Zanieczyszczona rzeka Barycz – interwencja strażaków i policji

W niedzielne wczesne popołudnie służby zostały zaalarmowane o zanieczyszczeniu rzeki Barycz na wysokości Odolanowa. Na wierzchu wody unosi się plama, przypominająca te od substancji chemicznych, przy czym nie ma tęczowych zabarwień.

Strażacy udali się wzdłuż koryta w poszukiwaniu źródła. W pewnej odległości natknęli się na miejsce, którym to zanieczyszczenie wpływa do rzeki z pobliskiego pola.

Przyrządy pomiarowe strażaków do badania substancji chemicznych nic nie wykazały.

Mieszkańcy sygnalizują, że od kilku dni rzeka brzydko pachnie.

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

29 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec
8 miesięcy temu

Winna jest przyroda i Tusk, bo przecież nie Wody Polskie.

Abc
8 miesięcy temu

Może nawóz spłynął z pola i zakwitło?

Tusk
8 miesięcy temu

To rtęć. Wiem, bo mi Niemcy powiedzieli.

Xxl
8 miesięcy temu

Śmierdzi bo woda schodzi z zalanych pól łąk i odsłania wszystko co wygniło pod wodą

Ben
8 miesięcy temu

Dzwońcie po żeberka. Ekologa leśnika. Nosem wyczuje temat.

biskup podwórkowy
8 miesięcy temu

„przy czym nie ma tęczowych zabarwień” – bo w pislandzie tęczowe kolory są zakazane!

Fullclip
odpowiada  biskup podwórkowy
8 miesięcy temu

No i bardzo dobrze

ciekawy
8 miesięcy temu

przyrządy strazaków nic nie pokazały, i co dalej z tym fantem, rozejdzie sie po kościach ?????
sanepid juz powinien działac a nie czekać na poniedziałek

To ja.
odpowiada  ciekawy
8 miesięcy temu

Sanepid jest PiS więc rzeka jest ok. Można.nawet.pic ta wodę. A rybki ułożyły się do snu. To jest Patoka, ten rząd. A kto ufa i wierzy to co mówią to kupcie koce, grobe koce na zimę. To jest polska

On
odpowiada  To ja.
8 miesięcy temu

Ludzie sami zatruwają bo żal zapłacić za wywóz a później płacz i zrzucanie na rząd tak samo z węglem pośrednicy kupują tanio z kopalni a sprzedawana za krocie aby tylko w kryzysie się dorobić.

Jonek
odpowiada  To ja.
8 miesięcy temu

Tusku wróć może mi ktoś za 6 zł do roboty przyjdzie

Sol
odpowiada  Jonek
8 miesięcy temu

D..ilu przestań powtarzać pisi kłamstwa,czy ty nie widzisz co się dzieje w kraju dzięki tym nieudolnym rządom. Kłamią jak znut.Fotyga swego czasu oświadczyła ,że sprawa reparacji wojennych jest zamknięta.Teraz mówi, że ten zapis powstał beż jej wiedzy.Zlodziej jak ukradnie i złapią go Za tą rękę to mówi, że to nie jego ręką. Podobnie ci aparatczycy.4

Ghost
8 miesięcy temu

Najlepsza metoda rozlać syf na polu blisko rzeki i się zutylizuje, niech wszyscy zatrują nasze rzeki będzie lepiej

mieszkaniec
8 miesięcy temu

Wszystko fajnie ze nasza straz tak szybko reaguje, ale pytanie kto jest tam kierowcą bo to jak dzis stanął to jest skrajnie nieodpowiedzialne i głupie…jak człowiek moze wyminąć wóz ktory stoi przy samej praktycznie krzyzowce…nie mógł kierowca odjechać parę metrów dalej? A może od razu lepiej całą drogę zablokować

Tomek
odpowiada  mieszkaniec
8 miesięcy temu

Kolego nie ważne kto jest kierowcą . Jest to pojazd uprzywilejowany i ma pełne prawo stać tam gdzie się zatrzymał , jeśli wykonuje czynności służbowe a pojazd jest oznakowany sygnałami świetlnymi . Czyli niebieskie światła . Taki pojazd może nawet zablokować drogę i nic z tym nie zrobisz . Nie musisz strzępić języka nie potrzebnie . Ale weźmy przykład : pali się budynek przy wjeździe z rynku w krotoszyńska przyjeżdża staż i co jedzie zaparkować do rynku bo panu będzie blokował przejazd . Oj rusz tym czymś co nazywa się mózg , No chyba że takowego nie posiadasz to dalej snuj swoje opowieści . A nie jestem strażakiem ani kierowcą tego wozu . Ale posiadam uprawnienia do pojazdów uprzywilejowanych . Najlepszego i jak kiedyś zobaczysz wóz strażacki w akcji to pomyśl zanim coś powiesz .

mieszkaniec
odpowiada  Tomek
8 miesięcy temu

Tomek….widze ze znasz sie na zasadach pozarniczych oraz co oznacza kogut niebieski w aucie strazy pozarnej to juz potezna wiedza,ale jesli droga jest czesciowo zamknieta,wiec nalezy kogos tam postawic by mogl pomoc przejechac autom ktore wyjezdzaly z dworcowej ,a nie wszyscy szukac scieku ktory wpływa do rzeki…to nie pozar

Jakub Sobczak
odpowiada  mieszkaniec
8 miesięcy temu

Kolego miałeś we wtorek 05.09 . 2022 sytuacje w Odolanowie czy Ty widziałeś tą organizacje ruchu ? Jeśli uważasz że druhowie z Odolanowa to nie udaczniki idź i im to powiedz prosto w oczy a nie piszesz pod pseudonimem . Słabo myślisz .

lukasz
odpowiada  Jakub Sobczak
8 miesięcy temu

powiedzialem im to prosto w oczy ze nalezy kogos postawic do kierowanie ruchu a nie szukaniu gnojówki z pola:)

lukasz
odpowiada  Tomek
8 miesięcy temu

no genialne Tomku, ale nie raz warto pomoc starszej osobie przejechac a nie patrzec w rzeke…

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
8 miesięcy temu

Ta historia przypomina mi działania związane z masowym składowaniem odpadów których i tak nikt nigdy nie zamierzał poddać utylizacji. Wszak demokratyczne prawo aż zachęca do tego bo w Polsce można  udawać biznesmena, a być zwykłym hochsztaplerem.
Ale jak demokratyczne prawo zostało przegięte i składowiska zaczęły płonąć żywym ogniem rządzący poszli  po rozum do głowy ale niestety poniewczasie. Tak samo jest z gospodarowaniem wodami, ale tu wchodzą dodatkowe  czynniki związane z masowym  wprowadzania nieczyszczonych ścieków do wód wszelakich. Na przykład w  zlewni rzeki Odry umiejscowiona jest mnogość spółek skarbu państwa którym zwyczajne z racji ekonomicznych nie opłaca się niczego oczyszczać. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Samorządy mając kilka lat temu władztwo nad wodami nigdy nie dopuściły by to takiego stanu rzeczy. Wody polskie jako agenda rządowa jak najbardziej. Nocy wolnej od wszelakich polskich złodziejów życzę.

29
0
Napisz co o tym sądziszx