Przedszkole padło ofiarą fejka

Na jednej z popularnych ostrowskich grup na facebooku opublikowano całkowicie anonimową wiadomość, która wstrząsnęła rodzicami posyłającymi dzieci do przedszkola. Wynikało z niej, że jakieś dziecko „było zamykane przez nauczycielki w komórce i było bite po rączkach”. Co prawda w samej treści nie było nazwy przedszkola, ale nie trzeba było czekać na zasugerowanie jej w komentarzach.

Z komentarzy można było wywnioskować, że chodzi o przedszkole „Calineczka” zlokalizowane przy alei Słowackiego w Ostrowie Wielkopolskim. Dyrektor była zszokowana oskarżeniem. Powiedziała, że owszem jeden z rodziców miał pretensje, że jego dziecko oblało się zupką i ubranie nie zostało przebrane, ale absolutnie nie zgłaszano „metod wychowawczych” polegających na biciu po rączkach i zamykaniu w komórce.

Po zweryfikowaniu w kuratorium, tam również nie otrzymano żadnej skargi na którekolwiek z przedszkoli w tym zakresie. Może warto na przyszłość przed publikacją anonimu chociaż go zweryfikować.

Nie umknęło to zresztą internautom, którzy wyrazili swoją ocenę:

Rafal Skibiński
Masakra jak gebels się zachowujesz autorko postu.. przypominam kim był gebels .. minister propagandy…

Krystyna Wojczyńska
Post nie jest podpisany czyli to anonim, na takie zakamuflowane informacje patrzę z dystansem, nie twierdzę, że opisana sytuacja to ” bajeczka” ale skoro nią może nie być to dlaczego osoba, która niby zna taką naganną sytuację nie poczyniła żadnych, adekwatnych do sytuacji kroków? pisanie o tym anonimowo na fb jest prawnie nieskuteczne, kto ma zareagować na to co opisano, gdzie szukać winowajcy, kto ma się bać, że coś gdzieś się wydarzy w przedszkolu??? Nie przesądzam sprawy ale nie widzę tu dobrej woli ze strony autora, chce ostrzec potencjalnych rodziców a nie wskazuje przedszkola? Postraszyć chce czy pomóc ?Dziwne to dziwne i przez to oddala się od wiarygodności…

Dorotka Dorotka
podobno sprawa została zgłoszona do kuratorium.. aż jestem w szoku kilka osób do mnie na priv napisało

Łukasz Bednarczyk
Większość komentarzy jest nastawiona negatywnie a kto z was wie jak było naprawdę? Ano nikt,bo z góry zalozyliscie że autorka posta napisała prawdę. A może MADKA która napisała ten post nie może pogodzić się z myślą i nie dociera do niej że jej bombelek musi znać zasady panujące wśród rówieśników i postanowiła się w ten sposób zemścić ,opisując zafałszowaną historię w sposób oczerniający zachowanie przedszkolanki. Mam nadzieję że sprawa się wyjasni i osoba pisząca ten szkalujący i nie poparty wypowiedzią przedszkola tekst będzie miała na tyle odwagi żeby opisać jak naprawdę wyglądała sytuacja.
Jeżeli przedszkolanka zachowała się jak się zachowała to oczywiście można i nawet trzeba to zgłosić ale jeżeli historia jest naciągana i prawda zafałszowana to proszę autorkę posta o zamieszczenie sprostowania.
Swoją drogą ,redakcję proszę,zanim zamieści taki tekst,o dogłębne sprawdzenie faktycznego stanu sytuacji,bo jeżeli oskarżenia są fałszywe,to skrzywdziliscie nie jedną osobę tym opisem. To nie ogłoszenie że zaginął komuś pies. Można łatwo komuś zniszczyć życie przez niesprawdzone dziennikarskie newsy!

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
1 rok temu

A to jest bardzo dobre przedszkole. Mój wnuk tam uczęszczał. Nigdy nie było żadnych problemów. Dziecko chodziło tam bardzo chętnie, panie uśmiechnięte, bardzo grzeczne, dziecko też zawsze radosne stamtąd wracało. Niech ten ktoś kto te oszczerstwa napisał ujawni się. Odwagi zabrakło?

Ania
1 rok temu

Mój jeden synek chodził tam do przedszkola teraz chodzi jeszcze dwójka i nigdy nie było takiej sytuacji panie są naprawdę wspaniałe nie dały by dziecku krzywdy zrobić a to że komuś tak bardzo przeszkadza brudna bluzeczka to niech się zwolni z pracy i niech sobie co 5 minut dziecko przebiera

Calineczka
1 rok temu

Proponuję właścicielom przedszkola zawiadomienie do prokuratury. W dobie gdzie lotem błyskawicy rozpowszechniają się informacje ten czyn jest bardzo szkodliwy społecznie. Może w końcu błazny tego pokroju zrozumieją że przez jedną opinie można stracić renomę która pracowało się latami.

emeryt
1 rok temu

Coraz więcej fb, insagramow, tiktoków itp., a coraz mniej samodzielnego myślenia zwłaszcza wśród młodych ludzi. niedługo bez aplikacji nie zrobią nic sami.

bc
odpowiada  emeryt
1 rok temu

Panie emerycie, już tak bywa. Na fakcie uczeń liceum po dwóch tygodniach chodzenia do szkoły w nowym mieście się zgubił, bo nie działał internet i nawigacja go nie zaprowadziła do domu.

ktoś
odpowiada  emeryt
1 rok temu

nawet do kibla nie bedą wiedzieli kiedy pójśc jak im nie podpowie aplikacja. Stracone pokolenie

Po rozum wreszczcie !
1 rok temu

Fermentuje im pod sufitem,że ich bachory krzywdzą ! Pokolenie mamusiów i tatusiów,nawiedzeni,że przedszkola i żłobki, wychowawczynie, mają zawsze celebrować uległość wobec rozkapryszonych dzieciaków. A sami biznes i kasa a wychowanie państwo !
Nauczycieli brakuje,przedszkolanek też ubywa,bo dziecko święte a jak co,to rodzice wielce państwo,straszy kuratorium i prokuratorem.
Doczekacie się,że z braku kadr,ubywać będzie miejsc w tych placówkach,będzie trzeba zrezygnować z pracy,co przy takim kryzysie – bieda grozi !
Wtedy rozum wróci….?

Ewa
1 rok temu

To co się wydarzyło jest bardzo krzywdzące zarówno dla Pani, która została oskarżona oraz całej kadry przedszkolnej. Łatwo jest ocenić z góry ale już przeprosić nie. Moje dziecko wiele razy miało brudną bluzkę i co z tego? Cieszyłam się, że je i samo próbuje potraw w przedszkolu! Po wpisach i ocenach owej fejkowej sytuacji stwierdzam, że zawiść ludzka nie zna granic… A najbardziej nie rozumiem Rodziców dzieci chodzących do tego przedszkola i robieniu jeszcze większego szumu wokół tej sprawy, nakręcając całą aferę. Osobiście byłoby mi wstyd przyprowadzić dziecko obok do grupy!!! Na takie oskarżenia i pomówienia instytucji są odpowiednie paragrafy i Pani dyrektor wręcz powinna zgłosić sprawę do prokuratury.

Rost
1 rok temu

To moze i jest fejk, ale znam przypadki nie fejka gdzie dzieci boja się opiekunki w przedszkolu, rodzice zgłaszają to dyrekcji, a ta dyrekcja nic z tym nie robi twierdząc, że dzieci wymyślają i opiekunka jest super. Jedno dziecko może zmyślać, ale nie kilka i to z różnych roczników.

Babcia przedszkolaka
odpowiada  Rost
1 rok temu

Takie straszne te panie,dzieci się boją bidulki…a panie są po prostu wymagające w sposób dostosowany do wieku i owszem czasem coś powiedzą głośniej, ale przy ponad dwudziestce dzieci bywa,że inaczej się nie da . Z tylu dzieci boi się 2,może 3 i co???Panią zmieniać??? Pozostałe dzieci są zadowolone!!! A dzieci boją się też bajek,kotów, much ,potworów….

Mieszko
1 rok temu

Niestety – pokolenie 500+ i facebookowcow daje się we znaki. ” Bo mi się należy”.

Mik
odpowiada  Mieszko
1 rok temu

Skończcie już z tym 500+ bo robicie się nudni. A Wy co pokolenie czego? A pokolonie Prl

do Mik
odpowiada  Mik
1 rok temu

Pokolenie PRLu przynajmniej samo do czegoś doszło.

Ania
odpowiada  Mik
1 rok temu

Nie tylko myśmy nie mieli 500+ i musielismy sobie radzić.

Do Mik
odpowiada  Mik
1 rok temu

Dokladnie tak -PRL ,ale przynajmniej samodzielne. Kiedyś ludzie spotykali się i integrowali sami, podwórka były pełne dzieciaków,a najgorszą karą był zakaz wyjścia na dwór. Dzisiaj jakby młodym odciąć Internet to świat się kończy. Nie żałuję mojej młodości w tamtych czasach,byla bardziej „swojska”.

Jula
odpowiada  Mik
1 rok temu

Może i pokolenie PRLu, ale wychowanie bez tych wszystkich setek i daliśmy radę. Daliśmy radę wychować dzieci, wykształcić je i nikt nam w tym nie pomagał bo mieliśmy świadomość, że to nasz zakichany obowiązek. Decydujesz się na dzieci, musisz mieć świadomość , co się z tym wiąże i my ta świadomość mieliśmy. Ten rząd rozpuścił, rozleniwił spoleczeństwo i nauczył roszczeniowości. Na dzieci jak się je ma trzeba zapracować a nie patrzeć na datki i zapomogi.

16
0
Napisz co o tym sądziszx