Dyrektorzy szkół i przedszkoli z aktami

Dyrektorzy ostrowskich placówek, podczas inauguracji roku szkolnego 2022/2023 roku, otrzymali akty powierzenia stanowiska dyrektora szkoły bądź przedszkola. Akty wręczyła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego wraz z zastępcą Sebastianem Górskim. Kadencja dyrektora trwa 5 lat.

Akty potrzymali:

Renata Spodzieja – pozostaje na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi . Zajmuje stanowisko dyrektora od 1 lutego 2017 r. Jej pracy dydaktyczno- wychowawczej przyświeca motto Janusza Korczaka: ,, Zazwyczaj, rozmawiając z dziećmi usiłujemy się zniżyć do ich poziomu, tymczasem powinniśmy raczej wspiąć się na palce”.

Anna Galant – pozostaje na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja. Jest dyrektorem od 1 września 2012 r. Kieruje placówką z blisko 120 letnią tradycją, w której uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej, ale stają się ludźmi wyposażonymi w stabilną hierarchię wartości.

Urszula Twardowska – pozostaje na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 im. Gen. Józefa Bema. Jest dyrektorem tej placówki od 2012 roku, wcześniej przez 15 lat pełniła funkcje kierownicze w Szkole Podstawowej w Masanowie. Kieruje się troską o wychowanie i bezpieczeństwo młodego pokolenia, zamiarem wdrażania nowoczesnej edukacji oraz kontynuacji do tej pory prowadzonych działań.

Jolanta Przybyłek – pozostaje na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego. Zajmuje stanowisko dyrektora od 2017 r. Buduje społeczność szkolną wykorzystującą potencjał wszystkich jej filarów: uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Tworzy przestrzeń do podejmowania licznych inicjatyw, inspirujących do działania.

Beata Dymna- Heine – pozostaje na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14 im. Powstańców Wielkopolskich. Jest dyrektorem od 2018 r. Stawia na szkołę autonomiczną, efektywną w nauczaniu i wychowaniu, rozwijającą i przygotowującą do życia, twórczą, zaangażowaną w lokalność, zakorzenioną w tradycji i otwartą na nowoczesność – szkołę z własnym obliczem.

CZYTAJ  Strażacy interweniowali w mieszkaniu. Zaskakujący powód

Grażyna Kołacka – pozostaje na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 9 Miś Uszatek. Pełni funkcje dyrektora od 20 lat. W swoich działaniach kieruje się mottem: ,, Najważniejszą rzeczą jest stworzenie edukacji, dzięki której ludzie ponownie nauczą się ze sobą żyć” – żyć bliżej: dziecka, natury, kultury, środowiska, świata, rodziców i bliżej siebie.

Natalia Jura – pozostaje na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 10 Kubuś Puchatek. Jest dyrektorem od 2017 r. Jej mottem przewodnim wizji przedszkola są słowa: ,, Moje przedszkole to mój drugi dom, bo stawia na mnie, na moje szczęśliwie dzieciństwo i na mój wszechstronny rozwój. Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pomóż wziąć udział, a zrozumiem …”.

Renata Zielińska – pozostaje na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 11 Calineczka. Zajmuje stanowisko dyrektora od 10 lat. Współtworzy dobrą i przyjazną placówkę, którą wyróżnia efektywna praca dydaktyczno – wychowawcza bez gotowych pakietów edukacyjnych, również w grupach sześcioletnich.

Ewa Gąsiorek – pozostaje na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 16 Koszałek – Opałek. Pełni stanowisko dyrektora od 20 lat. W swoich działaniach kieruje się dobrem przedszkolaków oraz troską o ich rozwój. Stara się pełnić funkcje inspirujące, wiodące, koordynujące i doradcze, nie władcze. ,, Kto chce osiągnąć sukces musi umieć przyjąć punkt widzenia innych”.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jola
1 rok temu

Szanowni redaktorzy dlaczego nie podpisujecie kto jest na zdjęciu ,nie każdy zna kto jest kto to powinno być obowiązkowe

Obserwator
1 rok temu

Czy w czasach gdy powinno się liczyć każdą złotówkę- tę publiczną także – te bukiety dla pań były konieczne? Apeluję do władz miasta o większą oszczędność

...
1 rok temu

Wśród nauczycieli zawsze jak za prl-u…

John
1 rok temu

A już myślałem że pozawały do aktów

pos
1 rok temu

Akty potrzymali?? i co- musieli je oddać???

Polikarp
1 rok temu

Przedszkole Calineczka wogóle nie daje sobie rady z dziećmi z orzeczeniem. Przyjmują takie dzieci mam wrażenie dla zbicia dodatkowych funduszy od państwa natomiast nie mają odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, traktują takie dzieci jak marginesy w stosunku do dzieci zdrowych. Kiedy zwróciło się uwagę na nieodpowiednie podejście poszczególnych opiekunek zawsze była odpowiedź że robią co mogą ale jedna pania ma za dużo na głowie aby zająć się takim dzieckiem jak powinna . Dużo by tu pisać o tym podobno integracyjnym przedszkolu, niestety po doświadczeniu z własnym dzieckiem- odradzam

Marek
odpowiada  Polikarp
1 rok temu

Przedszkole to nie jest prywatna opiekunka, majac 25 dzieci w grupie, w tym jedno lub kilka z,,orzeczeniem” jak Pani wczesniej napisała, wychowawca musi zapewnić opiekę i bezpieczeństwo wszystkimi. Według Pani jak powinana zająć się jedna nauczycielka i pomoc? Moj syn chodził do tego przedszkola, miał w grupie takie dzieci, i złego slowa niepowiem. Podziwiam te Panie za ich pracę.

Villemo
odpowiada  Marek
1 rok temu

W takiej grupie powinna być Pani zajmująca się tylko takimi dziećmi. Takie są przepisy

Mama
odpowiada  Villemo
1 rok temu

W grupie dziecka czesto takiej pani nie bylo

Polikarp
odpowiada  Marek
1 rok temu

Prywatną opiekunka może nie,ale jeśli ma się pod sobą 25 dzieci w tym jedno lub kilka niepełnosprawnych i nie jest się w stanie zwrócić na te dzieci (niepełnosprawne)szczególnej uwagi to się zatrudnia do danej grupy kolejnego opiekuna(przeszkolonego w temacie)lub po prostu daje sobie spokój z nazwą przedszkola integracyjnego a nie robi się czegoś na siłę byleby tylko kasa się zgadzała

Mama
odpowiada  Polikarp
1 rok temu

To przedszkole to śmiech na sali. Moje dziecko z orzeczeniem było izolowane od grupy, odradzano mi żeby dziecko uczestniczyło w wydarzeniach przedszkola typu zajączek czy bal karnawałowy, przez 9 miesięcy nie piło i nie zawsze jadło bo panie myślały że nie potrafi posługiwać się sztućcami i pić z kubka chociaż zgłaszałam że umie.Najwiekszym przegięciem były siniaki na rękach, dziecko było trzymane na siłę bo trzeba było zrobić super zdjęcia.

Marta
odpowiada  Mama
1 rok temu

Bardzo łatwo napisać incognito to,co się chce,krzywdząc innych rozsiewając negatywne wypowiedzi.Przykre,że w taki sposób wypowiada się Pani na temat pracy nauczycieli w tym przedszkolu.Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola.W grupach integracyjnych,dodatkowo pracują wykwalifikowani specjaliści,którzy tylko i wyłącznie zajmują się dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.Panie zaangażowane,miłe i empatyczne.

Polikarp
odpowiada  Marta
1 rok temu

A gdzie te wykwalifikowane panie były kiedy jeszcze chodziło moje dziecko? Niestety żadnego zaangażowania nie było widać.

Mama
odpowiada  Marta
1 rok temu

Moja opinia na temat pracy nauczycieli tego przedszkola wynika z mojego doświadczenia. W grupie mojego dziecka nie zawsze był dodatkowy personel i panie nie zawsze dla dzieci były miłe. Wpis o wspaniałościach pań brzmi jak reklama. To jest moje zdanie i myślę, że nawet najostrzejsze słowa nie skrzywdzą tych osób tak jak one skrzywdziły moje dziecko, które bało się iść spać bo wiedziało, że następnego dnia pójdzie do przedszkola.

Zuza
odpowiada  Polikarp
1 rok temu

Bzdury piszesz człowieku. Panie bardzo zaangażowane, a przecież nie mogą pracować z jednym dzieckiem kiedy ich mają kilkanaście lub więcej w grupie

15
0
Napisz co o tym sądziszx