Nie żyje wieloletni dyrektor „Ekonomika”

Udostępnij
Tweet

„… można odejść na zawsze by stale być blisko …” – pamięci Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim Zbigniewa Jakubowskiego.

W dniu dzisiejszym, 2 września 2022 roku, u progu rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, dotarła do naszej społeczności głęboko smutna wiadomość. W godzinach porannych zmarł nasz były długoletni Dyrektor dr Zbigniew Jakubowski (1986 – 2006).

W Drogim nam Zmarłym żegnamy zasłużoną postać w dziejach edukacji i wychowania pokoleń młodzieży i dzieci naszego miasta i regionu, wybitnego znawcę prawa oświatowego, oddanego swojej pracy Dyrektora i Nauczyciela, szlachetnego, wrażliwego i dobrego Człowieka.
Dla nas, Jego współpracowników oraz absolwentów i wychowanków Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Dyrektor Zbigniew Jakubowski, pozostanie wzorem obowiązkowego, rzetelnego, oddanego swej misji pedagoga i przełożonego, wzorowego organizatora i reformatora szeroko rozumianych spraw związanych z zarządzaniem i prowadzeniem naszej placówki w czasach przeobrażających się myśli ekonomiczno-prawnych po roku 1989.

Dyrektor Zbigniew Jakubowski dokonał głębokiej modernizacji infrastruktury budynku naszej szkoły. Jego staraniem została wybudowana nowoczesna sala gimnastyczna.

Po odejściu na zasłużoną emeryturę, mimo cierpień spowodowanych chorobą, życie naszej szkoły leżało Drogiemu Zmarłemu głęboko na sercu, pozostawał w częstym kontakcie z Dyrekcją oraz byłymi współpracownikami, udzielał cennych porad, dzielił się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym.

Z wielkim żalem żegnamy Naszego Mentora, Przyjaciela i niezwykle dobrego Człowieka.

Dyrekcja, Pracownicy, Absolwenci,
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół
Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jozefa
Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim,
Społeczność Uczniowska

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dr nauk społecznych
1 rok temu

Jestem absolwentka Liceum Ekonomicznego. Pana Dyrektora wspominam bardzo dobrze, ogromna wiedza i kultura osobista.
Niech spoczywa w pokoju

fotograf
1 rok temu

KTO wybrał to fatalne zdjęcie ?

Dorota N.
1 rok temu

Był dyrektorem Ekonomika, gdy do niego chodziłam ale widywałam go tylko na korytarzach i uroczystościach szkolnych. Za to jego żonkę, Jadwigę, która uczyła nas historii poznałam aż za dobrze. Takiej wrednej ani wcześniej ani potem już nie spotkałam. Niejedna z nas przez to wredne b….o płakała. Robiła co chciała, poniżała nas, była na maksa niesprawiedliwa. Po latach spotkałam ją na ulicy i miałam ochotę dać jej w r..ja za te wszystkie lata upokorzeń.

Christopher
1 rok temu

ja nie kończyłem ekonomika a mimo to uzyskałem tytuł doktora nauk ekonomicznych. 2 LO to jest to, Bugajowa w bieliźnie to jest to, naje*any w pierwszej ławce na fizyce u nowakowej to jest to. Pozdro dla Sopiego, Jima i Pajdy

Sorki
odpowiada  Christopher
1 rok temu

Mniej niż zero

Wawa
1 rok temu

Przyszedl do nas do Ekonomika gdy bylam w IV klasie…byl inny niz dyr. Dwornik ale tez byl OK. Żal..

Janek
1 rok temu

Gdyby Pan dyrektor ten tekst przeczytał???? Szkoda że tyle obłudy jest w nim Spoczywaj w pokoju teraz w niebie przyjaciele czekają na Ciebie

gosc
1 rok temu

pamietam jak nas w kiblu na paleniu papierosa przylapal.
ale mialysmy stracha.

ale fajny byl.

Absolwent szkoły podstawowej nr 9
1 rok temu

A ja pamiętam jak w latach sześćdziesiątych będąc nauczycielem w dziewiątce pękiem kluczy rzucał w kierunku uczniów tejże szkoły. Niejeden w łeb dostał, ale wtedy były inne czasy. Ale co tam, niech spoczywa w pokoju.

marta

za wzorowe zachowanie zapewne…

ZK

Miałem przyjemność w pierwszej klasie w 63 roku otrzymać prezent od tego pana sadysty. Do domu wracałem z rozciętą głową.

marta
1 rok temu

Mój nauczyciel historii w I LO w latach 70. Wspominam go jako bardzo dobrego człowieka i pedagoga. Niech odpoczywa, bo „w dobrych zawodach brał udział i pięknie je ukończyl”.Serdeczne kondolencje dla Rodziny

12
0
Napisz co o tym sądziszx