Prezydent zablokowała radnego. Są niejasności

Wielu z naszych czytelników posiada konto na Facebooku. Rzadko kiedy zdarza się, że z jednego konta korzystają dwie osoby, a co dopiero 6. Okazuje się, że profil „Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek” jest profilem prywatnym (a nie urzędowym) i zarządza nim aż 6 osób.

W ostatnim czasie zauważyliśmy zwiększoną aktywność w ramach której profil Prezydent Ostrowa składa życzenia i gratulacje na innych profilach, co zdaniem ekspertów ma zwiększyć rozpoznawalność i tworzyć/umacniać pozytywny wizerunek.

W tej beczce miodu pojawiła się łyżka dziegciu w postaci komentarzy radnego opozycyjnego Piotra Lepki. Aktywność jego została zauważona przez osoby prowadzące profil prezydent i w imię „walki z hejtem” został zablokowany.

„Nikt nie ma prawa obrażać, poniżać i zniesławiać, drwić i ośmieszać. Takie zachowanie w sieci nazywamy HEJTEM. Blokowanie osób na FB’ku to narzędzie, z którego ma prawo skorzystać każdy właściciel swojego konta. Takie prawo przysługuje również osobom publicznym. Pisanie nieprawdy i szkalowanie ma swoje granice, również na prywatnym FB’ku prezydent miasta.” – tłumaczy się prezydent Beata Klimek.

– Każdy ma prawo budować swój profil według własnych wytycznych. Dla prezydent Beaty Klimek – to przede wszystkim rzetelność, uczciwość oraz brak „politycznego jadu”. Nie ma w nich memów i grafik, które drwią i wyszydzają. Prezydent miasta mówi stanowcze nie – mowie nienawiści. – czytamy w stanowisku przygotowanym dla mediów.

Jak się zarzeka prezydent miasta: nigdy nie stroniła od merytorycznych słów krytyki, wręcz przeciwnie. Otwarta jest na konstruktywną rozmowę i dyskusję.

Biuro Prasowe prowadzi na Facebook’u inny oficjalny profil którym zarządza 5 osób.

Radny Piotr Lepka po zablokowaniu napisał u siebie na profilu:

*** JAK FIKASZ TO ZNIKASZ – BAN PREZYDENCKI ***
Prawdziwa cnota krytyki się nie boi…. A jak wygląda reakcja naszej przyjaznej władzy na merytoryczne słowa krytyki, które w dniu wczorajszym wieczorową porą padły z mojej strony (radnego opozycji) na oficjalnym profilu Prezydent Miasta Beaty Klimek (post dot. pisma w sprawie zwołania wysłuchania publicznego w KE dot. fatalnej sytuacji sektora ciepłowniczego)? Reakcja to wyrzucenie delikwenta z profilu wraz z treściami jego autorstwa.
Efekt doraźny jest od zaraz, opinia publiczna nie przeczyta o wydatnym udziale Przyjaznego Miasta w tarapatach spółki OZC i patologii w wykonaniu CRK.
Czy to uchodzi aby ograniczać dostęp do oficjalnych treści i prawo wypowiedzi w przestrzeni mediów społecznościowych radnemu sprawującemu mandat ze społecznego nadania? Wstyd Pani Prezydent, wstyd Wam urzędnikom z Kancelarii Prezydenta i z Biura Prasowego za robienie cenzury !

73 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wieczorówka LO
5 miesięcy temu

…… dla Ostrowa!

ryba
odpowiada  wieczorówka LO
5 miesięcy temu

Przyjazny, przyjezdny i przejezdny NIC …. dla Ostrowa. Dzis w kościele w jednej ławce klimek,malik i pacholczyk to najczystsza hipokryzja.

wciekły
odpowiada  ryba
5 miesięcy temu

i obłuda tego intelektualisty

figura
odpowiada  ryba
5 miesięcy temu

Nie nadaremno wzięło się powiedzenie ,, Modli się pod figurą a diabła ma pod skórą ”

Dedukator ekonomiczny
5 miesięcy temu

Czy to prawda, że Pani Beata Klimek (osoba prywatna) opłaca 6 adminów swojego profilu (jako osoby publicznej, Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego) z dofinansowania zwrotnego kredytem zwanego? Czy kredyt ten wzięła na 25 lat tak jak zadłużono mieszkańców Ostrowa aby teraz zrobić festiwal inwestycji?

To nie ja byłam Ewą, to nie ja skradłam niebo...
5 miesięcy temu

Pani Prezydent z taką łatwością zakrzywia rzeczywistość. Ona nam mówi: I co z tego, że jestem najbardziej publiczną osobą w tym mieście? Mój profil osoby publicznej z 6 adminami jest prywatny! Podobnie prywatna była moja wizyta we Wrocławiu na pogrzebie biskupa Janiaka w dzień sesji Rady Miejskiej z wykorzystaniem kierowcy i auta służbowego…

Przedstaw się
5 miesięcy temu

Miastem powinien rządzić jakis rzutki biznesmen, gość który stworzył własną firmę od zera, zatrudnia licznych pracowników, umie obracać się w biznesie. A nie baba czy chłop całe życie czas spędzający przy państwowym korycie. Ludzie z budżetówki nie mają zielonego pojęcia o życiu a pełno ich we władzach, nauczycieli, urzędników itp. typków. Problem polega skąd wziąć takiego biznesmena kandydata na szefa miasta lub kraju. A szkoda, tacy ludzie, którzy coś dają od siebie to wartość sama w sobie! Zapożyczać się na koszt podatnika to każdy bęcwał potrafi.

jest
odpowiada  Przedstaw się
5 miesięcy temu

Śliwiński jest .Radny.

SUZUKI
odpowiada  Przedstaw się
5 miesięcy temu

Miastem rządził biznesmen Świątek a później TVN latał helikopterami nad obecną galerią

Przedstaw się
odpowiada  SUZUKI
5 miesięcy temu

No….drobny prywaciarz, myślałem raczej o kimś poważniejszego pokroju. Niemniej jednak nawet on był lepszy (moim zdaniem) od obecnej baby. Z galerii chyba jakieś podatki w mieście zostają? Po „inwestycjach” obecnej baby zostają długi do spłacenia.

Niech. sp..............aaaa
5 miesięcy temu

ta komunistyczna piggiiiii

leonek
5 miesięcy temu

Szkoda pisać o tej pani, jak jest, każdy widzi.
nawet sama nie potrafi poprowadzić swojego konta na Facebook-u tylko korzysta z chłopów pańszczyźnianych od komputerów i tyle w temacie.
Żałosne ale prawdziwe, ciekawe czy przy urnach też będzie stawiać bany 🙂

Ciepłownik
odpowiada  leonek
5 miesięcy temu

Nie ona jedna wśród samorządowców, co sama nie prowadzi konta.

do: Ciepłownik
odpowiada  Ciepłownik
5 miesięcy temu

Ale kto jeszcze uważa wśród samorządowców na fotelach prezydnta czy burmistrza, że ich publiczny profil prowadzony przez opłacanych urzędników to prywatna sprawa?

Terminator
5 miesięcy temu

Ale o co chodzi. Wszyscy dookoła wiedzą, że zle rządzi miastem. Nawet ostatnio gadałem z gościem z ościennego miasta, że oni mniej płacą za podatki i śmieci niż my. Mimo, ze ich śmieci lądują u nas. Jaki wniosek? Odwołać babe i tyle. I wtedy oficjalnie wyjdzie ile leśnych dziadów popiera caryce. I wtedy drukować bilbordy z nazwiskami, niech lud wie przy wyborach na kogo nie głosować… A tak radny obieca 6m bieżących chodnika i przez kilka lat ma spokój….śmiech na sali…

mieszkaniec
odpowiada  Terminator
5 miesięcy temu

Terminatorze- odpowiedź na twoje pytania jest prosta. Budżet miasta nie jest bez dna. Mieszkańcy chwalą panią Klimek za jej inwestycje. Ale mało kto zastanawia się nad tym, skąd kasa? Kredyty, kredyty, kredyty. Ostrów nigdy jeszcze nie był tak zadłużony, jak obecnie. A kredyty trzeba spłacać. Poza tym te inwestycje trzeba po prostu utrzymać, tak jak kluby sportowe, które poważnie dotujemy jako miasto z woli pani Klimek. Miliony na sport, miliony na utrzymanie Areny, basenu, tężni, stadionów itp. Malo kto wie, że miasto utrzymuje Arenę, BM Stal płaci drobne za wynajem i kasuje wszystkie bilety, podobnie żużel na stadionie miejskim. Spółki miejskie to osobny temat. Prezesi zarabiają jak prezydent, albo i więcej (każdy nie wszyscy razem). Do tego utrzymujemy spółkę, która niczego nie nie produkuje, a kosztuje- CRK. Także spółka CRK Energia, kolejna jemioła. To wszystko powoduje, że w mieście coraz mniej remontuje się ulic, jest coraz brudniej, ale oświetlamy coraz bardziej inwestycje pani Klimek (poza rynkiem). Reasumując, skąd brać pieniądze? Trzymajmy się za kieszenie, bo to dopiero początek tej spirali cen. Ten tekst dedykuję wszystkim chwalcom pani Klimek. Nie dajcie sobie wmówić, że to iż w Ostrowie będziemy płacić za ciepło 2,5 razy więcej niż mieszkańcy np Ostrzeszowa, to wina Putina, Unii, Tuska czy jeszcze kogoś tam. Taką mamy gospodarkę w mieście. Wybierzcie za rok panią Klimek kolejny raz, to dopiero zobaczycie jak was urządzi.

szóstka
5 miesięcy temu

wstryd, wstyd i jeszcze raz wstyd Miastu Ostrów Wielkopolski przynosi.Jeden pan mowił zmieniły się okoliczności więc więc … ale wcześniej nazwany został zerem. Tak niszczyli wspólnie.

Ordynator
5 miesięcy temu

Jednak ta baba do lekarza już za późno

ostrowianka
5 miesięcy temu

Pani Prezydent jestem starszą osoba. Naszym miastem rządził Pan Kruszyński, Świątek, Torzyński ,Urbaniak i nigdy nie było tak źle w naszym mieście odkąd rządzi Pani Klimek. Inwestycje nie trafione np. deptak , podwyżki podatków, wywozu śmieci , czynszu, ogrzewania .Jak żyć w takim mieście? Kolosalne zadłużenie bez perspektyw dla młodych mieszkańców. Dziękujemy.

73
0
Napisz co o tym sądziszx