Nowa atrakcja w Ostrowie

Udostępnij
Tweet

Ostrów Wielkopolski ma już za sobą lata świetności kolei, ale grupa miłośników wciąż pielęgnuje tradycję. Co prawda nie udało się jeszcze doprowadzić przez władze miasta do powrotu kolejki wąskotorowej na Piaski-Szczygliczka , ale w mieście powstała nowa atrakcja.

Parowóz Las47-15801 trafił wreszcie na swoje nowe miejsce przy ul. Dworcowej (obok kładki).

Tuż po godzinie 8 rano pasjonaci kolei rozpoczęli jego transport. Tym razem zgodnie z obietnicą dźwig i laweta pojawiły się na zakładzie.

Za transport oraz przygotowanie nowego miejsca odpowiedzialny był Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. Pracownicy miejscy przygotowali również teren wokół parowozu, porządkując go i wykaszając trawę. Zgodnie z obietnicami i zapewnieniami, punkt ma zostać również oświetlony i uzbrojony w monitoring.

Przed nami (KMK) jeszcze drobne uzupełnienia i poprawki kosmetyczne, jednak efekt naszych dotychczasowych wysiłków można już w pełni podziwiać. – piszą członkowie Klubu Miłośników Kolei w Ostrowie Wlkp.

Na miejscu obecni byli również przedstawiciele SITK w osobie prezesa, pracownicy miejscy oraz dyrektor MZD, a także przedstawiciele naszego klubu KMK.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten niezwykły projekt. W szczególności osobom, które fizycznie przyczyniły się do renowacji parowozu, członkom naszego klubu oraz fachowcom służącym swoją radą i pomocą, pracownikom oraz dyrekcji zakładu PKP CARGO-TABOR za okazaną pomoc.

Serdecznie podziękować należy również darczyńcom i sponsorom, którzy przekazali nie tylko farby i inne materiały niezbędne do przeprowadzenia renowacji ale przede wszystkim ogromny zasób wiedzy i wsparcie merytoryczne – Zakład Napraw Taboru Zabytkowego (www.zntz.com.pl) oraz Średzka Kolej Powiatowa. – piszą pasjonaci.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Kot opalał się na drzewie? (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
estra
1 rok temu

Wracalam z Poznania, zobaczylam i zdziwilam sie, co w tym miejscu robi ciuchcia?

28
0
Napisz co o tym sądziszx