziwologów jacy pojawią się w Kaliszu

Pan
odpowiada  Gimbo
1 rok temu

Jak ci nie odpowiada tu w Polsce to wypierd@ laj do Niemiec itd .nikt cię tu nie trzyma

Gimbo
odpowiada  Pan
1 rok temu

A czemu do Niemiec przecież tam jest takich więcej Ja bym wolał do Kanady bo tam żył i został pochowany mój Dziadek który z Polski wyjechał gdy w tym czasie jeden z WRON Spawacz pełnił trzy funkcje wiesz o kogo chodzi

Tik tak
1 rok temu

My tu pierdzielony o czymś tam jakim jest LGBT A w tym czasie PiS w Sejmie pracuje nad ustawą, która ma pozbawić Polaków wolności. Chcą wprowadzić nielegalnie dwa stany kryzowe ze szkodą dla nas. CzytajRozsyłajcie wszędzie gdzie się da.
Może tym by się zainteresował nasz właściciel tej strony?

mnb
odpowiada  Tik tak
1 rok temu

Typowy nieuk i kompletny idiota ale w PO to normalka, bo w tej całej sowiecko-szwabskiej jaczejce spotkanie kogoś mądrego jest tak prawdopodobne jak wygranie 100 milionów w toto-lotka.

Pan
odpowiada  Tik tak
1 rok temu

Czy normali ludzie robią sobie marsze?.coś się wam w głowach poprzestawialo.

Pan
odpowiada  Tik tak
1 rok temu

Tak jest i właśnie taką ustawę powinni już dziś wprowadzić na was bo to jest nienormalne co robicie. Tu jest Polska a nie Niemcy i reszta zbo***ńców

Faraon
1 rok temu

Co ktoś robi i z kim mnie nie obchodzi,ale jeśli,, takie,,,, coś,, każe Mi robić to samo, tarzać się w,, gównie,,po uszy to Ja mówię Nie i jeszcze raz Nie.

ktoś
1 rok temu

za wschodią granicą szybciutko zrobiliby z nimi porządek

xvxcvxcvxcvcx
1 rok temu

Cieszę się, że redakcja portalu włączyła się w promowanie wydarzenia! Brawo!

Strażnik wolności
1 rok temu

Świat się kończy 😰😰
leczyc i Jeszcze raz leczyć chorych ludzi

Andre
odpowiada  Strażnik wolności
1 rok temu

To pora strażniku odwiedzić lekarza.

83
0
Napisz co o tym sądziszx