W tej malutkiej miejscowości żyją dwie stulatki

Topola Mała może się pochwalić dwoma żyjącymi stulatkami. Setne urodziny obchodziła Marianna Sobczak z domu Treczka, a kilka miesięcy wcześniej takie same okrągłe urodziny obchodziła inna mieszkanka tej samej miejscowości. Serdeczne życzenia Szanownej Jubilatce złożyli przedstawiciele władz gminy Ostrów Wielkopolski.

Marianna Sobczak urodziła się 7 września 1922 roku w Topoli Małej, gdzie spędziła całe swoje długie dotychczasowe życie. Tutaj chodziła do szkoły podstawowej – co ciekawe, uczęszczała do tej samej klasy z inną stulatką z tej miejscowości, Anną Szyszką, która obchodziła swój jubileusz kilka miesięcy temu.

Tak więc Topola Mała jest prawdopodobnie jedyną miejscowością w powiecie ostrowskim, gdzie – przy jednej ulicy – żyją dwie stulatki z tej samej klasy !

Pani Marianna Sobczak była najstarszą z czwórki rodzeństwa. Pozostali, czyli siostra Kazia i bracia: Kaziu i Edward, już nie żyją.

Jubilatka całe życie ciężko pracowała w domu, przy gospodarstwie i wychowując dzieci. W czasie wojny pracowała u Niemców, którzy zajęli gospodarstwo rodziców. Mając 20 lat straciła ojca, który zginął w obozie koncentracyjnym w Mauthausem, dokąd trafił po odmowie podpisania volklisty.

W 1945 roku pani Marianna wyszła za mąż za Stanisława Sobczaka. Razem wychowali trójkę dzieci: córki Jadzię, Ulę i syna Adama, zadbali o ich wykształcenie i zdobycie zawodu. W wieku 55 lat została wdową.

Jubilatka doczekała się pięcioro wnuków i dziewięcioro prawnuków. Większość z nich była obecna na pięknym jubileuszu stulecia urodzin. Oczywiście nie mogło zabraknąć serdecznych życzeń i okolicznościowego tortu.

Z życzeniami i prezentem pośpieszyli do Szanownej Jubilatki przedstawiciele władz Gminy Ostrów Wielkopolski: zastępca wójta Antoni Hadryś i sekretarz gminy Dariusz Pryczak, którzy przekazali również specjalne życzenia od premiera Mateusza Morawieckiego.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ekolog
1 rok temu

Dużo zdrówka obu paniom życzę

Grażyna
1 rok temu

Były szczepione?

Lol
1 rok temu

Nie była szczepiona

Lekarz
1 rok temu

Mam nadzieję że pięć razy zaszczepieni to jeszcze pożyjà.

śpioch
1 rok temu

Topola Mała, nie jest taka malutka

Antek
1 rok temu

Ten Pyrczok powinien urzędu pilnować bo bajzel tam że hej.. A nie tylko lans i lans

6
0
Napisz co o tym sądziszx