Dożynkowe dekoracje (zdjęcia)

Dożynki to czas kiedy powstają oryginalne dekoracje z użyciem słomy, przyozdabiane są gospodarstwa oraz odbywa się zabawa z udziałem lokalnej społeczności. Wszystko po to by uczcić tegoroczne plony. Dzisiaj odbywają się w Świnkowie położonym pomiędzy Ostrowem, a Krotoszynem.

O godzinie 12 odbył się przejazd korowodu dożynkowego. Godzinę później rozpoczęto mszę świętą. Po niej odbywają się obrzędy dożynkowe, występ dzieci ze szkoły, poczęstunek i wspólne biesiadowanie. Organizatorem jest Koło Gospodyń Wiejkich, Kółko Rolnicze oraz OSP Świnków.

Świnków ustrojony jest charakterystycznymi ozdobami. Wykazano się nie lada pomysłowością i humorem. Zaprezentowano także scenki rodzajowe zapraszające do wspólnej zabawy. Zobaczcie na zdjęciach.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Robią TO na ekranie
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rocznik 1964
1 rok temu

Fajnie, dobrze że im się jeszcze chce.

oo
1 rok temu

To już przegięcie ,ta cholerna patola nie dość że od „państawa” dostaje tyle kasy za byle co ,co jest tańsze gdzie indziej ,to jeszcze pokazuje jakim jest plebsem i chamstwem!! A te pisiory jeszcze im dawają coraz więcej kasy i rozpuszczają tą hołotę.

To ja.
odpowiada  oo
1 rok temu

Patologia jesteś ty. Bierzesz 500 wakacje z moich pieniędzy. Weź się za robotę. Nie dziwię doniczki tylko 100 ja. I wyprodukują żywność by zaspokoić wieś Warszawę, i wiele mieszkańców. Patologia to ty jesteś. Nazwę rzecz po imieniu. Typowy idiota jak wieś nie docenia. Przykład ,wojna na Ukrainie, cały świat w głodzie. Więc jak chcesz zabłysnąć w mediach to pomysł trochę a jak masz problem z tym to reklamuje mopy do mycia.

To ja.
odpowiada  oo
1 rok temu

A szyneczka czy pierś smakuje ty patroli. Chyba że szczaw wpierd..asz. Przemysł swój wpis.

oo
odpowiada  To ja.
1 rok temu

Naucz się buraku najpierw pisać! Naprawdę głodujesz z powodu wojny na ukrainie? To może zjedz sobie tą szyneczkę albo pierś, Wierz mi że pracuję i to ciężko ,za co płacę tyle podatków ,że nie przejadł byś przez miesiąc!

Maciej
1 rok temu

Wieś tańczy i śpiewa.

Czytelnik
1 rok temu

W Boczkowie też są dożynki dzisiaj

7
0
Napisz co o tym sądziszx