Uciekł policji na ścigaczu, ale wpadł jak śliwka w kompot

20-latek na szybkim motocyklu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i myślał, że uniknie odpowiedzialności. Policjanci są pamiętliwi i skutecznie namierzyli go po ponad dwóch tygodniach.

7 sierpnia 2022 roku patrol Ruchu Drogowego ostrowskiego komendy, podczas pracy na laserowym mierniku prędkości na drodze Kołątajew-Czekanów, wykonał pomiar prędkości kierującego motocyklem, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 73 km/h.

W związku z tym policjanci podali sygnał do zatrzymania się, poprzez wyjście do krawędzi jedni i podniesienie ręki ku górze. Kierujący motocyklem m-ki Yamaha zareagował na dany sygnał zmniejszając prędkość, jednak po zbliżeniu się do miejsca kontroli gwałtownie przyspieszył, po czym oddalił się.

Ze względu na popełnione wykroczenia ostrowscy policjanci prowadzili czynności wyjaśniające.

Mając wizerunek sprawcy uwieczniony na laserowym mierniku prędkości, w dniu dzisiejszym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli podobny do rysopisu motocykl na ul. Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim i zatrzymali kierującego do kontroli.

Jak się okazało motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Przyznał się do tego, iż 7 sierpnia poruszał się swoim pojazdem na trasie Kołątajew-Czekanów.

Ponadto w związku z tym, ze pojazd miał nadmiernie zużyty bieżnik tylnej opony oraz było uzasadnienie podejrzenie nadmiernego hałasu zatrzymano dowód rejestracyjny, pojazd skierowano na dodatkowe badania techniczne oraz odholowano motocykl.

20-latek został przewieziony do komendy celem przeprowadzenia czynności. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty w związku z przekroczeniem prędkości; niezastosowaniem się do sygnału zatrzymania wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego oraz kierowaniem motocyklem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Z przeprowadzanych czynności została sporządzona dokumentacja a mężczyzna w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Za samo wykroczenie z art. 94. KW §1. tj. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto zgodnie z §3. ww. artykułu orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

CZYTAJ  Nie żyje. Został przygnieciony przez drzewo

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

48 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DajCzu
1 rok temu

Bawią mnie komentarze na temat młodego chłopaka nie mają o czym plotkować i najlepiej o młodym motocykliście. Żal i ból dupy ściska że młody popyla na sprzęcie wartości przekraczająca komentatorów samochody… Popatrzcie na siebie i na swoje wozy Janusze biznesu

Porsche Carrera
odpowiada  DajCzu
1 rok temu

Popieram. Próbowaliśmy się z gościem ostro daje w palnik nie boi się przy wysokich prędkościach stałem na światlach przybiliśmy pione.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Porsche Carrera
Darek
odpowiada  DajCzu
1 rok temu

Jaki Ty jesteś idiota ale takich jak Ty nie sieją sami debile się rodzą . Jeśli nie ma uprawnień nie ma prawa jeździć , nie dostosowanie się do przepisów ustawodawca przedstawił paragrafy . Wiec jak dla mnie to wykroczenie i rozliczył bym gnoja z najwyższej pułki . Dał bym z tego z 1,5 roku do odsiadki i tyle na pokaz a jak . A po to aby takie de*ile nie wyjechały więcej na drogę .

Odyn
1 rok temu

Już nie macie co robić psiarskie 73 km śmiech w momencie startu każdy policjant na motorze to ma w zabudowanym przekroczona a dźwięk co zazdrościcie, i tak wypłatki wpadają

Baryła
1 rok temu

Od razu do paki na 5 lat za same spodnie

To są damskie spodnie
odpowiada  Baryła
1 rok temu

To są rajtuzy a nie spodnie. Jak można nosić takie jajognioty? Przecież torba uciskana i przegrzana to powoduje bezpłodność.

Odyn
odpowiada  Baryła
1 rok temu

Z tobą baranie

adaśko
1 rok temu

Dokładnie tak – pimpuś w rureczkach

Motórem w leginsach
1 rok temu

No no…Zajefajny ten motórcyklista pizdeczka w rureczkach ha ha ha nima jajków nima

Lol
odpowiada  Motórem w leginsach
1 rok temu

Gdyby nie miał jaj to by nie uciekł😉

Piruk na komarkó
odpowiada  Lol
1 rok temu

Jajeczka ma jak od perliczki😄 spedalony ciotex

Porsche Carrera
odpowiada  Piruk na komarkó
1 rok temu

Jajeczka to macie wy profesjonalni komentatorzy. Chłopak ma większe jaja niż wy razem wzięci jak by jeden z was był przy tak wysokich prędkościach dawno popuścili byś Cię w gacie… Żenada

Nsjshs
odpowiada  Porsche Carrera
1 rok temu

Jak faktycznie nie boi się żadnych prędkości to mam nadzieję że mu wezmą prawko, aby zagrożenie robi na drodze. Ciul jak sam zostanie dawca organów, ale żeby innym krzywdy nie zrobił.

prośba
1 rok temu

Policje z wizytą kontrolną zapraszam dużo częściej na Piaski Szczygliczka zwłaszcza w godzinach popołudniowo/wieczornych na parking i okolice

AsaSyn
odpowiada  prośba
1 rok temu

Zaprasza to się teściową na święta lub panienkę na imprezę.

Obywatel
1 rok temu

To zapewne jeden z tych co tyle hałasu robią na pół miasta

AudiRS6
1 rok temu

Hehehehe ch.j nie kierowca i w dodatku cymbał jak ich mało, przepisy łamać to jednak trzeba umić…a pieski są pamiętliwe lubią węszyć, taki ich marny los…i to wszystko za parę tysiaczków na miesiąc…heh

Orkan
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

jaki ty żałosny jesteś gościu to nawet szkoda mówić. Bardzo jest mi ciebie żal prostaku ze słomą w butach i gilami w nosie

AudiRS6
odpowiada  Orkan
1 rok temu

I na wzajem, niestety nie pogadamy…nie ten poziom siusiaku…

Wikary
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

Masz rację, nie ten poziom. ***** nawet pisać po polsku nie potrafisz. Marzy się AudiRS6 albo Porsche Carrera ? Niestety, w Mahle i dodatkowo na wiejskiej paterace na takie auta nie zarobisz. Do roboty !!!

AudiRS6
odpowiada  Wikary
1 rok temu

Nie obwiniaj mnie za to że ci w życiu nie wyszło i klepiesz biedę , mogłeś się uczyć ,znaleźć dobrą pracę lub otworzyć biznes i dziś też żyłbyś w dostatku. Siedzeniem na du.ie w domu nic nie osiągniesz ,jedyne co ci zostało to krytykowanie ludzi którzy nie bali się zaryzykować i do czegoś w życiu doszli.

ghx
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

Pseudofirama. Wywóz obornika? Z gęby nawet ci paruje.

cz
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

Doszedłeś do czego? Czegoś? Narazie to jest banku. Bo jeszcze nie dorosłeś intelektualnie chłopcze.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by cz
znany
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

W ZNTKu się nauczyłeś? Tam cie nauczyli szczekania na wszystkich? Kultury też z domu nie wyniosłeś.

Jestem.
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

Jak tam kredyty pyskaczu?

AudiRS6
odpowiada  Jestem.
1 rok temu

Ostatni raz pod jakimkolwiek postem wdałem się z wami w jakąkolwiek dyskusję. Goło dupce bez szkoły i ambicji, może któryś z was będzie miał kiedyś zaszczyt wypucować mi lampy, jak będę stał na światłach.

znany
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

kamieniem.

kip
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

Zgaszony.

Ara
1 rok temu

Policja niech się lepiej do roboty wezmie a nie tylko mandaty wlepiać bo im pis każe

48
0
Napisz co o tym sądziszx