Uroczyste otwarcie odnowionej remizy OSP Ostrów Wlkp. (ZDJĘCIA)

W piątkowe południe odbyło się uroczyste otwarcie odnowionej remizy OSP Ostrów Wielkopolskim. Budynek znajduje się w centrum Ostrowa przy ulicy Staszica. W tym dniu obchodzono również 155-lecie istnienia jednostki OSP. Natomiast PSP w tym roku obchodzi 270. rocznicę i jest uważana za najstarszą w Polsce.

Gruntowne prace kosztowały ponad 1,3 mln złotych. Udało nam się na to konkretne zadanie skutecznie pozyskać pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 800 tys. złotych.

OSP Ostrów Wielkopolski, to obok OSP Ołobok – jedna z dwóch najstarszych jednostek z terenu powiatu ostrowskiego, które cieszą się ponad 150-letnią historią działalności. I ta historia nadal będzie kontynuowana w miejscu, które od lat związane jest z działalnością lokalnego pożarnictwa.

Prezesem jednostki jest druha Jakub Muszyński.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SKANDAL
6 miesięcy temu

A na Dworcu PKP, mozna się zabic z walizką ,na schodach.!!!!!! 2 windy i ILE byłoby RADOŚCI dla Ostrowiaków. No,ale Szychy ,NIE JEŻDŻĄ pociagami. Tylko plebs ,co ma na nich głosować.

TRIX
6 miesięcy temu

270 lat powołania 1 zawodowej straży w Ostrowie, później przerwa była

Ostatnio edytowany 6 miesięcy temu by TRIX
olek
6 miesięcy temu

i znów ten Zygmunt B. wszędzie go pełno,działacz na pokaz

Zarząd Gminny
6 miesięcy temu

Teraz czas na BLAMAŻ w Biniewie, już za tydzien. Prezes z du…y, nic nie potrafi. Katastrofa będzie, pierwsza od założenia Biniewa.

Błażej
6 miesięcy temu

Nie mają przypadkiem trzeciego wozu? Volvo chyba niedawno dostali

mieszkaniec
6 miesięcy temu

Na Titanicu też orkiestra grała do końca. A u nas póki co zimno się robi i ceny ciepła w gorę. A pani Klimek opowiada bzdury o pompowaniu kasy w OZC. W ciągu ostatnich lat wypompowano prawie 20 mln z OZC na CRK i dla Francuzów jako dywidendę. Miasta wielkości Ostrowa nie mają takich problemów jak Ostrów. Tylko tutaj piorun dupnął w szczypiorek. A może po prostu zarzadzanie jest do bani? Zabawy, festyny, koncerty, widowiska sportowe, budowa, rozbudowa i utrzymanie stadionów, zawodowych klubów sportowych i to wszystko za pieniądze wszystkich mieszkańców. A o podstawowych potrzebach ludzi dopiero jak kryzys i jak się wali to larum. I ze to wszystko winien kryzys światowy, wojna, Putin, a może i Tusk? No bo przecież nie perła samorządu.

JB
6 miesięcy temu

Jest i ona! A pompy? Mają? Dużo pomp mają? Głównie w pompy bym inwestował co by mieli czym ludzi ratować jak przez zawalone studzienki znów mieszkańcom dobytki pozalewa. Pompy szefowo! Dużo pomp!!!

marian
6 miesięcy temu

„366 tysięcy złotych – tyle zarobiła w rządzie w ubiegłym roku Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Tak wynika z jej oświadczenia majątkowego. To najwięcej ze wszystkich ministrów.”

Przedstaw się
odpowiada  marian
6 miesięcy temu

Ha! Komuniści zawsze wiedzieli z której strony sznytka posmarowana i gdzie konfitury stoją:) 366 tysięcy piękna sumka! Za utrudnianie ludziom życia i okładanie ich podatkami. Majstersztyk!

Ostatnio edytowany 6 miesięcy temu by Przedstaw się
Przedstaw się
6 miesięcy temu

Towarzyszki Klimkowa i Malągowa dopisały, fotki zrobione, ale gdzie się zapodział towarzysz Ławniczok? Jakąś wyremontowaną plebanię otwierał czy co?

Ghost
6 miesięcy temu

Czy raz można zrobić jakiekolwiek otwarcie bez udziału kleru , co im do tego??? Pomogli komuś przy pożarze, w sumie tak ….( Pochówek) darmo

15
0
Napisz co o tym sądziszx