Nowa atrakcja w Ostrowie

Ostrów Wielkopolski ma już za sobą lata świetności kolei, ale grupa miłośników wciąż pielęgnuje tradycję. Co prawda nie udało się jeszcze doprowadzić przez władze miasta do powrotu kolejki wąskotorowej na Piaski-Szczygliczka , ale w mieście powstała nowa atrakcja.

Parowóz Las47-15801 trafił wreszcie na swoje nowe miejsce przy ul. Dworcowej (obok kładki).

Tuż po godzinie 8 rano pasjonaci kolei rozpoczęli jego transport. Tym razem zgodnie z obietnicą dźwig i laweta pojawiły się na zakładzie.

Za transport oraz przygotowanie nowego miejsca odpowiedzialny był Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. Pracownicy miejscy przygotowali również teren wokół parowozu, porządkując go i wykaszając trawę. Zgodnie z obietnicami i zapewnieniami, punkt ma zostać również oświetlony i uzbrojony w monitoring.

Przed nami (KMK) jeszcze drobne uzupełnienia i poprawki kosmetyczne, jednak efekt naszych dotychczasowych wysiłków można już w pełni podziwiać. – piszą członkowie Klubu Miłośników Kolei w Ostrowie Wlkp.

Na miejscu obecni byli również przedstawiciele SITK w osobie prezesa, pracownicy miejscy oraz dyrektor MZD, a także przedstawiciele naszego klubu KMK.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten niezwykły projekt. W szczególności osobom, które fizycznie przyczyniły się do renowacji parowozu, członkom naszego klubu oraz fachowcom służącym swoją radą i pomocą, pracownikom oraz dyrekcji zakładu PKP CARGO-TABOR za okazaną pomoc.

Serdecznie podziękować należy również darczyńcom i sponsorom, którzy przekazali nie tylko farby i inne materiały niezbędne do przeprowadzenia renowacji ale przede wszystkim ogromny zasób wiedzy i wsparcie merytoryczne – Zakład Napraw Taboru Zabytkowego (www.zntz.com.pl) oraz Średzka Kolej Powiatowa. – piszą pasjonaci.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Motorniczy
1 rok temu

Za chwilę na pewno jakiś żul tam nasra💩 albo ćpuny zdewastują i tyle bydzie z ciuchci…

tttt
1 rok temu

ciekawe kiedy jakies barany to zniszcza

Srtt
1 rok temu

Wandale -debile już się cieszą że znów będą mogli coś zniszczyć

Taram
1 rok temu

Super kolejka, a z innej beczki czy redakcja bądź ktoś z piszących tu kojarzy co za centrum logistyczne powstaje w Karskach?

EDEK
odpowiada  Taram
1 rok temu

W Karskach powstaje Dombud Biznes Park – ponad 20 000 metrów kwadratowych nowoczesnych hal produkcyjno-magazynowych.
Docelowo ma powstać ponad 20 000 m2 nowoczesnych hal magazynowych, przeznaczonych dla firm logistycznych i produkcyjnych.

Grzegorz
1 rok temu

Postawić teraz tam straż miejską w tych ładnych samochodach co teraz mają niech pilnują.

Ania
1 rok temu

Miejsce kompletnie nieatrakcyjne. Tam nikt nie spaceruje, jeżdżą tylko rowerzyści i młodzież chodzi ze szkoły na Centrum Przesiadkowe. Lokalizacja fatalna.

Wacław
1 rok temu

Monitoring obowiązkowo by pozostał niepomazany sprayem czy markerem

Kibic
1 rok temu

ciekawe jak długo będzie w takim stanie?

Bubel
1 rok temu

Nie żebym się czepiała, ale… ja wiem, że blisko dworca i torów, ale w miejscu, gdzie spacerowiczów jest jak na lekarstwo… serio źle było, jak stała w parku? Piaski? Park 3 maja… kto tam z dzieciakami pójdzie oglądać ciuchcię? No nikt

Mieszkaniec
odpowiada  Bubel
1 rok temu

Niestety miasto nie lubi swojej historii i odrzuca wszystko co związane z koleją

LPG-T
1 rok temu

To co obstawiamy za ile powstanie pierwsza działalność ostrowskiego artysty? Ja obstawiam 3 dni hahahahab

28
0
Napisz co o tym sądziszx