Strażacy proszą o pomoc. Są mamieni przez lokalne władze

Udostępnij
Tweet

Strażacy ochotnicy są od kilku lat mamieni przez lokalne władze, które deklarowały że znajdą się pieniądze na nowy wóz strażacki. Faktycznie jest on niezbędny, bo jednostka z Czekanowa często wyjeżdża do akcji. Tymczasem do dyspozycji mają 50-letni wóz.

Czekanów nie jest wioską na uboczu. Przez jej teren przebiega intensywnie użytkowana droga krajowa nr 25 (Ostrów Wielkopolski – Kalisz). Dodatkowo w pobliżu jest lotnisko czy pałac w Lewkowie. W dalszej części pola uprawne, na których również dochodzi do pożarów.

Strażacy z Czekanowa są w pełnej gotowości 24 godziny na dobę.

Niestety, mimo troskliwej opieki nasz ciężki wóz bojowy ma już swoje lata (50). Pomijając korozję, która „zjada” nasz wóz. W ostatnim czasie doszło do paru groźnych incydentów takich jak: awaria układu hamulcowego podczas akcji ratowniczej oraz parę dni temu do zwarcia instalacji, co skutkowało zapaleniem się wiązki elektrycznej.

Dbamy o wasze bezpieczeństwo, ale musimy zadbać też o swoje, bo chcąc pomóc Wam
sami możemy być ofiarami kolejnej awarii. Dlatego druhowie z Czekanowa utworzyli zbiórki pieniędzy na zakup nowego wozu bojowego.
Niebawem dodamy link do zbiórki. Liczymy, że tym razem Wy nam pomożecie.

Mamy nadzieję, że wspólnie uzbieramy tą gigantyczną kwotę.

Dziękujemy, że jesteście z nami.
Udostępniajcie dla zasięgów

https://zrzutka.pl/z/ospksrgczekanow

https://zrzutka.pl/z/ospksrgczekanow

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Agresywne psy zaatakowały młode kobiety
Subskrybuj
Powiadom o

44 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jeleń
1 rok temu

Żałosne jest to co tutaj czytam. W gminie Ostrów Wielkopolski chyba żadne nowe auto nie było kupione w całości za pieniądze gminne. (Mowa o nowych wozach nie używanych czy busach zastępujących żuki) . Obecna sytuacja wynika z braku dotacji wojewódzkich i centralnych, a nie z braku chęci wymiany wozu przez władze gminy. Cała sytuacją pachnie cyrkiem przedwyborczym. Teraz lament , a NOWE Iveco z wodą pod chmurką stoi już kilka lat zaniedbane przez tą jednostkę. ..

Jelenica
odpowiada  Jeleń
1 rok temu

Zanim dodasz jakiś komentarz to zorientuj się jaki jest stan faktyczny, bo Iveco stoi w garażu, nigdy nie stał pod chmurką…
Gdyby stał na dworze, to woda w zbiorniku by zamarzła zima XD

Pajac
odpowiada  Jeleń
1 rok temu

Widać ze prawdziwy jeleń z ciebie!!

Jonek
1 rok temu

W związku z dodatkiem 200 zł do emerytury dla strażaków ochotników proponuję sprawdzić książki wyjazdów i zweryfikować świadków którzy poświadczali owe oświadczenia.Troche się robi paranoja 5 akcji przez 25 lat i dodatek się należy.przepisy mówią wyraźnie że przynajmniej raz w roku jedna akcja przez 25 lat

Yy
odpowiada  Jonek
1 rok temu

Ciekawe kto w tej jednostce ma brać emerytury jak tam chłopaki co jeżdżą sa w wieku po 25-30 lat

Jonek
odpowiada  Yy
1 rok temu

Nie tylko o tę jednostkę ale można się przypatrzeć w okolicy

Damian
1 rok temu

Dziś każdy żebra i nie ma skrupułów . Ale myśle że za niedługo będzie maląg gdzieś w powiecie bo przyjedzie nowy wóz strażacki . Więc feta musi być że to pisiory zakupiły i dali . Dopóki te knury będą zarządzały to na nic nie będzie . Czas wykopać śmieci , a zacząć od ministra edukacji i sprawiedliwości . Taki rząd nieudolny dawno powinien podać się do dymisji .

Jonek
odpowiada  Damian
1 rok temu

Wg mnie to mogą tamte knury rządzić co ludziom nic nie dali. Może mi ktoś za 6,5 za godz do roboty przyjdzie.Tusku wróć,

Starostwo Powiatowe , Wydział Rejestracji Pokazdów
1 rok temu

Bardzo prosimy Zarząd OSP Czekanów o pilny zwrot dowodu rejestracyjnego w/w pojazdu do dnia 03-09-2022r.

Alu
1 rok temu

OSP Sulmierzyce potrzebowały nowego auta żeby konfidentów wozić i szukać pijanego Wojtka w Baryczy,porażka i 20 wyjazdów w roku najczęściej to owadów

Gal
1 rok temu

Luksusowo

W temacie
1 rok temu

Proponuje nagłośnić temat jak to zrobili z Osp Sulmierzyce. Co za czasy żeby się musieli prosić o sprzęt do ratowania życia i mienia ludzkiego. Sama Psp nie ogarnie całego powiatu często jest tak że Osp jest na miejscu przed nimi.

Przedstaw się
odpowiada  W temacie
1 rok temu

OSP przeważnie jest przed PSP:) i to mimo obowiązków prywatnych chłopców z OSP. Prywatna (w tym przypadku społeczna, obywatelska) inicjatywa zawsze będzie sprawniejsza od państwowych. Tak już jest. Co nie znaczy oczywiście żeby PSP nie było, są potrzebni.

Ewa
1 rok temu

Czytając niektóre komentarze zastanawiam się czy lepiej się śmiać czy płakać… Ludzie zachowują się jakby prosili o pomoc dla siebie nie biorąc pod uwagę, że tak na prawdę to dla nas wszystkich. „Mają Iveco”… I co z tego skoro w wielu sytuacjach nie jest on wystarczający… Nie chcesz nie pomagaj nic na siłę ale nie pisz bzdur. I nie miej pretensji jeśli pewnego dnia to ty lub ktoś z twoich bliskich będzie potrzebował pomocy a straż niestety nie dojedzie na czas. Bo warto zaznaczyć że w większości przypadków to jednak OSP jest na miejscu pierwsza! A w takich sytuacjach nie raz liczy się każda minuta!

Przedstaw się
odpowiada  Ewa
1 rok temu

Pełne poparcie! OSP miażdży tych państwowych.

leonek
1 rok temu

A kto na tę rdzę podbija okresowe badania techniczne ? Dajcie namiar – może przyda się w przyszłości.

44
0
Napisz co o tym sądziszx